Forum Gündemi:

Her Türlü Destek, Şikayet, Reklam İçin Whatsapp

Konu Başlığı : YouTube, daha fazla videonun yaşını kısıtlamak üzere

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : hoppa
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Kidemli Üye
*
442
mesajlar
442
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye
03-01-2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#1
15-11-2020, Saat: 00:39

YouTube, yaş sınırlaması gerektirebilecek daha fazla videoyu yakalamak için daha fazla yapay zeka destekli teknolojiyi kullanıma sunuyor, bu da daha fazla izleyiciden, izlemeden önce yaşlarını doğrulamak için hesaplarında oturum açmaları isteneceği anlamına geliyor.

YouTube'un 2017'den başlayarak şiddet içeren aşırılıkları ve platformun en ağır içeriğini daha iyi yakalamak için makine öğrenimi tekniklerini kullanmasına ve daha sonra nefret davranışları içeren videoları bulmasına benzer şekilde, aynı yaklaşım kullanılacaktır. bu durumda YouTube'un yaşa uygun olmadığını düşündüğü videoları otomatik olarak işaretlemek. Sonuç olarak, YouTube yaşa bağlı kısıtlamalarla çok daha fazla videonun ortaya çıkmasını bekliyor.

Şirket, yapay zeka moderasyon teknolojisinin tüm kullanıma sunulmasında olduğu gibi, etiketlemede de bazı hatalar olması için hazırlanıyor. Değişikliklerin bir parçası olarak, üçüncü taraf sitelere yerleştirilmiş YouTube videolarını izleyen kişiler, oturum açmak ve yaşlarını doğrulamak için YouTube'a yönlendirilecek.

YouTube'un İş Ortağı Programı'ndaki (videolarından para kazanabilenler) içerik oluşturucuların karşılaştığı en büyük sorulardan biri, bu denetim önlemlerinin para kazanma potansiyelleri üzerinde bir etkisinin olup olmayacağıdır. YouTube ’un ekibi buna inanmıyor, çünkü tahmin ettiği videoların çoğu otomatik yaş kısıtlamaları alacak ve muhtemelen şirketin reklamverenlere uygun içerik kurallarını da ihlal ediyor.

Bu, hataların olmayacağı anlamına gelmez; Yanlış uygulanan etiketlerin ve yayından kaldırmanın sayısız olayı ve geçmişte her türlü telif hakkı ihtarı ihtilafının gösterdiği gibi bunlar olacaktır. Ancak YouTube, gelen itirazları ele almak için temyiz ekibini topluyor. İçerik oluşturucuların bir başka endişesi de yaş kısıtlaması olan videoların ana sayfada görünmemesidir. YouTube'a göre yaş kısıtlaması olan videoların ana sayfada görünme olasılığı daha düşük olsa da yaş kısıtlaması, videoların ana sayfada görünmesini otomatik olarak engellemiyor.

Şirket, etiketlemede bazı hatalar için hazırlanıyor

Kullanıma sunma, YouTube'un web sitesinin çocuklar için güvenli olmadığı konusunda endişeli ebeveyn grupları ve savunuculuk kurullarından gelen küresel eleştirilere yanıt vermeye çalışmasıyla ortaya çıktı. YouTube ekibi, federal gizlilik korumaları nedeniyle YouTube'un 13 yaşın altındaki hiç kimseye uygun olmadığını düzenli olarak söylüyor ve şirket, sözde daha güvenli bir alternatif olarak YouTube Çocuk'u gösteriyor. Yine de bu, küçük çocukların uygulamayı evde veya başka bir yerde kullanmasını engellemez. En popüler kanallardan bazıları, özellikle çocuklar için içerik oluşturmaya dayanmaktadır. Şu anda YouTube ’un güven ve güvenlik ekibi, incelemeler sırasında videolarla karşılaştıklarında videolara kısıtlamalar uyguluyor.

YouTube'dan yeni bir blog gönderisinde, "Teknoloji kullanımımız daha fazla videonun yaş kısıtlamasıyla sonuçlanacağından, politika ekibimiz bu fırsatı değerlendirdi ve yaş kısıtlaması olan içerik için sınır çizdiğimiz yeri yeniden ziyaret etti", . "Uzmanlara danıştıktan ve kendimizi diğer küresel içerik derecelendirme çerçeveleriyle karşılaştırdıktan sonra, yalnızca küçük ayarlamalar gerekliydi."

YouTube'un gönderisinde, Avrupa Birliği'ndeki ülkelerdeki insanlar için birkaç ek adım daha olabileceği belirtiliyor. yeni kurallar gerektirir. AB ’nin Görsel-İşitsel Medya Hizmetleri Yönergesi (AVMSD) gibi yakında çıkacak düzenlemelere uygun olarak, bazı Avrupalı ​​kullanıcılardan yaşlarına ilişkin ek kanıt sunmaları istenebilir. Etkili bir şekilde, sistemler bir kişinin 18 yaşından büyük olduğunu doğrulayamazsa, gönderiye göre "yaşını doğrulamak için geçerli bir kimlik veya kredi kartı sağlamaları" istenebilir. Bu tek seferlik bir işlemdir ve YouTube'un bilgileri gönderildikten sonra silmesi gerekir. YouTube, bu sürecin Google'ın gizlilik ve güvenlik ilkelerine uymak için oluşturulduğunu söylüyor.

Kullanıcılar bu değişiklikleri hemen görebilir, ancak çoğu zaman etkinin fark edilmesi biraz zaman alır. Yine de, yaş sınırlaması olan bir grup videoyla karşılaşmak istemiyorsanız, çok daha fazla yaş sınırı olacak gibi göründüğünden, YouTube hesabınızda oturumunuz açık kalmaya hazırlanın.

Satın Al


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YouTube, TikTok rakibi YouTube Shorts'i piyasaya sürmeye başladı hoppa 0 0 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: hoppa
  Mozilla, korkunç YouTube önerilerini düzeltmek için yardımınızı istiyor LazyMt 0 0 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: LazyMt
  YouTube ’un web sitesi artık Premium için ödeme yapmadığınız sürece iOS 14 ’ün resim içinde resim modunu engelliyor li0n 0 0 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: li0n
  YouTube, AI sistemlerinde aşırı sansür uygulandıktan sonra daha fazla insan moderatörü geri getiriyor niggaTR 0 0 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: niggaTR
  Eski YouTube içerik moderatörü, TSSB semptomları geliştirdikten sonra şirkete dava açtı berhank 0 0 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: berhank

Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once 1 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
7 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 6 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 3 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.