Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Xbox Series X ile bir hafta: yükleme süreleri, oyun performansı ve daha fazlası

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : chaitra
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Onursal Üye
*
1,518
mesajlar
1,518
konular
3
REP PUANI
Yeni Üye
28-09-2019
(Kayıt Tarihi)
Gizli
(Cinsiyet)
#1
15-11-2020, Saat: 23:15

Geçen haftayı oturma odamda bir Xbox Series X ile geçirdim. Bu önizleme biriminde çeşitli oyunlar oynadım, yükleme sürelerini, performansı ve yeni Series X özelliklerinden bazılarını test ettim. Test sırasında kısaca eski bir Xbox One X'e geri döndüm ve kablolu internetten 56k modem günlerine dönmek gibiydi. Xbox Series X, her gün oynadığınız oyunları bu kadar iyileştirir. Her şey daha iyi hissettiriyor.

Bu bir önizleme kgramolu olduğundan, bu ilk uygulamalı uygulama için üç alana odaklanmakla sınırlı kaldım: geriye dönük uyumlu oyunlar, yükleme süreleri ve yeni Hızlı Devam özelliği. Geçen hafta bir Xbox Series X kullanma izlenimlerime ve çeşitli oyunlarda gördüğüm sağlam performans iyileştirmelerine odaklanacağım. Yeni oyun kumandası ve 1 TB genişletme kartının yanı sıra hem Xbox Series X hem de Xbox Series S'nin ilk donanım izlenimlerimizi zaten ele aldık. Donanım hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz:

Xbox Series X uygulamalı Xbox Series S uygulamalı Yeni Xbox denetleyicisi ve 1 TB genişletme kartı uygulamalı Yükleme süreleri

Xbox Series X'teki mevcut oyunlarla ilgili en önemli ve bariz gelişme, yükleme sürelerindeki büyük değişikliklerdir.

Sea of ​​Thieves, Warframe ve Destiny 2 gibi oyunların yükleme süreleri Series X'te bir dakika veya daha fazla kısaltılmıştır.

Örneğin Destiny 2'de, artık şuradaki bir gezegene yükleyebiliyorum. Oyun, bir Xbox One X'te bir dakikadan fazla ve standart bir Xbox One'da toplamda yaklaşık iki dakika sonrasına kıyasla yaklaşık 30 saniyede. Bu iyileştirilmiş yükleme süreleri, hızlı bir NVMe SSD içeren özel olarak oluşturulmuş bilgisayarımla aynıdır ve oyunu oynama şeklinizi gerçekten değiştirirler - oturup bir gezegene yüklenmeye bakmak yerine daha fazla görev ve görev yapabilirsiniz.

Xbox Series X yükleme süreleri Oyun Xbox Series X Xbox One X Oyunu Xbox Series X Xbox One X CoD: Warzone 16 saniye 21 saniye Red Dead Redemption 2 52 saniye 1 dakika, 35 saniye Dış Dünyalar 6 saniye 27 saniye 2 İçinde Kötülük 33 saniye 43 saniye Sea of ​​Thieves 20 saniye 1 min, 21 saniye Warframe 25 saniye 1 dakika, 31 saniye AC: Uzay Serüveni 30 saniye 1 dakika, 7 saniye No Man's Sky 1 dakika, 27 saniye 2 dakika, 13 saniye Destiny 2 43 saniye 1 dakika, 52 saniye

Warframe ve Sea of ​​Thieves artık yükleme süreleriyle aynı derecede etkileyici. Artık Warframe'i açabilirim ve oyun sadece 25 saniye sonra oynamaya hazır.

Sea of ​​Thieves artık yaklaşık 20 saniye içinde menü ekranlarına yükleniyor ve bir oturuma 28 saniye daha yükleniyor. Xbox One X'imde, oyunu başlangıçta yüklemek bile bir dakika 21 saniye sürüyor ve ardından bir oyun oturumuna girmek bir dakika ve 12 saniye sürüyor. Warframe yükleme süreleri.

Bu oyunların hiçbiri Xbox Series X için de tam olarak optimize edilmemiştir. Bu, Microsoft ’un geriye dönük uyumluluk desteğidir. Hafta boyunca düzenli olarak Xbox One X'ime geri döndüm ve oyunlara bir dakika veya daha fazla ekleyen bu eski yükleme sürelerine şahit olmak acı vericiydi.

Oyun performansı

Sadece değil oyunlar daha hızlı yüklenir, ancak çoğu durumda çok daha pürüzsüz hissederler. Destiny 2, Xbox One X'teki daha zayıf CPU ve yavaş HDD tarafından geride tutulan bir oyunun harika bir örneğidir. Daha önce yerel 4K'ya ulaşan bir oyun, ancak One X'teki 6 teraflop GPU performansında bir darboğaz vardı. dizüstü bilgisayar benzeri CPU ve eski bir dönen sabit disk. Bu, oyunun 30 fps'de takılı kaldığı anlamına geliyordu.

Bungie, 60 fps desteği ile Xbox Series X ve PS5 için Destiny 2'yi geliştirmeyi taahhüt ederken, yama olmadan daha hızlı hissediyor.

Xbox Series X'te Destiny 2'yi çalıştıran tek bir kekemelik görmedim.

Bu kgramol, Destiny 2'nin Xbox One'da yavaş olan diğer bölümlerini de iyileştirdi. Karakter menüsüne yüklemek bazen Xbox One X'te birkaç saniye sürer, ancak Series X'te neredeyse anında bilgisayarımda oynuyormuşum gibi geliyor. Bunlar küçük iyileştirmelerdir, ancak bir araya getiren ve bir oyunu oynamayı daha eğlenceli hale getiren küçük şeylerdir.

Xbox One X'te Destiny 2 yavaş karakter menüsü.

Oyunların otomatik olarak CPU'dan yararlandığı Warframe ve Sea of ​​Thieves'te benzer gelişmeler olduğunu fark ettim. SSD ve daha sorunsuz çalışması için GPU iyileştirmeleri.

Xbox Series X'in ve bu yeni neslin diğer yararı, oyunların Xbox 360'tan Xbox One'a geçişte olduğu gibi ayrılmamasıdır. O zamanlar, yalnızca Xbox One oyuncularını pek çok oyunda eşleştirebiliyordunuz ve hala Xbox 360'ta oynayan arkadaşları dışarıda bırakabiliyordunuz. Series X'te test ettiğim her çok oyunculu oyunda, Xbox kullanan arkadaşlara katılabildim. Biri ve diğer Xbox One oyuncuları ile eşleştirin.

Maalesef bu ilk önizleme döneminde istediğim tüm oyunları tam olarak test edemedim, bu da performansı çeşitli oyunlarda daha yakından analiz etmek anlamına geliyor henüz mümkün olmadı.

Test ettiğim oyunların hiçbiri bu yeni kgramol için tam olarak geliştirilmedi, bu yüzden önümüzdeki haftalarda test edilecek çok şey olacak.

Eminim Digital Foundry'deki mükemmel arkadaşlar yakında kare hızları ve performans için her zamanki yan yana karşılaştırmalarına da sahip olacak. Çözünürlük oluşturma hızlarını, kare hızlarını ve daha fazlasını iyileştirmek için kaç mevcut oyunun geliştirildiğini görmek ilginç olacak.

Hızlı Devam Ettirme

Xbox One'da hızlı devam etme özelliği vardı. oyunlar arasında geçiş yaparsınız, ancak hiç düzgün çalışmadığını veya oyunların desteklemediğini hissettim. Xbox Series X'te bundan daha farklı olamazdı. Quick Resume, birden fazla oyun arasında serbestçe geçiş yapmanıza izin vermek için Series X'in içindeki SSD'yi kullanır. Oyunlara kaldığınız yerden devam etmek yaklaşık beş saniye sürüyor ve beş oyun arasında kolayca geçiş yapabildim.

