Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
YouTube içerik oluşturucuları, Los Angeles'taki etkileyicilerden lütfen parti yapmayı bırakmalarını istiyor
Yorumları: 1,520
Konuları: 1,520
Kayıt Tarihi: 05-01-2020
Rep Puanı: 4
#1

Los Angeles'ın en zengin bölgelerinden bazılarında bir dizi popüler TikTok ve YouTube içerik oluşturucusunun ev sahipliği yaptığı bir dizi yüksek profilli partiden sonra, Los Angeles Belediye Başkanı Eric Garcetti, geçen hafta bir failin özel konutunun elektriğini kapatma kararını verdi. .

"Bugün Şehre, Hollywood Hills'teki bir evde kamu sağlığı kararlarımızı açıkça ihlal eden büyük partileri durdurmak için elektrik hizmetlerini kesmesi için yetki verdim," Garcetti 19 Ağustos'ta tweet attı. "Bunun gibi partiler virüsü hızla ve kolayca yayabilir ve topluluklarımızı riske atabilir."

Söz konusu ev, TikTok'un yaratıcıları Noah Beck, Blake Gray ve Bryce Hall'un yaşadığı yerdir. Hall, 13 milyondan fazla takipçisi olan TikTok'taki en popüler içerik oluşturuculardan biri ve son haftalarda gürültülü partilere ev sahipliği yaptığı için tartışmalara konu oldu. New York Times'a göre, en kötü şöhretli olaylardan biri Hall ve arkadaşları Encino'da 21. doğum günü partisine ev sahipliği yapmak için kiraladılar. Bu özel parti Beck ve Gray ile Hall paylaştığı özel konutta verilmemiş olsa da, Hall diğerlerini evine attı.

İnternette yayınlanan videolar, yaz boyunca LA partilerinde toplanan genç TikTok ve YouTube içerik oluşturucularının White Claws içmek, videolar çekmek ve genellikle kabadayı yirminci günler gibi davrandığını gösteriyor.

Los Angeles'taki koronavirüs vakaları artmaya devam ediyor ve hükümet güvenlik için insanlardan büyük toplantılara ev sahipliği yapmamalarını istedi. "Virüs hızlı ve kolay bir şekilde yayılabildiği için bu büyük partilerin sonuçları tüm topluluğumuzda dalgalanıyor"

Hükümetin emirleri, bazı içerik oluşturucuların ve onların arkadaşlarının (ve onların arkadaşlarının arkadaşları ile arkadaşlarının arkadaşlarının) bir araya gelmesini engellemedi. Times'a göre, Temmuz ayında bir grup TikTok içerik oluşturucusunun yaşadığı "Hype House" da düzenlenen bir parti, 60 ila 70 misafirin davet edildiğini, ancak Times'a göre yüzlerce kişinin dışarıda dolaştığını gördü. Jake Paul, Temmuz ayında Calabasas konutu olarak bir parti düzenledi ve Calabasas Belediye Başkanı Alicia Weintraub, Los Angeles Times'a "bu tür insanlarla etkileşimde bulunmanın kesinlikle kabul edilemez olduğunu" söyledi. Bazı içerik oluşturucular partilere katıldıkları için özür diledi; diğerleri yok.

Amerika Birleşik Devletleri'nde altı milyona yakın COVID-19 vakası meydana geldi ve yaklaşık 178.000 kişi öldü. Solunum virüsü insanlar arasındaki yakın temas yoluyla yayılır, bu nedenle ülke çapındaki hükümetler insanlardan mümkün olduğunca evde kalmalarını ve sosyal olarak uzaklaşmalarını istedi.

Hiç kimsenin maske takmadığı ve insanların yakın temas halinde olmadığı büyük partilere sahip olmak, Hastalık Kontrol Merkezi'nin yapmamayı şiddetle tavsiye ettiği bir şey.

Partileri önlemek için halihazırda yürürlükte olan kurallar var. Mart ayında, Kaliforniya Valisi Gavin Newsom, büyük toplantıları yasaklayan bir yönetim emri imzaladı. Kaliforniya, bu yazının yazıldığı tarihte 11.000'den fazla ölümle birlikte 654.000'den fazla COVID-19 vakası kaydetti. Devlet ayrıca, davaların yayılmasını engellemek için sinema salonlarını kapalı tutmak ve kapalı mekanda yemek yemeyi yasaklamak gibi bir dizi önlem aldı.

"Bu büyük partilerin sonuçları tüm toplumumuzda dalgalanıyor çünkü Los Angeles Halk Sağlığı Departmanı sözcüsü The Verge'e verdiği demeçte, virüs hızla ve kolayca yayılabilir ”dedi. "İyileşme yolculuğumuza devam edebilmemiz için bu virüsün yayılmasını yavaşlatmak için hepimiz üzerimize düşeni yapmalıyız."

Hükümetten gelen emirlere ve belediye başkanının Hall'un kişisel konutunda yaptığı son eylemlere (Hall, "Electric Love" şarkısıyla bir TikTok yayınlayarak yanıt verdi) rağmen, etkileyiciler hala parti arıyor. Dolayısıyla, geçmişte internetin en popüler kişiliklerine odaklanan sayısız diğer olay gibi, bu da kendi kendini polise adım atan ve kendi sorumluluğunu üstlenen topluluktur.

Onlar ejderhadır; ancak çok fazla ejderha avcısı yok ”

Ethan ve Hila Klein, Philip DeFranco ve Elijah Daniel da dahil olmak üzere YouTube'un en tanınmış içerik oluşturucularından bazıları," katılmadıkları büyük partiler "düzenliyorlar. Görünüşe göre, Tyler Oakley'in bir videoda dediği gibi. TikTok, diğer platformlarla aynı türden yorum kültürüne sahip değildir, bu nedenle ad ve utanç oyununun gelişmeye devam ettiği yerler YouTube, Twitter ve Instagram'dır. Özellikle YouTube, içerik oluşturucuların topluluklarındaki diğerlerinin kötü davranışlarını vurgulamak için son yıllarda merkezi bir yer haline geldi.

"Kötü şeyler yapan içerik oluşturucuların aleyhinde konuşmaya istekli olan içerik oluşturucular her zaman olmuştur. The Sovereign adlı bir YouTube kanalını yöneten Davonna Finley, The Verge'e söyledi. "Bundan sıyrılan içerik oluşturucular en büyüğü. Onlar ejderhadır; ama çok fazla ejderha avcısı yok. Yaptıklarıyla ilgili bir şey söylemeye istekli büyüklükte kimse yok. ”

Yakın zamana kadar Los Angeles'ta yaşayan Finley, son derece popüler kişilikler sınıfından gördüklerinden rahatsız olduğunu söyledi. . Kendisine büyük YouTube ve TikTok yıldızlarının hayranlarından herhangi bir puan almamış olsa bile, konuşması ve onları eylemlerinden sorumlu tutması gerektiğini hissetti.

TikTokerler daha yeni bir grup olsa da, kendi kendini denetlemenin adı ve utanç tarzı, YouTuber'ların uzun süredir kendi topluluklarını denetlemek için kullandıkları bir şeydir.

Bu değişiyor. Yapılacak şey nihayet bu insanları göreve almak ve memnun olmadığımızı bilmelerini sağlamak. Tyler Oakley partiler aleyhine konuştuğunda harikaydı ama Tyler bunu yapan tek kişi olmak için yeterli dayanıklılığa sahip değil. "

Etki sahiplerini faaliyetlerinden sorumlu tutma sorumluluğu kısmen Dennis Feiosta gibi içerik oluşturuculara düştü. Feiosta, neler olduğu hakkında elinden gelen en iyi hikayeyi anlatmak için partilerden görüntü toplamak ve bunları Twitter'da bir araya getirmek için saatler harcıyor ve deneyimini bir hikayenin birkaç farklı bakış açısıyla anlatıldığı "Rashomon tarzı" bir filmle karşılaştırıyor.

Feiosta "Ben de öyle görüyorum," dedi. "Bu parti yayınlarını ne zaman bir araya getirsem ve bazen düzinelerce video olsa, bir Rashomon hikayesi anlatmak gibi. Hâlâ devam eden partiler olduğu için daha akıllı davranıyorlar. İnsanların Hikayelerine gideceğim ve bir gönderi bulacağım ama bu birinin gerçekten sıkı bir fotoğrafı ama bir partide olduklarını duyabilirsiniz.

"Ayrıntılara ulaşmak gittikçe zorlaşıyor, ancak yine de çıkıyorlar."

.

Satın Al
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Microsoft, iş seyahatlerinden kaynaklanan kirliliği azaltmak istiyor camoka 0 414 15-11-2020, Saat: 22:43
Son Yorum: camoka
  Amazon, garaj içi teslimatını Chicago, Los Angeles ve New York dahil 4.000 şehre genişletiyor social 0 398 14-11-2020, Saat: 23:18
Son Yorum: social
  YouTube bu yıl Geri Sar'ı iptal ediyor çünkü 2020 çok fazlaydı soulmy 0 483 14-11-2020, Saat: 00:22
Son Yorum: soulmy
  İçerik oluşturucular ve işletmeler 2020'de nasıl başarılı olmaya çalışıyor? hoppa 0 496 14-11-2020, Saat: 00:21
Son Yorum: hoppa
  YouTube, yanlış seçim iddialarıyla video bırakma seçeneğini savunuyor LazyMt 0 412 14-11-2020, Saat: 00:20
Son Yorum: LazyMt

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi