Forum Gündemi:

Her Türlü Destek, Şikayet, Reklam İçin Whatsapp

Konu Başlığı : YouTube ’un gevşek yanlış bilgilendirme kuralları, seçim yalanlarının yayılmasına izin veriyor

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : berhank
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Kidemli Üye
*
494
mesajlar
494
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye
05-01-2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#1
15-11-2020, Saat: 00:35

Son birkaç gün içinde One American News Network'ün (OANN) YouTube kanalına giren insanlar için, Başkan Trump'ın 2020 seçimlerini kazandığını düşünmek kolay olabilir.

"Trump kazandı. Dems hızlı çekmeye çalışıyor ”ve“ Trump Won. MSM, gözlerinize inanmadığınızı umuyor ”dedi. 4 Kasım'da, insanların federal seçimlerde oy verdikten bir gün sonra OANN ’ın YouTube kanalında görünmeye başladı. Videolar, başka bir ağda ılımlılığı tetikleyebilecek insanların korkularına dayanan yalanlarla dolu.

"Görünüşe göre Trump bu kadar büyük bir farkla kazandı, şimdi aslında yasadışı oy pusulaları veriyorlar. savaş alanı onu gerçekten yenmek için devletler. ”

" Kimsenin göremeyeceği veya gözden geçiremeyeceği 100.000 oy ekleyebileceklerini ve 100.000 oyun tamamının Joe Biden için olduğunu ve Cumhuriyetçilerin bu oyları sadece gerçek mi? Sadece Cumhuriyetçileri oynayabileceklerini düşünüyorlar. "

" Joe Biden fazla kampanya yapmadı - o bunak ve seçilirse görevden alınması bekleniyor. "

Açık olmak gerekirse: Şimdiye kadar seçmen sahtekarlığına dair kamuya açık bir kanıt yoktu ve Biden'ın seçimden sonra görevden alınacağını destekleyen daha da az kanıt var.

Bu, YouTube'un en müsamahakâr büyük sosyal ağlardan biri olarak konum belirlemesinin bir sonucu olarak ağ genelinde bir sorundur. Bu duruş, YouTube'a yıllardır iyi hizmet etti, ancak Trump kampanyasının 2020 seçimlerinin sonuçlarını meşruiyetten çıkarmak için devam eden mücadelesi karşısında bir sorun haline geldi. Facebook ve Twitter moderasyon kurallarını sıkılaştırırken ve yaptırımları güçlendirirken, YouTube hâlâ seçimle ilgili yanlış bilgilere nasıl yanıt verileceği konusunda mücadele ediyor.

YouTube'un OANN videolarına verdiği yanıt, şirketin politikasını pratikte gösteriyor: yükseklerden sonra bile videoların bariz şekilde yanlış iddialarının profilinde yer alan YouTube, videoları canlı bırakmaya karar verdi. Bir sözcü The Verge'e, videoların YouTube ’un içerik politikasını ihlal etmediğini söyledi. Bunun yerine, seçimden önce seçimi kimin kazandığını iddia etmek "bariz şekilde yanlış politikamız kapsamında" olduğundan, şirket bu reklamlardan reklamları kaldıracaktır. YouTube ayrıca seçim sonuçlarının nihai olmadığını belirten ve insanları Google'ın ana seçim merkezine yönlendiren bir bilgi kutusu da içerecektir - ancak bu yalnızca video tıklandığında olur.

Yanlış bilgileri yaymak için YouTube'u kullanan yalnızca OANN değildir.

Milyonlarca izlenme ile sonuçlanan canlı yayın sırasında Crowder ve sunucu arkadaşları, Detroit'teki bir sandık merkezinin dışında şüpheli görünen faaliyetlerden bahsetti. BuzzFeed'e göre, Crowder teorisi, bir cihazda dönen bir adamın oy pusulalarında taşıdığını ima ederek yayılmasına yardımcı oldu. BuzzFeed, söz konusu adam hareket eden bir cihaza bir kutu yüklediğinde, "Ona güvenemezsin çünkü bazı oy pusulaları arkadan uçabilir" dedi.

Söz konusu adam, yerel bir medya kuruluşunda fotoğrafçı oldu. BuzzFeed'e göre, oy pusulasıyla ilgilenmiyordu, ekipman taşıyordu.

OANN, YouTube'da Trump odaklı yanlış bilgilendirmenin poster çocuğu haline geldi, ancak sorun tek bir videodan veya tek bir kanaldan çok daha büyük

Başka yerlerde , Beyaz Saray'ın eski danışmanı ve sağcı yorumcu Seb Gorka, Trump'ın belirli eyaletleri kazanmasıyla ilgili yanlış bilgiler yaymak için farklı bir YouTube canlı yayınını kullandı. Gorka'nın "Başkanın zaferini çalmaya çalışıyorlar" başlıklı canlı yayınında Gorka, istasyonların Demokratların kontrolündeki eyaletlerdeki oyları saymayı bıraktıklarını ve Biden'ın kazanmasına yardımcı olacak yeni oy pusulaları bulmaya çalıştıklarını öne sürüyor.

Bugün erken saatlerde mevcut seçimlerle ilgili bir dizi konuyla ilgili bir canlı yayında, eski Beyaz Saray stratejisti ve Breitbart News'in eski yönetim kurulu başkanı Steve Bannon, FBI Direktörü Christopher Wray'i kovmakla kalmayacağını söyledi ve Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü müdürü Dr. Anthony Fauci, ancak "mızrakların üzerine kafa attı." Onları "Beyaz Saray'ın iki köşesine federal bürokratlara bir uyarı olarak koyacağını - ya programı tamamlarsın ya da gitmiş olursun" diye ekledi. Bannon ’un sözleri, bir bireye karşı şiddeti kışkırtmak için konuşmanın kullanılmasına karşı YouTube ’un politikasına girebilir. Video yazılırken hala yayında, ancak The Verge yorum yapmak için YouTube'a ulaştı.

YouTube'un seçimlerle ilgili yanlış bilgilerle ilgili politikaları var, ancak OANN gibi kuruluşlar bunlardan kaçmakta ustalaştı. Şirket, bir video insanları oy kullanma konusunda yanılttığında devreye girecek. Bir sözcüye göre bu, "oy vermenin zamanı, yeri, yöntemi veya uygunluk koşulları konusunda seçmenleri yanıltmayı amaçlayan içerik veya oylamayı maddi olarak caydırabilecek yanlış iddiaları" içerebilir. Bu tanıma göre, belirli eyaletlerdeki erken galibiyetler konusunda izleyicileri yanıltan içerikler, seçimi kimin kazandığına dair tamamen yanlış bilgiler veya bir partinin oy pusulaları sayılırken başka bir partinin oylarıyla oynadığına dair imalar YouTube'un politikalarını ihlal etmeyecek gibi görünüyor.

Carusone, "Bu onların en büyük başarısızlığı oldu" dedi. "İçeriği nasıl etiketlemeyi seçtikleri gerçekten videonun içindekilere bağlıdır, ancak çoğu zaman bir videonun en kritik kısmı, bu düz küçük resim ve hem başlıkta hem de açıklamada nasıl çerçevelenmiş olmasıdır, çünkü bu, insanlara bir yorumlama sağlayacaktır. Gördüklerinin geri kalanı için lens. "

" Çoğu zaman bir videonun en kritik kısmı, düz küçük resim ve bunun hem başlıkta hem de açıklamada nasıl çerçevelendiğidir "

YouTube, başlıklar konusunda çok katı olma eğilimindedir ve videonun doğası konusunda kullanıcıları yanıltmasına izin verilmeyen küçük resimler. Politika, içerik oluşturucuların ve kuruluşların "kullanıcıları içeriğin olmadığı bir şey olduğuna inandırmak için başlığı, küçük resimleri, açıklamayı veya etiketleri kullanmalarının" yasaklandığını belirtmektedir. Bu kurallar uyarınca, Trump'ın kazandığını açıkça iddia eden başlıklara sahip videoların, kazanan henüz ilan edilmediğinden YouTube ’un politikasını ihlal etmesi gerektiğini düşünebilirsiniz. Ancak YouTube, politikayı bu mantıkla uygulamıyor ve The Verge'e videonun başlığının neden denetlemeyi tetiklemediğini söyleyemedi.

YouTube, geçmişte gevşek politikaları nedeniyle eleştirilere maruz kaldı, ancak hiçbir zaman yüksek riskli bir siyasi kriz.

Ancak sonuç olarak, platformdaki kesin yasaklar hâlâ nadirdir ve OANN'nin son videoları gibi içerikler, sınırdaki içeriğe getirilen sınırlamalara karşı mücadele ederken bile 500.000'e kadar görüntülenme elde edebilir.

YouTube'un işlem eksikliği Facebook ve Twitter gibi diğer sosyal ağlar yanlış bilgilerin yayılmasını denemek ve önlemek için daha agresif bir yaklaşım benimsediğinden özellikle dikkat çekicidir. Seçim gecesinden bu yana Twitter, başkanın platformdan tamamen yasaklanması çağrılarına direnmesine rağmen, devam eden seçimler hakkında okuyucuları yanılttığı gerekçesiyle cumhurbaşkanının tweetlerinin üçte birinden fazlasını işaretledi. Daha yakın bir zamanda Facebook, "grup üyelerinden endişe verici şiddet çağrılarını" gözlemledikten sonra devam eden oy sayma çabalarını durdurmayı amaçlayan "Hırsızlığı Durdur" adlı 300.000 kişilik bir grubu kapattı.

İçinde Bunun aksine, YouTube'un tepkisi, seçimin onları hazırlıksız yakalayıp yakalamadığını merak eden Carusone gibi eleştirmenlere sahip. "Ne kadar ödev yapmadıklarını veya işi koymak istemediklerini söyleyemem," dedi. “Bunu yapmamak için kasıtlı bir karar verdiklerini düşünüyorum. Platformlarındaki sınırlı bir içeriğe geçici bir yaklaşım getiriyorlardı. ”

Satın Al


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YouTube, TikTok rakibi YouTube Shorts'i piyasaya sürmeye başladı hoppa 0 0 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: hoppa
  Mozilla, korkunç YouTube önerilerini düzeltmek için yardımınızı istiyor LazyMt 0 0 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: LazyMt
  YouTube ’un web sitesi artık Premium için ödeme yapmadığınız sürece iOS 14 ’ün resim içinde resim modunu engelliyor li0n 0 0 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: li0n
  YouTube, AI sistemlerinde aşırı sansür uygulandıktan sonra daha fazla insan moderatörü geri getiriyor niggaTR 0 0 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: niggaTR
  Eski YouTube içerik moderatörü, TSSB semptomları geliştirdikten sonra şirkete dava açtı berhank 0 0 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: berhank

Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once 1 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
7 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 6 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 3 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.