Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tesla, işçilere Juneteenth'i ücretsiz olarak Juneteenth'de çıkarabileceklerini söyledi
Yorumları: 1,551
Konuları: 1,551
Kayıt Tarihi: 24-12-2019
Rep Puanı: 5
#1

Tesla, çalışanlarına Amerika Birleşik Devletleri'nde köleliğin sona erdiğini kabul eden tatilde işe geldikten sonra Juneteenth'i "mazeretli bir yokluk" olarak almalarına izin verildiğini söyledi. BuzzFeed ve CNBC. Şirket ayrıca çalışanlara, gelmezlerse kendilerine ödeme yapılmayacağını söyledi.

Bu haber yayınlandıktan hemen sonra CEO Elon Musk, Juneteenth'in "bundan böyle Tesla ve SpaceX'te bir ABD tatili olarak kabul edileceğini" ancak çalışanların kendilerine ayrılan ücretli izin günlerinden birini kullanmak zorunda kalacaklarını tweetledi. "Diğer birçok tatil için de geçerli" dediği bu.

Spotify, Uber ve Twitter gibi diğer Silikon Vadisi şirketleri daha önce Juneteenth'e ücretli bir şirket tatili yaptıklarını duyurmuşlardı. Ford ve General Motors gibi otomobil üreticileri, işçilerinden yalnızca bir anlık sessizlik gözlemlemelerini istedi.

İlgili

Tesla çalışanları şirketin California fabrikasında Juneteenth mitingi düzenliyor < Her iki e-posta da Tesla'nın Kuzey Amerika insan kaynakları departmanı başkanı Valerie Workman'dan, bazı vardiyalar başladıktan sonra Cuma sabahı geldi. İlkinde, şirketin "sizin için anlamlı olan etkinlikleri kutlamak, yansıtmak veya bunlara katılmak için izin almak isteyen herhangi bir ABD çalışanı için Juneteenth'i tam olarak desteklediğini" yazdı. Kısa bir süre sonra, Workman başka bir e-posta göndererek (konu satırında "HAZİRAN!") İşçilere gelmezlerse ödeme yapılmayacağını söyledi.

E-postalar küçük bir gruptan günler sonra geldi Çalışanların% 100'ü Tesla'nın Fremont, California fabrikasında polisin şiddetini protesto etmek ve polisi karalamak için çağrı yapmak için Juneteenth mitingini duyurdu. Çalışanların mitingi düzenledikleri için belirttikleri nedenlerden biri, Workman ve Tesla'nın George Floyd'un öldürülmesinin ardından ülke ve dünya çapında son protestolara yanıt olarak yeterince şey yaptığına inanmamalarıdır. Workman daha önce 9 Haziran'da Tesla çalışanlarına bir "Dinle Anlamak" serisini duyuran bir e-posta göndererek "bir araya gelmemize, meslektaşlarımızın hikayelerini dinlememize, öğrenme kaynaklarını paylaşmamıza ve hepimizin yeni bakış açılarını daha iyi anlamamıza yardımcı olacağına" izin vereceğini söyledi. The Verge tarafından elde edilen bir kopyaya göre.

Tesla, şirketin California ve New York fabrikalarında ırkçılıkla ilgilendiklerini iddia eden eski çalışanları tarafından birden fazla dava ile vuruldu. Şirket, e-posta hakkındaki yorum talebine veya Cuma günü yapılması planlanan protestoya hemen yanıt vermedi.

Tesla, Alameda County yetkililerinin yerel evde kalma emrini ihlal ederek Mayıs ayında Fremont fabrikasını yeniden açtı. Şirket, o zamandan beri, kapatılmadan önce planlanandan önce sevkiyata başlayan Model Y SUV'nin üretimini artırmaya çalışıyor. Bu ayın başlarında personele gönderdiği bir e-postada Musk, daha fazla Model Y üretmenin "şu anda Tesla için gerçekten bir fark yaratacağını" söyledi.

19 Haziran, 1:09 PM ET: < / strong> İkinci paragrafta Elon Musk'ın tweet'inden bilgi eklendi.

Güncelleme 19 Haziran, 14:00 ET: İkinci paragrafta başka bir Elon Musk tweetinden bilgi eklendi. < /

Satın Al
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Windows XP kaynak kodu çevrimiçi olarak sızıyor camoka 0 485 15-11-2020, Saat: 23:15
Son Yorum: camoka
  DuckDuckGo, Bing'e yenildikten sonra Google'ın Android arama motoru açık artırmasını "temelde kusurlu" olarak nitelendir LazyMt 0 446 15-11-2020, Saat: 23:14
Son Yorum: LazyMt
  Microsoft, çalışanların kalıcı olarak evden çalışmasına izin veriyor soulmy 0 417 15-11-2020, Saat: 23:12
Son Yorum: soulmy
  Xbox Game Pass Ultimate aboneleri artık bir aylık Disney Plus'a ücretsiz sahip oluyor hoppa 0 394 15-11-2020, Saat: 22:39
Son Yorum: hoppa
  Amazon, bazı Xbox Series X ön siparişlerinin en geç 31 Aralık'a kadar ulaşmayacağını söyledi enis 0 418 15-11-2020, Saat: 22:39
Son Yorum: enis

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi