Forum Gündemi:

Her Türlü Destek, Şikayet, Reklam İçin Whatsapp

Konu Başlığı : YouTube, Trump'ın kazandığını iddia eden videonun seçim yanlış bilgilendirme politikalarını ihlal etmediğini söylüyor

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : hoppa
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Kidemli Üye
*
442
mesajlar
442
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye
03-01-2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#1
15-11-2020, Saat: 00:35

YouTube, Başkan Donald Trump'ın seçimi kazandığını iddia eden bir videonun politikalarından hiçbirini ihlal etmediğini ve seçime büyük haber kaynakları tarafından henüz her iki aday için de çağrıda bulunulmamasına rağmen platformda kalmasına izin verdiğini söylüyor. Karar, Twitter ve Facebook ’un seçim sonuçlarıyla ilgili yanıltıcı iddiaları ve yanlış bilgileri engellemeye yönelik daha agresif girişimleriyle çelişiyor.

"Trump Won" başlıklı video. MSM, gözlerinize inanmadığınızı umuyor ”dedi. Trump yanlısı ağ One American News Network (OANN) Çarşamba günü yayınlandı. YouTube, videonun reklam kurallarını ihlal ettiğini ancak içerik politikalarını ihlal etmediğini söylüyor, bu yüzden çevrimiçi kalabilir ancak reklamsız yayınlanacak, şirket The Verge'e onayladı. Hikaye ilk olarak CNBC tarafından bildirildi.

Videoda, bir OANN sunucusu Trump'ın başka bir terim kazandığını söylüyor, temelsizce Trump'ın seçmen dolandırıcılığı olmasaydı birkaç farklı eyaleti kazanacağını iddia ediyor ve sonra ödenmemiş oy pusulalarının sayılması ile seçimi çalma girişimi anlamına gelir. Bu bilgilerin yanlış olmasına rağmen, video YouTube'da sınırları aşmıyor.

Bir şirkete göre YouTube'un yanlış bilgilendirme ve seçimle ilgili mevcut politikaları, "seçmenleri oy kullanmanın zamanı, yeri, yöntemi veya uygunluk koşulları konusunda yanıltmayı amaçlayan veya oy vermeyi maddi olarak caydırabilecek yanlış iddialar" ile ilgilidir. sözcüsü.

Bunun yerine YouTube, reklamları belirli OANN videosundan kaldırdı

OANN videosunun altında, seçim sonuçlarının "nihai olmayabileceğini" belirten ve Google'ın güncel seçim kapsamını gösteren ana arama sayfasına bir bağlantı içeren bir panel görünür. Sözcü, "Bu seçimle ilgili tüm arama sonuçları ve videolar - bu video da dahil - seçim sonuçlarının nihai olmayabileceğini ve arama sonuçlarında ve önerilerinde yetkili içeriği artırmaya devam ettiğimizi belirten bir bilgi paneli ortaya çıkarıyor" dedi.

YouTube ayrıca, içerik oluşturucuların veya kuruluşların "kullanıcıları içeriğin öyle olmadığına inandırmak için küçük resimleri, açıklamaları veya etiketleri kullanamayacağını" belirten bir politikaya sahip, ancak The Verge'e bu videonun nedenini söylemeyi reddetti Trump, videonun yayınlandığı sırada seçimi kazanmamış olsaydı ayakta kalmasına izin verilir.

Bunun yerine YouTube, belirli OANN videosundaki reklamları kaldırdı. Şirket, bariz şekilde yanlış bilgilerle seçim güvenini baltalayan videolarda reklam yayınlanmasına izin vermiyor. Şu anda seçim çağrısı yapılmadığından, video YouTube ’un reklamcılık politikasını ihlal ediyor. YouTube, geçmişte rutin olarak sınırda bulunan içerikleri (YouTube'un tanıtmadığı ancak herhangi bir politikayı ihlal etmediği için kaldırmayacağı videolar) kendi platformunda tutmuş, ancak içerik oluşturucuların ve kuruluşların söz konusu içerikten para kazanma olanağını kaldırmıştır.

New York Times'a göre Facebook, seçmenlerin bastırılmasına neden olabilecek yanlış bilgilerin yayılmasını denemek ve yavaşlatmak için Instagram'ın hashtag'lerindeki belirli bir özelliği kaldırdı. Şirket ayrıca benzer nedenlerle siyasi grup tavsiyelerini kapattı. Facebook, seçim gününde, kullanıcıların bir partinin seçimi vaktinden önce kazandığına dair yanlış iddialar görmesini engellemek için insanların haber akışlarının üstüne bir bildirim ekledi. Facebook, Reuters ve Associated Press gibi yayınların doğrulanmış haber sonuçlarına güvendi. Seçim sonuçları geldiğinde, Facebook, belirli eyaletleri kazandıklarına dair partilerin yanlış iddialarını da etiketledi.

Twitter, posta yoluyla oy vermenin yol açtığını iddia ederek Başkan Trump da dahil olmak üzere kişilerin tweet'lerini agresif bir şekilde etiketledi. yanlış sonuçlara. Belirli eyaletleri kazanma ve genel olarak seçimle ilgili yanlış iddialar da, nihai sonuçların henüz sayılmadığını ve seçimin bitmediğini belirten uyarı etiketleriyle değiştirildi.

YouTube, üstesinden gelmek için üzerine düşeni yaptığını iddia ediyor. Reuters ve Associated Press gibi yetkili seslere de dayanan Google arama sonuçlarıyla ilgili bilgi kutuları.

.
Satın Al


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YouTube, TikTok rakibi YouTube Shorts'i piyasaya sürmeye başladı hoppa 0 0 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: hoppa
  Mozilla, korkunç YouTube önerilerini düzeltmek için yardımınızı istiyor LazyMt 0 0 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: LazyMt
  YouTube ’un web sitesi artık Premium için ödeme yapmadığınız sürece iOS 14 ’ün resim içinde resim modunu engelliyor li0n 0 0 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: li0n
  YouTube, AI sistemlerinde aşırı sansür uygulandıktan sonra daha fazla insan moderatörü geri getiriyor niggaTR 0 0 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: niggaTR
  Eski YouTube içerik moderatörü, TSSB semptomları geliştirdikten sonra şirkete dava açtı berhank 0 0 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: berhank

Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once 1 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
7 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 6 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 3 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.