Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
YouTube, taciz nedeniyle bir yıl boyunca askıya alındıktan sonra Steven Crowder'ın reklam yayınlamasına izin verecek
Yorumları: 1,536
Konuları: 1,536
Kayıt Tarihi: 18-10-2019
Rep Puanı: 7
#1

YouTube, muhafazakar bilgin Steven Crowder'ın, başka bir içerik oluşturucunun homofobik ve ırkçı taciz şikayetleri üzerine şirketin İş Ortağı Programından çıkarılmasının ardından bir yıldan fazla bir süre sonra YouTube kanalından tekrar para kazanmasına izin veriyor.

Bir YouTube sözcüsü The Verge'e, "[YouTube’un İş Ortağı Programı] 'ndan askıya alınan içerik oluşturucular erişim için yeniden başvurabilir ve dikkatli bir değerlendirmeden sonra onu bugün programa yeniden dahil edeceğiz," dedi. "Bu kanalda başka ihlaller olursa, gerekli önlemleri alacağız."

YouTube, Crowder'ın "askıya alınmasına neden olan davranışı ele almak için adımlar attığını" söylüyor

Crowder para kazanma ayrıcalıklarını kaybetti ( reklam yayınlamak için) eski Vox.com sunucusu ve YouTube yaratıcısı Carlos Maza, Crowder'ın homofobik dil kullandığı örnekleri gösteren uzun bir ileti dizisini tweetledikten sonra. Crowder, Maza'ya yorumlarını "zararsız taciz" olarak nitelendirerek yanıt verdi. O sıralarda Crowder, web sitesinde, homofobik bir bulmacanın bulunduğu ve bir harfin çıkarıldığı bir görüntü içeren bir tişört satıyordu.

"YouTube, nefret söylemini platformda tutmak için muazzam bir kâr teşvikine sahip," Crowder’ın programa yeniden dahil edilmesiyle ilgili haberin ardından Maza tweet attı.

Kurallarını uygulamakla hiçbir zaman menfaati olmadı ve bunları yalnızca gazetecilerin dikkatini dağıtmak için kullanıyor. ”

İlk başta YouTube, Crowder'ın içeriğinin şirketin taciz politikalarını ihlal etmediğine karar verdi. Şirket daha fazla baskıyla karşı karşıya kaldıkça, YouTube’un ekibi, o sırada "korkunç eylemler modelinin daha geniş topluluğa zarar verdiğini ve YouTube İş Ortağı Programı politikalarımıza aykırı olduğunu" öne sürerek harekete geçti. Crowder, 5 Haziran 2019'dan 12 Ağustos 2020'ye kadar askıya alındı. Tüm videolar otomatik olarak reklam yayınlamaz ve videoların YouTube'un reklamcılık kurallarına uyması gerekir.

(Açıklama: Vox.com, The Verge'in de sahibi olan Vox Media'nın bir yayınıdır.)

YouTube, ilk askıya alma işleminin arkasında durduğunu ancak Crowder nedeniyle cezaları kaldırdığını söyledi. olaydan bu yana platformda iyileştirilmiş davranış. YouTube sözcüsü, "Bir yıldan uzun bir süre önce Steven Crowder, bir içerik oluşturucuyu taciz ettiği ve YouTube topluluğuna zarar verdiği için YouTube İş Ortağı Programı'ndan (YPP) askıya alındı" dedi. "Bu olay, Topluluk Kurallarımızdaki boşlukları ortaya çıkardı, bu nedenle geçen Aralık ayında taciz edici davranış kalıplarını daha iyi ele almak için politikalarımızı güncelledik ve buradaki çalışmalarımız devam ediyor.

Crowder ayrıca, askıya alınmasına neden olan davranışı ele almak için adımlar attı ve politikaya uygun davranışlar sergiledi. " Yine de Crowder'ın kanalı, teşvik edici ve transfobik dil kullanan videolar sunuyor

Crowder'a yanıt olarak YouTube, içerik oluşturucu üzerinde içerik oluşturucu tacizini hedefleyen (Google'ın politikalarına göre "içerik oluşturucular arasında sürekli düşmanlığı kışkırtarak YouTube ekosistemine zarar veren içeriği" önlemek için tasarlanmış) dahil olmak üzere bir dizi yeni politika başlattı. CEO Susan Wojcicki, Ağustos 2019'da vlogger Alfie Deyes ile yaptığı röportajda YouTube'un önceki taciz ve nefret söylemi politikaları kapsamına girmeyen "sorunlu" içerik hakkında konuştu. O sırada YouTube, içerik oluşturucular için yeni bir politika taslağı hazırlıyordu. - yaratıcı tacizi.

Wojcicki, "Politika, içerik oluşturucuların birbirleri hakkında yorum yapabilecekleri ve birbirlerini eleştirebilecekleri şekilde yazılmalıdır" dedi. "Soru, birbirlerini eleştiren içerik oluşturucularla bu özgür konuşmanın ve açık fikirlerin bir parçası olmak arasındaki farkı nasıl çiziyorsunuz ve sonra sınırı nereye çekiyorsunuz? Çizgiyi nerede geçiyorlar? Artık sadece fikirler değil, onları bir kişi olarak eleştiriyorlar. ”

Kanalların İş Ortağı Programı'nda yeniden etkinleştirilmesi için, içerik oluşturucuların askıya almayı tetikleyen içeriği kaldırması ve şirket politikaları ve iyi davranışlar hakkında bir sicil oluşturun.

YouTube, düzenli olarak içerik politikalarının reklamcılık politikalarından farklı olduğunu ve platformda kalmasına izin verilenin para kazanmaya uygun olanlarla aynı olmadığını yineliyor. Yine de Crowder’ın kanalı, teşvik edici ve transfobik dil kullanan videolar sunuyor. Yakın tarihli bir video, Black Lives Matter hareketini "yerli terör örgütü" olarak nitelendiriyor ve altı ay önce "TRANSGENDERS NE ZAMAN SALDIRIYOR!" Başlıklı başka bir video. Verge, bu videolar ve bunların şirketin politikalarını veya reklamcılık yönergelerini ihlal edip etmediği konusunda YouTube'a ulaştı.

.
Satın Al
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YouTube, TikTok rakibi YouTube Shorts'i piyasaya sürmeye başladı hoppa 0 927 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: hoppa
  Mozilla, korkunç YouTube önerilerini düzeltmek için yardımınızı istiyor LazyMt 0 628 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: LazyMt
  YouTube ’un web sitesi artık Premium için ödeme yapmadığınız sürece iOS 14 ’ün resim içinde resim modunu engelliyor li0n 0 1,076 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: li0n
  YouTube, AI sistemlerinde aşırı sansür uygulandıktan sonra daha fazla insan moderatörü geri getiriyor niggaTR 0 592 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: niggaTR
  Eski YouTube içerik moderatörü, TSSB semptomları geliştirdikten sonra şirkete dava açtı berhank 0 624 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: berhank

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi