Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Turkiyenin ilk yerli otomobili
Yorumları: 769
Konuları: 770
Kayıt Tarihi: 29-12-2019
Rep Puanı: 2
#1
Yerli otomobilin görücüye çıkmasının sonrasında "Yerli araba nerede üretilecek, adı ve maliyeti ne, nitelikleri neler?" benzeri suallerin cevapları araştırılmaya başlandı. İç dizaynı ve tasarımının yanında ilanlan nitelikleri ile epeyce beğeni toplayan ve ülke genelinde heyecan oluşturan gurur kaynağımız türk malı otomobilin 2022 senesinde trafikte olması tasarılanıyor. Öbür elektrikli araçlara yönelik ek olarak çabuk şarj olması dolayısıyla petrol maliyeti epeyce düşük. Elektrikli otomobillerin indirilmeye sürülmesinin sonrasında yurt genelinde şarj istasyonlarının sıklaştırılması tasarılıyor. Şimdiden kocaman tek heyecan oluşturan türk malı arabaya ilişkili olarak heyecan edilen ayrıntılara Sabah.com.tr'den ulaşabilirsiniz.

YERLİ OTOMOBİLİN AVANTAJLARI
2022 senesinde trafikte olacak türk malı araba avantajlarıyla öne çıkıyor. Menzili 500 kilometre. Öbür elektrikli araçlara yönelik ek olarak çabuk şarj oldu. Petrol maliyeti de epeyce düşük.

Ülkemiz'nin yüzde surat elektrikli türk malı otomobili, görünüşü ve özellikleriyle herkesi büyüledi. Türk Malı araba 300 ve 500 kilometre menzil imkanı sunan 2 çeşitli pil seçeneğine sahip.

YERLİ OTOMOBİL YAKIT TÜKETİMİ
Yerli araba öbür elektrikli araçlara yönelik ek olarak çabuk şarj oldu, türk malı otomobilin deposu 30 dakikada doluyor ve 500 kilometre yol gidebiliyor. Otomobilin bataryasının dolum maliyeti ise yalnızca 60 TL. Benzinli tek otomobil dikkate alındığında 500 kilometre amaçlı petrol maliyeti 350 liralara geleceği söylenebilir. Bu da mühim tek avantaj sağlamış oldu.


PİL ÖMRÜ
Yerli otomobillerin akü ömürleri de uzunca. 8 yıl pil garantisi veriliyor. Gelişen bilişim yardımıyla de verimliliğini kaybetmiyor.

BAKIM MALİYETİ
Avantajlarıyla değinen türk malı Otomobilin bakım maliyeti de epeyce düşük. Benzinli ve dizel araçlardaki mekanizmaların tek yarısından fazlasının olmaması amacıyla tek sürü düşük bakım maliyetine sahip. Bu bağlamda da avantajlı.
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hanobil - Türkiyenin ilk yerli arabası özellikleri mybb 0 1,193 30-12-2019, Saat: 21:19
Son Yorum: mybb

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi