Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tesla çalışanları, şirketin Kaliforniya fabrikasında Juneteenth mitingi düzenliyor
Yorumları: 1,520
Konuları: 1,520
Kayıt Tarihi: 05-01-2020
Rep Puanı: 4
#1

Küçük bir Tesla çalışanları ve topluluk organizatörleri grubu, 19 Haziran'da şirketin Fremont, California otomobil fabrikasının otoparkında veya Amerika Birleşik Devletleri'ndeki köleliğin sona ermesinin anıldığı Juneteenth bayramında Cuma günü bir miting düzenliyor. Bir Facebook etkinliğine göre protestonun arkasındaki kişiler Tesla çalışanlarının ve toplumdaki kişilerin "Siyahların Hayatı için Tesla Çalışanlarının Yanında Durmasını" istiyor.

Miting, ülkenin dört bir yanındaki insanların polis vahşetini ve ırkçılığı protesto etmek için sokaklara dökülmeye devam etmesiyle ve Uber ve Twitter gibi bazı teknoloji devlerinin Juneteenth'i ücretli bir şirket yaptıklarını duyurmasıyla gerçekleşiyor tatil.

Grup, The Verge'e yaptığı açıklamada, "Bu, yalnızca polis şiddetini sona erdirmekle kalmayıp aynı zamanda polisi karalamaya çağıran bir grup insan tarafından yapıldı" dedi. “George, Breonna, Ahmaud gibi insanların ve kısmen polis vahşeti nedeniyle kaybedilen diğer sayısız hayatın adaletsiz öldürülmesinden bıktık. Bu ülkede her gün yaşanan linç ve ırkçılıktan bıktık, herkes gibi biz de yorulduk. Köleliğin sona erdiği bir gün olduğu için 19 Haziran'da karar verdik, ancak doğruyu söylemek gerekirse, ırkçılığı, toplu hapis cezalarını, polisin şiddet eylemlerini ve çok daha fazlasını sona erdirmek için hala savaşıyoruz. "

"Yalnızca şirket içinde değil, topluluk olarak harekete geçme ve destek gösterme zamanı."

The Verge ile isimsiz kalmak koşuluyla konuşan birine göre, mitingi bir araya getiren çalışanlar kimliklerini açıklamaktan çekiniyor.

(Tesla’nın işgücü sendikalaşmamış.)

Cuma günkü mitingi düzenleyenler, Tesla’nın son ülke çapındaki protestolara tepkisinin yeterli olduğuna da inanmadıklarını söylüyorlar.

"Tesla gibi büyük bir şirket için çalıştığımızı ve Valerie'nin [Workman, Tesla'nın Kuzey Amerikalı İK patronu] gönderdiği e-postanın farkındayız, ancak bu sadece dinlemekten daha fazlası, harekete geçme ve gösterme zamanımız Sadece şirket içinde değil, bu günlük savaşları sona erdirmek için savaşmaya devam ederken bir topluluk olarak destekleyin ”diye yazdılar.

O 9 Haziran e-postasında, The Verge tarafından edinilen Workman, Tesla'nın çalışanlar için "bir araya gelmemize, meslektaşlarımızın hikayelerini dinlememize, öğrenme kaynaklarını paylaşmamıza ve yeni bakış açılarını daha iyi anlamamıza yardımcı olacak bir" Dinle Anlama "serisini başlattığını duyurdu. . "

"Ekibimizin çabaları burada bitmeyecek.

"2020 Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Planımızı programımıza daha fazla çalışan geri bildirimini dahil edecek şekilde revize ederken, bu işe bağlı kalıyoruz ve sizin de bağlılığınızı istiyoruz."

Tesla yorum talebine yanıt vermedi.

Tesla çalışanları başlangıçta insanları fabrikada toplamayı ve Fremont Belediye Binası'na beş millik bir yürüyüş yapmayı planladılar ve Bir araya getirdikleri posterin daha önceki bir versiyonuna göre müzisyenlere, dansçılara, şarkıcılara ve sanatçılara onlara katılmaları için bir çağrı yapın. Ancak The Verge ile konuşan çalışan, grubun sonuçta yürüyüşün "çok uzun" olacağına ve "insanları caydırabileceğine" karar verdiğini söyledi.

Şimdi, insanlardan, posterin "polis vahşetine karşı barışçıl bir protesto ve Siyah yaşam için bir kutlama" olarak tanımladığı şeyi "açık mikrofon" formatında PT 1'e kadar fabrikada toplanmalarını istiyorlar. . Katılımcıların siyah giymeleri, işaretler getirmeleri ve maske takmaları da teşvik edilir. The Verge ile konuşan çalışan, eski Tesla çalışanlarından da mitingde konuşmalarını istediklerini söyledi.

.
Satın Al
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Lucid Air, Tesla'ya rakip olacak hız ve güce sahip lüks bir elektrikli sedan sercantelli 0 433 10-09-2020, Saat: 02:17
Son Yorum: sercantelli
  2020 korkunç olma konusunda başka bir rekor kırdı: Kaliforniya'da en çok dönümlük yanan alan chaitra 0 448 08-09-2020, Saat: 21:06
Son Yorum: chaitra
  GM, elektrikli kamyon üreticisi Nikola'nın hisselerini satın aldı ve şirketin ilk aracının yapılmasına yardımcı olacak sercantelli 0 339 08-09-2020, Saat: 16:04
Son Yorum: sercantelli
  Lucid Motors, elektrikli sedanının 10 saniyenin altında çeyrek millik bir mesafeyi vurarak Tesla'nın rekorunu kırabilece sercantelli 0 353 02-09-2020, Saat: 19:47
Son Yorum: sercantelli
  Tesla, arabalarının kameralarının hız sınırı işaretlerini görmesine izin vermek için yazılım güncellemesi yayınladı soulmy 0 333 01-09-2020, Saat: 11:45
Son Yorum: soulmy

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi