Forum Gündemi:

Her Türlü Destek, Şikayet, Reklam İçin Whatsapp

Konu Başlığı : Twitter, Facebook etiketi Trump seçim hırsızlığı iddialarını paylaştı

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : camoka
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Gold Üye
*****
447
mesajlar
447
konular
0
REP PUANI
Gold Üye
19-09-2019
(Kayıt Tarihi)
Gizli
(Cinsiyet)
#1
14-11-2020, Saat: 23:24

Twitter, Seçim Günü sonrasında Başkan ile platform arasında yüksek profilli bir açmaz oluşturarak Başkan Donald Trump'tan gelen bir tweet'e paylaşım kısıtlamaları getirdi. Facebook, cumhurbaşkanının gönderilerine son oy sayısının henüz gelmediğini söyleyen etiketler ekledi.

Mesajda her iki platformda da "BÜYÜK seviyedeyiz, ancak Seçimi ÇALMAYA çalışıyorlar" yazıyor. . “Bunu yapmalarına asla izin vermeyeceğiz. Oylar, Anketler kapandıktan sonra kullanılamaz! ”

Twitter, buna" seçimle ilgili potansiyel olarak yanıltıcı bir iddia "diyor

Erken geri dönüşler başkan için umut vericiydi, ancak bazı önemli eyaletler, oyları saymaya devam ediyor. Georgia, Pennsylvania, Michigan ve Wiscgramin. Bu çalışma, ek oyların kullanılmasını içermez, bunun yerine, resmi olarak atılan ancak henüz sayılmayan postayla gönderilen oy pusulalarının eşi görülmemiş artışıyla ilgilenir.

Yorum için ulaşılan Twitter, Twitter'dan bir tweet'e atıfta bulundu. Kısıtlamaların yürürlüğe girmesinden kısa bir süre sonra şirketin @safety hesabı. Tweet, "Bir seçimle ilgili potansiyel olarak yanıltıcı bir iddiada bulunduğundan dolayı @realDonaldTrump'tan gelen bir Tweete uyarı verdik" yazıyor. "Bu eylem, Sivil Dürüstlük Politikamıza uygundur."

Twitter'ın kısıtlamaları altında, kullanıcılar tweet'i akışlarda ve ana sayfalarda göründüğünde görmek için bir uyarı kutusunu tıklamalıdır ve tweet'i beğenemez veya yanıtlayamaz. Retweetler, kullanıcıların mesajı yalnızca kendi yorumlarıyla paylaşabildikleri "alıntı tweet" işleviyle sınırlıdır.

Başkan Trump, platformun gönderiye bir etiket eklediğini belirterek Facebook'ta aynı mesajı yayınladı. oylar hala sayılıyor ve kullanıcıları Facebook'un seçim bilgi merkezine yönlendiriyor. Facebook, yayının ağı içinde yayılmasını engellemek için herhangi bir önlem almadı.

Her iki platformda da ayrı bir mesajda, Trump, zaferi vaktinden önce ilan edecek kadar ileri gitmeden gelecekteki bir duyuruyu ima ediyor gibiydi. Bu gece bir açıklama yapacağım. Büyük KAZANÇ! " gönderi okur. Her iki ağ da bu ikinci gönderiye karşı önlem almadı.

Hem Twitter hem de Facebook, Eylül ayında erken zafer ilanlarına karşı açık politikalar benimsedi ve politikalar o sırada düzenlendiği gibi uygulanıyor gibi görünüyor. Twitter ’ın yanlış bilgilendirme politikası, 17 Eylül ’den bu yana erken zafer iddialarını kapsayarak, onları moderatörler tarafından kaldırılmaya uygun hale getirdi. Facebook ’un yaklaşımı daha sınırlı: seçimleri içeren gönderileri etiketleyeceğini ve izleyicileri yetkili bilgilere yönlendireceğini söyledi. Facebook ayrıca, adayların iddiaları artırmak için şirketin reklam ağını kullanamamasını sağlayarak seçimle ilgili gönderilerin ücretli tanıtımına da kısıtlamalar getirdi.

Günün erken saatlerinde Twitter, üyelerine benzer kısıtlamalar getirmişti. Trump'ın kampanya personeli. Kampanyanın seçim günü etkinlikleri direktörü Mike Roman, Philadelphia'da yaygın seçmen dolandırıcılığı iddialarıyla tweetler yayınlamış ve daha sonra şehrin bölge savcısı tarafından yanıltıcı olarak etiketlenmiş bir video yayınlamıştı.

Bölge savcısının ofisi gazetecilere verdiği demeçte, "Yanlış bilgilerin çevrimiçi olarak yayılması, Seçim Görev Gücü yardım hattına yapılan aramaların sandık merkezlerindeki gerçek olaylardan daha fazla olmasına neden oldu" dedi.

Satın Al


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Facebook, AI'nın nefret söylemi baskısını körüklediğini söyledi LazyMt 0 0 19-11-2020, Saat: 21:29
Son Yorum: LazyMt
  Facebook, İçeriği Seçim Günü civarında şiddeti durdurmak için kısıtlayabileceğini söyledi chaitra 0 0 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: chaitra
  Facebook sızıntıları, Mark Zuckerberg'in kararlarını öfkeli çalışanlara savunduğunu gösteriyor hoppa 0 0 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: hoppa
  Facebook, Kasım ayında erken zaferini iddia eden siyasi reklamları reddedecek berhank 0 0 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: berhank
  Facebook, yüzlerce aktivistin hesabını "yanlışlıkla" askıya aldığını söylüyor hoppa 0 0 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: hoppa

Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once 1 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
7 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 6 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 3 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.