Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Twitter, yanıt sınırlama özelliğini tüm kullanıcılara gerçekten sunuyor
Yorumları: 1,551
Konuları: 1,551
Kayıt Tarihi: 24-12-2019
Rep Puanı: 5
#1

Twitter, yanıt sınırlama özelliğini bugünden itibaren tüm kullanıcılar için kullanılabilir hale getiriyor ve bu sefer gerçek oldu: Sonunda yanıt verenlere veda edebilirsiniz. Şirketin ürün yönetimi direktörü Suzanne Xie, Salı günü yayınlanan bir blog yazısında, bu özelliğin platformun insanlara platformdaki konuşmaları üzerinde daha fazla kontrol sağlama çabalarının bir parçası olduğunu yazdı.

Gönderide, "Bazen insanlar kimin yanıt verebileceğini seçebildiklerinde ne olacağı hakkında daha rahat konuşabiliyor," diyen Xie, Twitter'ın insanların daha önce mümkün olmayan konuşmalar yapmak için bu ayarları kullandığını gördüğünü ekledi. . "Bugünden itibaren, istenmeyen yanıtların anlamlı sohbetlerin önüne geçmemesi için herkes bu ayarları kullanabilecek."

Özelliğin çalışma şekli burada. Bir tweet göndermeden önce, kullanıcılar kimin yanıt verebileceğini seçmek için üç seçeneğe sahip olacaktır: standart varsayılan ayar olan herkes, yalnızca kullanıcıların takip ettiği kişiler veya yalnızca kullanıcının tweet'te bahsettiği kişiler. Varsayılandan farklı bir ayar seçerseniz, yanıtlama izni olmayan kişiler için yanıt simgesi grileşir. Cevaplayamasalar bile, diğer Twitter kullanıcıları söz konusu tweet'i yine de retweetleyebilir, yorumlayabilir, paylaşabilir veya beğenebilir.

Bu kullanıcının Twitter tweet'inde bahsettiği kişilere sınırlı yanıtı var

Xie, blog gönderisinde Twitter'ın araştırmasının, Sınırlı yanıtlara erişim, daha rahat tweet atıldığını ve spam ve kötüye kullanımdan daha korunduğunu hissetti ve istenmeyen doğrudan mesajlarda artışa yol açmadı. Twitter, gürültüyü engellemenin başka bir yolu olduğunu buldu; Ayarları kullanan kişilerin yüzde 60'ı test süresi boyunca platformun sessize alma veya engelleme seçeneklerini kullanmadı.

Twitter, Mayıs ayından bu yana sınırlı yanıt özelliğini deniyor ve geçen hafta, mobil uygulamasının iPhone sürümüne genel kullanıma çoktan başlamış gibi görünen bir güncelleme gönderdi. Yine de yanlış bir alarm olarak sonuçlandı - Twitter, sürüm notlarını yanlışlıkla ittiğini söyledi.

Tweetlere verilen yanıtları sınırlamanın Twitter'daki sohbeti gerçekten iyileştirip iyileştirmeyeceği belli değil, ancak şirket bazı kullanıcıların ayarları politika ve sosyal konular hakkında daha hassas konuşmalar yapmak için kullandığını söylüyor. Blog gönderisinde, "İnsanlar düşüncelerinin daha fazlasını paylaşıyor — Black Lives Matter ve COVID-19 gibi konularla ilgili bu ayarları kullanan ağlar, bu ayarları kullanmayanlara göre ortalama olarak daha uzun" diyor. Ve "farklı görüşler" yine de yorum / alıntı tweet seçeneğiyle retweet aracılığıyla paylaşılabilir, böylece cevap verenler sadece teklif verenler olabilir.

Bul
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi