Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TikTok neden satılmaya devam edemeyebilir?
Yorumları: 1,501
Konuları: 1,501
Kayıt Tarihi: 16-10-2019
Rep Puanı: 5
#1

TikTok'un başı belada. Bir günden kısa bir süre içinde, şirket CEO'sunu kaybetti ve şaşırtıcı bir yeni talip kazandı. Çığır açan sosyal uygulama, kendisini bir Amerikan şirketine satmak için bir anlaşma yaptıktan birkaç gün sonra olabilir, ancak satışı çevreleyen kargaşa, şirketin kalıcı olarak hasar görmesine neden olabilir.

Birincisi, CEO. Mayıs ayında, uzun süredir Disney yöneticisi olan Kevin Mayer, ByteDance'ta operasyon müdürü ve popüler ABD yan kuruluşu olan TikTok'un CEO'su olmak için şirketten ayrıldı. ByteDance kurucusu ve CEO'su Yiming Zhang, "Dünyanın en başarılı eğlence yöneticilerinden biri olarak Kevin, ByteDance ürün portföyünü bir sonraki seviyeye taşımak için inanılmaz derecede iyi bir konumda," dedi.

Mayer işten ayrılıyordu. Altı aydan kısa bir süre içinde 50 milyondan fazla aboneye ulaşan Disney Plus'ın çılgınca başarılı lansmanı. Yine de Disney'in yönetim kurulu, Mayer'ı CEO görevi için devretmişti ve bu yüzden ayrılmak için bir nedeni vardı. Böylelikle Mayer'in kısa ve çoğunlukla sessiz hükümdarlığı TikTok'ta başladı ve bu ayın başlarında Başkan Trump, ByteDance'e 45 gün içinde satmasını emrettiğinde kargaşaya atıldı.

Satış, Mayer'i Çin ByteDance'ın COO'su olarak bırakabilirdi. ayrıca, savunulamaz görünen yeni bağımsız Amerikan yan şirketinin CEO'su.

Amerika merkezli küresel bir şirket mi? Bağımsız çalışan birden fazla şirket mi var? Büyük ölçekli bir perakendecinin yüzde yüz iştiraki mi?

Cevap ne olursa olsun, Mayer cehenneme çevirdi. Çalışanlara yazdığı bir mektupta şunları yazdı:

Son haftalarda, siyasi ortam keskin bir şekilde değiştiği için, kurumsal yapısal değişikliklerin neyi gerektireceği ve bunun için ne anlama geldiği konusunda önemli düşünceler yaptım. Kaydolduğum küresel rol. Bu arka planda ve çok yakında bir çözüme ulaşmayı umduğumuz için, şirketten ayrılmaya karar verdiğimi hepinize bildirmek istediğim için içten içe.

Bu Mayer'in en azından bunun bir kısmını göremediğini hayal etmek zor. Amerika Birleşik Devletleri Yabancı Yatırım Konseyi'nin ByteDance soruşturması neredeyse bir yıldır sürüyor ve Ocak ayına kadar zorla TikTok satışı yapma olasılığının arttığını yazdım. ByteDance üzerindeki satış baskısı, Trump başkan olduğu sürece yalnızca tek bir yönde büyüyecekti ve Mayer'in COO olmak için kaydolduğunda bunu dikkate almadığına inanmak zor.

Aynı zamanda, Trump'ın kaotik kurallarına çoğunlukla alışmış olan insanlar bile, zaman zaman, kararlarından birine kendilerini şaşırtabilirler.

Şu an TikTok'un hikayesinde ve her ne olursa olsun garip bir dipnot olacak.

Bu arada, eski bir YouTube yöneticisi ve TikTok'un Kuzey Amerika'daki mevcut genel müdürü Vanessa Pappas, geçici CEO olacak. Pappas çok zekidir ve son zamanlarda yapılan bir dizi röportajda kendisini beraat ettirmiştir; Umarım lideri olarak TikTok'a damgasını vurma şansı bulur.

Ancak hala TikTok'a kimin sahip olacağı sorusu var ve bugün garip yeni bir rakip ortaya çıktı. Amerika’nın en ateşli iki genç teknoloji markası, Microsoft ve Walmart bir teklif için iş birliği yapıyor. İşte CNBC'den Melissa Repko:

Bir açıklamada, büyük perakendeci TikTok’un e-ticaret ve reklam entegrasyonunun "bu pazarlardaki içerik oluşturucular ve kullanıcılar için açık bir fayda olduğunu" söyledi. TikTok'u nasıl kullanacağını veya Walmart + 'nın bir parçası olup olmayacağını söylemedi.

"Microsoft ile ortaklaşa TikTok ABD ile olası bir ilişkinin bu temel işlevi ekleyebileceğine ve Walmart'a önemli bir yol sağlayabileceğine inanıyoruz omnichannel müşterilerine ulaşıp hizmet vermemizin yanı sıra üçüncü taraf pazarımızı ve reklamcılık işlerimizi büyütmemiz için ”dedi. "Walmart ve Microsoft ortaklığının, ABD hükümeti düzenleyicilerinin endişelerini karşılarken ABD TikTok kullanıcılarının her iki beklentisini de karşılayacağından eminiz."

Buraya korkunç kurumsal jargonu ekliyorum Walmart'ın bu yarışa girişinin nasıl bir ton sağır olduğunu örnekleyin.

Bununla birlikte, bir Microsoft-Walmart eşleşmesi benim için (ve bildirildiğine göre Zhang için) avdaki diğer büyük oyuncudan hala daha tercih edilebilir görünüyor: Larry Ellison'ın, Trump Yönetiminin tamamını başkanın egosunu övmekle geçiren Oracle ve şimdi ödülleri almaya hazır olabilir. (Ellison’ın desteğini kıran insanlar arasında, Trump’a bağış topladığını duyurmasının ardından Şubat ayında işten ayrılan çalışanları da var.)

TikTok için önündeki olası yollar nelerdir? Mike Isaac, bunları New York Times'da ortaya koyuyor:

Microsoft ve Walmart ile yapılan bir anlaşma, TikTok'u hem içerik oluşturucular hem de kullanıcılar için bir tür e-ticaret uygulamasına dönüştürmek için Walmart'ın dijital satış geçmişinden faydalanabilir , görüşmelere katılanlar dedi. Bu, TikTok'u daha çok, e-ticaret entegre edilmiş ByteDance'ın TikTok benzeri Çince video uygulaması Douyin'e benzetebilir.

Kurumsal yazılım şirketi Oracle ile yapılacak bir anlaşma daha çok veri oynatma. İnsanlar, Oracle'ın bulut, veri ve reklamcılık işlerine fayda sağlamak için TikTok'un sosyal etkileşimler hakkındaki verilerini kullanabileceğini söyledi.

Ve bu nedenle, şu anki en canlı tüketici uygulamasının artık bir kurumsal yazılım şirketinin veya başka bir şirketin elleri.

Ancak TikTok mücadelesi çok daha zor olacağa benziyor - şirketin bir şekilde ByteDance'ın güçlü algoritmik akışını yeniden oluşturması, etkileyicileri meşgul etmek için sürekli bir yeni özellik ve deneyim akışı tasarlaması ve Facebook, Snapchat ve bir dizi Yol boyunca TikTok klonları.

Geçmişte TikTok, son derece rekabetçi hızlı takip ortamında doğmuş, dikkat çekici derecede usta ve odaklanmış bir ByteDance ekibine güvenerek karşılaştığı birçok zorluğun üstesinden gelmeyi başardı. Microsoft, Walmart veya Oracle'ın tarihindeki hiçbir şey, içlerinden herhangi birinin bu kültürü kopyalayacağına dair pek güven vermiyor.

TikTok, daha önce zekasıyla beni şaşırtmıştı. Ancak Trump yönetimi, ByteDance'ı gasp etmeyi bitirdikten sonra, bugüne kadar onu bu kadar başarılı kılan unsurların kaçının hayatta kalacağı bana açık değil. Belki de şimdi onu çevreleyen şirketlerden biri sonunda bunları kopyalayabilir. Ama TikTok'u ilk etapta harekete geçiren şeyin ne olduğunu anlayamayacakları gibi görünüyor.

Oran

Bugün, büyük teknoloji şirketlerinin kamuoyunun algısını değiştirebilecek haberlerde

⬆️ Yükselişte olanlar: Twitter artık kaynaktan herhangi bir değişiklik yapılmadan kopyalanıp yapıştırılan metin içeren tweet'leri gizleyecek.

(Shubham Agarwal / Digital Trends)

⬇️ Eğilim düşüşü: Twitter , seçimle ilgili yanlış bilgiler yayan tweet'lerle ilgili işlem yapmak için çok daha hızlı hareket etmelidir . Postayla gönderilen oylama hakkında yanıltıcı bilgiler içeren bir Trump tweetinin analizi, yayılmanın büyük olasılıkla Twitter'ın devreye girdiği sırada gerçekleştiğini gösteriyor. (Seçim Bütünlüğü Ortaklığı)

Yönetim üçlü >

Facebook ve Reddit üzerindeki çoklu mesajlar, milisleri görünüşte yerel işletmeleri protestoculardan korumak için Washington, Kenosha'ya gitmeye teşvik etti. Bazı durumlarda, tartışmalar şiddet eylemlerini teşvik etti. Komplo web sitesi InfoWars silah çağrısını güçlendirdi. Dijital Adli Araştırma Laboratuvarı şunları bildiriyor:

O zamandan beri platform tarafından kaldırılan bir Facebook sayfası, silahlı saldırılardan yaklaşık 13 saat önce, o akşam mahalleleri korumaları için silahlı kişileri aktif olarak çağırdı. Yerel saatle 10: 44'te, "Kenosha Muhafızları" sayfasının yöneticisi, herhangi bir üyenin "silahlanıp bu gece Şehri kötü haydutlara karşı savunmak" isteyip istemediğini sordu. Devam ettiler, "Şu anda Şehrin bir sonraki bölümünde bu gece yanmayı planlıyorlar!"

Sayfada ayrıca "Hayatlarımızı Korumak için Silahlı Vatandaşlar ve Emlak." Sonunda 300'den fazla LCV toplayacak ve buna 2.300 kişinin katılmasıyla ilgilenecek.

Ayrıca şirketin Kenosha çekiminde şu ana kadar bulduğu şey hakkında Facebook'tan Brian Fishman'a bakın.

Ocak ayında, Washington Kenosha'da iki kişiyi öldürmek ve birini yaralamakla suçlanan 17 yaşındaki bir Donald Trump mitinginde ön sırada göründü.

(Ellie Hall, Amber Jamieson, Tasneem Nashrulla ve Kadia Goba / BuzzFeed)

Facebook 'un yayından kaldırılan numaralarında kullandığı teknokratik dil, platformun sorunun yaratılmasına yardımcı olduğu gerçeğini gizler. çözmek hakkında konuşmak. Yazar, Facebook bu sayıları her yayınladığında, şirketin zarar vermediği tüm insanları düşünmemizi istiyor, diyor. (Chris Gilliard / OneZero)

Amerikalıların anlamlı bir yüzdesi, tamamen ayrı bir haber ve bilgi evreninden güç alan alternatif bir gerçeklikte yaşıyor. Olgu, bu haftaki Cumhuriyetçi Ulusal Kongre'de tam teşhir edildi. (Charlie Warzel / The New York Times)

Oy hakları ve gözlemci gruplardan oluşan bir koalisyon, 230.Bölüm kararıyla ilgili olarak Trump yönetimine dava açıyor. Gruplar, emrin "Temelde İlk Değişiklik ile uyumsuz" olduğunu ve seçmenlerin seçimle ilgili bilgi alma hakkını sınırlamayı amaçladığını söylüyor. (Issie Lapowsky / Protokol)

Temsilci. Teknoloji devleriyle ilgili soruşturmayı yöneten Demokrat David Cicilline , önümüzdeki ay tavsiyelerde bulunmaya hazırlanıyor. Bir olasılık, teknoloji platformları için onların bir platformu çalıştırmalarını ve aynı zamanda üzerinde rekabet etmelerini engelleyen bir Glass-Steagall yasası olabilir.

(Gerrit De Vynck ve Mark Bergen / Bloomberg)

Çin'de faaliyet gösteren ABD şirketleri, Trump'ın WeChat yasağının, personel ile etkili iletişim kurma becerilerine zarar verebileceğini söylüyor. yerel yetkililer. Aralarında Apple , Walmart ve Ford da bulunan bir düzineden fazla firma son haftalarda Beyaz Saray'a başvurarak siparişin Çin'e kadar uzanabilir. (Liza Lin / The Wall Street Journal)

Epic kısa vadede işletmeyi korumak için geçici bir yasaklama emri aldı, ancak Unreal Engine'in kaderi hala hava. Apple galip gelirse, motora dayanan üçüncü taraf araçlardan oluşan ekosistemin tamamını tehlikeye atabilir. (Nick Statt / The Verge)

Facebook , izinsiz kullanıcı verilerini topladığını söylediği bir uygulama olan MobiBurn aleyhine dava açtı. Hareket, Facebook 'un güvenlik araştırmacılarının rızası olmadan veri topladığını tespit ettiği iki üçüncü taraf yazılım geliştirme kitiyle ilgili bir soruşturma başlatmasından sonra geldi. (Alfred Ng / CNET)

Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Oyun endüstrisi, en önemli ürünlerini satmakta sefil bir şekilde başarısız olmaya devam ediyor chaitra 0 533 15-11-2020, Saat: 23:16
Son Yorum: chaitra
  Bugün kendi DIY akıllı gözlüğünüzü yapabilecekken neden Apple veya Facebook'u bekleyesiniz? niggaTR 0 514 14-11-2020, Saat: 23:19
Son Yorum: niggaTR
  ABD hükümeti, mahkeme kararından sonra TikTok'u kapatmaya zorlamayacağını söyledi hoppa 0 443 14-11-2020, Saat: 00:20
Son Yorum: hoppa
  ABD, yeni CFIUS son tarih değişikliği ile TikTok kararına karşı savuruyor niggaTR 0 376 14-11-2020, Saat: 00:16
Son Yorum: niggaTR
  TikTok'un yeni şeffaflık merkezine bir ziyaretten üç paket sercantelli 0 454 12-09-2020, Saat: 14:06
Son Yorum: sercantelli

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi