Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
YouTube, Stefan Molyneux, David Duke, Richard Spencer ve daha fazlasını nefret söylemi nedeniyle yasaklıyor
Yorumları: 1,501
Konuları: 1,501
Kayıt Tarihi: 16-10-2019
Rep Puanı: 5
#1

YouTube, Stefan Molyneux, David Duke ve Richard Spencer'a ait olanlar da dahil olmak üzere, beyaz üstünlükçü birkaç önemli kanalı yasakladı.

Yasaklanan diğer kanallar arasında American Renaissance (ilişkili kanalı AmRen Podcasts) ve Spencer’ın Ulusal Politika Enstitüsü kanalı bulunmaktadır. Bir YouTube sözcüsü, kanalların, korunan grupların üyelerinin daha düşük seviyede olduğunu iddia ederek YouTube'un politikalarını defalarca ihlal ettiğini söyledi. Bir YouTube sözcüsü The Verge'e verdiği demeçte, bunlar, YouTube'un harekete geçmesine neden olan diğer ihlallerle birlikte geliyor.

"YouTube'da nefret söylemini yasaklayan katı politikalarımız var ve bu politikaları defalarca veya aleni bir şekilde ihlal eden tüm kanalları kapatıyoruz" dedi. "Üstünlük yanlısı içerikleri daha iyi ele almak için yönergelerimizi güncelledikten sonra, video kaldırma işlemlerinde 5 kat artış gördük ve nefret söylemi politikalarımızı ihlal ettikleri için 25.000'den fazla kanalı kapattık."

"YouTube'da nefret söylemini yasaklayan katı politikalarımız var."

YouTube, üstünlükçü kanalları Haziran 2019'da engellemeye başladı. Şirket, "yaş, cinsiyet, ırk, kast, din gibi niteliklere dayalı ayrımcılık, ayrımcılık veya dışlamayı haklı çıkarmak için bir grubun üstün olduğunu iddia eden videoları" yasaklayan güncellenmiş kurallar yayınladı. , cinsel yönelim veya gazilik durumu. " Bu tür içerikleri defalarca gözden kaçıran ancak çizgiyi aşmayan kanallar, YouTube’un İş Ortağı Programı'na erişimi kaybetme ve videolarından para kazanamama gibi başka cezalar alacaktır.

Etkilenen bazı içerik oluşturucular, yasaklarıyla ilgili tweet atmaya başladı bile. Spencer, "askıya alınmaya itiraz edeceğini" tweetledi ve yasağı "sistematik, koordineli bir çaba" olarak nitelendirdi. Molyneux, YouTube'un "dünyanın şimdiye kadarki en büyük felsefe görüşmesini askıya aldığını" tweetledi.

YouTube'un altı kanalı yasaklaması, Reddit'in bugün erken saatlerde r / de dahil olmak üzere bir dizi yüksek profilli ve tartışmalı alt dizini yasaklamasından sonra geldi. The_Donald ve Twitch, Başkan Donald Trump'ı iki farklı akışta yapılan yorumlar üzerine nefret dolu davranışlar nedeniyle geçici olarak yasakladı. YouTube, Molyneux’un kanalını kaldırması için yıllarca eleştirmenlerin baskısıyla karşılaştı. Molyneux, bu yılın başlarında Mailchimp tarafından yasaklanmıştı.

Satın Al
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YouTube, TikTok rakibi YouTube Shorts'i piyasaya sürmeye başladı hoppa 0 927 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: hoppa
  Mozilla, korkunç YouTube önerilerini düzeltmek için yardımınızı istiyor LazyMt 0 628 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: LazyMt
  YouTube ’un web sitesi artık Premium için ödeme yapmadığınız sürece iOS 14 ’ün resim içinde resim modunu engelliyor li0n 0 1,076 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: li0n
  YouTube, AI sistemlerinde aşırı sansür uygulandıktan sonra daha fazla insan moderatörü geri getiriyor niggaTR 0 592 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: niggaTR
  Eski YouTube içerik moderatörü, TSSB semptomları geliştirdikten sonra şirkete dava açtı berhank 0 624 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: berhank

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi