Forum Gündemi:

Her Türlü Destek, Şikayet, Reklam İçin Whatsapp

Konu Başlığı : YouTube, yanlış seçim iddialarıyla video bırakma seçeneğini savunuyor

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : LazyMt
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Kidemli Üye
*
437
mesajlar
437
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye
07-01-2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#1
14-11-2020, Saat: 00:20

YouTube, platformunun 2020 ABD seçimini çevreleyen yanlış bilgilerin yayılmasına ve yayılmasına yardımcı olduğu iddialarını geri çekiyor ve seçimlerle ilgili en popüler videolarının "yetkili" kaynaklardan geldiğini söylüyor. YouTube ayrıca, yanlış veya yanıltıcı iddialar içeren videoların yayılmasını, arama sonuçlarında göstermeyerek veya öneri motoru aracılığıyla durdurmak için önlemler aldığını iddia ediyor.

"Diğer şirketler gibi biz de bu videolara izin veriyoruz çünkü YT'de seçim sonuçları ve oyları sayma süreci tartışılabiliyor. YouTubeInsider hesabından, şirketin seçim içeriğinin yavaş ve tutarsız bir şekilde denetlenmesini eleştiren Bloomberg muhabiri Mark Bergen'den gelen bir tweet'e yanıt olarak, YouTubeInsider hesabından yazdı. "Seçimlerle ilgili en popüler videolar yetkili haber kuruluşlarından. Ortalama olarak, ABD'de ilk 10 sonuçtaki videoların yüzde 88'i, insanlar seçimle ilgili içerik aradığında yüksek düzeyde yetkilendirilmiş kaynaklardan geliyor. "

Seçimlerle ilgili en popüler videolar yetkili haber kuruluşlarından.

insanlar seçimle ilgili içerik aradıklarında yüksek düzeyde yetkili kaynaklardan gelir. - YouTubeInsider (@YouTubeInsider) 12 Kasım 2020

YouTube yetkili gördüklerini açıklamadı veya bozmadı belirli kanalları takip etmek yerine arama kutusuna kelime öbekleri yazan, bu kanalları arayan veya Facebook, Reddit veya diğer sosyal ağlar aracılığıyla bulan kullanıcılardan seçim içeriği görüntülemelerinin yüzdesi nedir? Seçim içeriğiyle ilgili ilk 10 sonucu, ana akım medya kaynaklarını içerebilse de, YouTube, kullanıcıların ne sıklıkla güvenilmez kaynaklardan video aradıklarını veya başka yollarla çevrimiçi bulduklarını kabul etmiyor gibi görünüyor.

YouTube, Seçim Günü öncesinde ve sonrasında, One America News Network gibi kuruluşların yanlışlıkla Başkan Donald Trump'ın yeniden seçildiğini ve kaybından kitlesel seçmen dolandırıcılığının sorumlu olduğunu söyleyen videolara izin verdiği için ateş altında kaldı Başkan Joe Biden'a.

Seçimi çevreleyen yanlış bilgiler yayan bağlantıları ve gönderileri agresif bir şekilde etiketleyip kaldıran Facebook ve Twitter'ın aksine, YouTube, insanların seçim sonuçlarını ve oy sayma gibi süreçleri tartışmalarına izin verdiğini söylüyor. bunu kanıtlanmamış komploları yayacak veya yanlış veya yanıltıcı iddialarda bulunacak şekilde yapıyorlar.

YouTube, seçimle ilgili sahte iddiaları tekrarlayan kişilerin videolarına izin veriyor

Bununla birlikte, YouTube, platformuna yüklenen videoların, videoların genellikle viral hale geldiği Facebook gibi diğer sosyal ağlarda yayılmasını nasıl kontrol altına alacağı konusunda zorlanıyor gibi görünüyor her iki şirket de yayılmalarını yavaşlatmadan önce çok hızlı.

YouTube'un yanlış bilgilerin yayılmasına yardımcı olma sürecini gösteren bir örnekte, Vice, RealClearPolitics'in Pennsylvania çağrısını Biden lehine iptal ettiğini iddia eden yanlış bir iddiayı bildirdi ve daha sonra Trump avukatı Rudy Giuliani tarafından sağa kadar dolaştırıldı -wing YouTube kanalı Next News Network iddiayı tekrarlayan bir video yayınladı. Video daha sonra Facebook'ta esas olarak özel gruplara gönderilen bağlantılar aracılığıyla dolaştırıldı ve bu da Facebook moderatörlerinin videonun yayılmasını engellemesini zorlaştırıyor. Gelir kesintileri YouTube'a giden The Next News Network video altında görüntülemeleri artırıyor ve hatta ürün satıyor, Vice raporları.

YouTube, seçimlerle ilgili aramaların en üstüne sabitlenmiş bir seçim paneli kullandığını söylüyor ve kullanıcıları doğrulanmış seçim sonuçlarıyla Google web sayfasına yönlendiriyor. The New York Times'a göre, "seçimlere güveni açıkça gösteren yanlış bilgilerle" zayıflatan belirli videolardan reklamları da kaldırıyor, ancak YouTube videoları tamamen kaldırmıyor.

Satın Al


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YouTube bu yıl Geri Sar'ı iptal ediyor çünkü 2020 çok fazlaydı soulmy 0 0 14-11-2020, Saat: 00:22
Son Yorum: soulmy
  Twitter, erken seçim sonuçlarını kapsayacak şekilde yanlış bilgilendirme kurallarını genişletiyor camoka 0 62 10-09-2020, Saat: 22:12
Son Yorum: camoka
  Fresh Prince'i drama olarak yeniden düşünen viral video gerçek bir şov haline geliyor social 0 69 09-09-2020, Saat: 15:07
Son Yorum: social
  Şarkıları YouTube Müzik'e aktarmak için erken erişim için kaydolun LazyMt 0 50 08-09-2020, Saat: 11:48
Son Yorum: LazyMt
  Facebook'un yeni seçim kuralları gerçek sorundan nasıl kaçıyor? soulmy 0 48 07-09-2020, Saat: 17:52
Son Yorum: soulmy

Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once 1 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
7 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 6 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 3 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.