Hatta bir güncelleme için Xbox Series X'i yeniden başlattım ve tüm oyunlar hala hızlı bir şekilde devam ettirildi. Test ettiğim çoğu oyun, Hızlı Devam Etme ile kusursuz bir şekilde çalıştı, ancak bazıları desteklenmiyor. Büyük bir çok oyunculu arenaya sahip Sea of ​​Thieves gibi başlıklar yeni özellikle çalışmıyor. Yine de, bu oyunlar her saniye değişen canlı ve gelişen bir ortamı hızla sürdüremediği için mantıklı.

Xbox Series X Hızlı Devam Ettirme.Beş arasında geçiş yapmakta hiç sorun yaşamadım, ancak bir oyunun devam edemediği ve yeniden başlatmam gereken bir sorunla karşılaştım. Başka bir oyun devam etti, ancak hayata dönmeden önce birkaç saniye donmuştu. Kullandığım Xbox Series X bir prototip önizleme birimi olduğundan, tam incelememiz lansmana yaklaşana kadar Hızlı Devam Etme konusunda karar vereceğim. Daha hızlı Xbox

Geriye dönük uyumlu oyunlar, yükleme süreleri ve Hızlı Devam Etme hakkında konuşmakla sınırlıyım, yakında Xbox Series X'in önizleme deneyimi hakkında daha fazla düşüncem olacak. Söyleyeceğim şey, Xbox Series X'in çok daha hızlı ve daha yetenekli tanıdık bir Xbox'ta oynuyormuşum gibi hissettiği.

Xbox One'a geri dönme deneyimi gerçekten moral bozucuydu. Mevcut Xbox oyunlarımı çalıştırmak için Series X, iPhone'umu yeni yükseltmişim gibi geliyor - her şey daha pürüzsüz ve daha hızlı. Bu oyunlar kgramol için bile optimize edilmedi ve zaten daha iyi çalışıyorlar, bu yüzden önümüzdeki haftalarda gerçekten optimize edilmiş oyunların neler sunacağını görmek beni heyecanlandırıyor.

Her nesil oyun kgramolu gibi, donanımdaki gelişmelerin oyun tasarımı için ne yapacağını anlamak aylar hatta yıllar alacak.

Gerçek gelecek nesil oyunlar hala bir muamma ama geçen hafta geriye dönük uyumlu oyunlardan gördüklerim cesaret verici. Oyun geliştiricilerinin hem Xbox Series X hem de PS5'te çok daha az darboğaz yaşayacağını umuyorum, bu da onların yalnızca PC tarafında görmeye alıştığımız bazı oyun iyileştirmeleri sunmalarına olanak tanıyor.

Biz Xbox Series X ve Series S'nin tam incelemelerini lansmana yakın bir zamanda alacaksınız, bu nedenle Microsoft'un yeni nesil kgramollarının çok daha fazla kapsamı için bizi izlemeye devam edin.

The Verge on YouTubeKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Surface Duo'ya daha yakından bakalım KennethFoups 0 388 15-11-2020, Saat: 23:18
Son Yorum: KennethFoups
  Xbox Series X ve S ön siparişleri temelde tükendi - şimdilik chaitra 0 254 15-11-2020, Saat: 23:17
Son Yorum: chaitra
  Microsoft, Series X'inizi açmadan önce 14 Ekim'de Xbox Design Lab'i duraklatıyor hoppa 0 259 15-11-2020, Saat: 23:17
Son Yorum: hoppa
  Xbox Series X denetleyicisine ve 1 TB genişletme kartlarına daha yakından bakış soulmy 0 200 15-11-2020, Saat: 23:16
Son Yorum: soulmy
  Oyun endüstrisi, en önemli ürünlerini satmakta sefil bir şekilde başarısız olmaya devam ediyor chaitra 0 201 15-11-2020, Saat: 23:16
Son Yorum: chaitra

Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once 1 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
7 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 6 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 3 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.