Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
YouTube, tartışmalı içerik oluşturucu LeafyIsHere'ı kalıcı olarak yasaklar
Yorumları: 1,501
Konuları: 1,501
Kayıt Tarihi: 16-10-2019
Rep Puanı: 5
#1

YouTube, daha çok LeafyIsHere olarak bilinen tartışmalı içerik oluşturucu Calvin Lee Vail'i şirketin taciz politikalarını defalarca ihlal ettiği için yasakladı. Yasak, kısmen Leafy gibi yorum topluluğundaki içerik oluşturucuların takipçiler geliştirmesine yardımcı olan davranışları caydırmak amacıyla YouTube'un taciz politikasında yapılan büyük değişiklikleri takip ediyor.

Vail'in diğer içerik oluşturucular hakkında saldırgan yorumlar içeren videolar yapma geçmişi olmasına rağmen başka bir içerik oluşturucunun görünüşüyle ​​alay eden, 2016'dan silinmiş bir video da dahil olmak üzere sitede, fesih, ancak kanalının son 90 gün içinde YouTube'un taciz politikasını en az üç kez ihlal etmesinden sonra gerçekleşti. Buna, siber zorbalığı (kötü niyetli hakaretler ve birinin görünüşüne, cinsiyetine veya yönelimine bağlı olarak isim çağırma dahil) içeren ve izleyicileri diğer içerik oluşturucuların akışlarını kesintiye uğratmaya teşvik eden videolar dahildir. Vail, YouTube içerik oluşturucusu Daniel "Keemstar" Keem'e, yasaklamadan önce belirli videolar hakkında herhangi bir e-posta almadığını söyledi.

"YouTube'da tacizi yasaklayan katı politikalarımız var ve kurallarımızı ihlal eden içerikleri kaldırıyoruz. Bir YouTube sözcüsü The Verge'e verdiği demeçte, dikkatimizi çeken politikalar ”dedi.

Şirket, eski Vox sunucusu Carlos Maza'nın, muhafazakar bilgin Steven Crowder'ın kendisi hakkında konuşmak için homofobik ve diğer aşağılayıcı dilleri kullandığı birçok örneği tweet atmasının ardından ateş altına girdi. YouTube duruma hemen yanıt vermedi, ancak geri tepme devam ettikten sonra şirket, Crowder'ı iş ortağı programından geçici olarak kaldırdı ve esasen kanalının reklam yayınlama yeteneğini kesti. CEO Susan Wojcicki, YouTube'un yeni politikalar oluşturması gerektiğini kabul etti. "Politikalarımızı defalarca ihlal eden kanallar feshedilecek"

Yasaklandığı sırada 5 milyona yakın abonesi olan Vail, kendisini son birkaç yıldır yüksek profilli birkaç anlaşmazlığın merkezinde buldu aylar, özellikle H3H3'ten Ethan Klein ve Twitch yayıncısı Imane "Pokimane" Anys ile. Vail, Haziran ayının başlarında tweet atarak, bugün yeni videolarımda "taciz" nedeniyle iki "kanal ihtarı" aldığını ve üçüncü bir ihtarı önlemek için tüm videolarını gizli olarak ayarladığını belirtti.

YouTube’un topluluk kuralları, üç içerik ihtarının bir kanalın kapatılmasına yol açacağını belirtiyor. YouTube, hangi videoların Vail’in yasaklanmasına yol açtığı konusunda yorum yapmadı. Özellikle, Vail'in yasağı, Anys hakkında devam eden bir video serisine başladıktan sonra geldi, burada kendisine ve hayranlarına kişisel hakaretler yağdırdı ve birçok yüksek profilli Twitch yayıncısının ve YouTube içerik oluşturucularının eleştirilerine yol açtı.

Vail’in yasağı, topluluktaki pek çok kişiyi şok etmedi, ancak kanalının kapatılması, YouTube'un 2020'de 2010'ların başlarına kıyasla ne kadar farklı olduğunun kesin bir hatırlatıcısı. YouTube’un yeni içerik oluşturucu taciz politikası, daha önce platformda daha yaygın olan, platformlarını başkalarına saldırmak için kullanan kişiliklerin videolarını ele almak için özel olarak tasarlandı.

"Sınırı nerede aşıyorlar? Artık sadece fikirler değil, onları bir kişi olarak eleştiriyorlarsa ”

" Politika, içerik oluşturucuların birbirleri hakkında yorum yapabilecekleri ve birbirlerini eleştirebilecekleri şekilde yazılmalıdır, "dedi CEO Susan Wojcicki Yeni politikadan bahsederken 2019 röportajı. Soru şu ki ... çizgiyi nereye çekiyorsunuz? Çizgiyi nerede geçiyorlar? Artık sadece fikirler değil, onları bir kişi olarak eleştiriyorlar. ”

Yorumcu topluluğu bu konuyla diğerlerinden daha fazla karşılaşabilir çünkü videoları diğer YouTuber'lar hakkında konuşmaya adanmıştır, ancak Vail bunu yaparken saldırgan bir dil kullanma geçmişi. Vail’in içeriğinin bir kısmı beş yıl önce daha çok kabul edilmiş olsa da, Vail'in sıklıkla uyguladığı davranış türünü önlemek için içerik oluşturucuya yönelik taciz yönergeleri gibi yeni politikalar oluşturuldu.

Scarce, "Leafy'nin feshedilmesi artık bir sonraki olabileceğimiz anlamına geliyor," diye ekledi.

Yasaklanmasının ardından Vail, YouTube'un para kazanma özelliğini eleştiren eski bir YouTube içerik oluşturucusu olan Jesse Ridgway tarafından oluşturulan bir uygulama olan StoryFire'a katıldı. uygulamalar. YouTube’un içerik oluşturucu topluluğunun bazı bölümleri, sitenin kültürü için bunun ne anlama geldiğini merak etmeye bırakıldı, bu, son birkaç yılda kökten değişti. Vail, bu tür videoları yapan tek içerik oluşturucu değil, ancak videoları YouTube'un hedeflediği görünen içerik türünü temsil ediyor.

Satın Al
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YouTube, TikTok rakibi YouTube Shorts'i piyasaya sürmeye başladı hoppa 0 917 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: hoppa
  Mozilla, korkunç YouTube önerilerini düzeltmek için yardımınızı istiyor LazyMt 0 623 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: LazyMt
  YouTube ’un web sitesi artık Premium için ödeme yapmadığınız sürece iOS 14 ’ün resim içinde resim modunu engelliyor li0n 0 1,064 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: li0n
  YouTube, AI sistemlerinde aşırı sansür uygulandıktan sonra daha fazla insan moderatörü geri getiriyor niggaTR 0 586 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: niggaTR
  Eski YouTube içerik moderatörü, TSSB semptomları geliştirdikten sonra şirkete dava açtı berhank 0 618 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: berhank

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi