Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tesla çalışanı, New York fabrikası yeniden açıldıktan sonra COVID-19 testi pozitif çıktı
Yorumları: 769
Konuları: 770
Kayıt Tarihi: 29-12-2019
Rep Puanı: 2
#1

The Verge ile anonim kalmak koşuluyla konuşan bir fabrikadaki bir çalışana göre, bir Tesla çalışanı şirketin Buffalo, New York'taki güneş paneli fabrikasında COVID-19 testi yaptı. Yeni koronavirüsün neden olduğu hastalık için pozitif test yapan dördüncü bilinen Tesla çalışanı, ancak şirketin Mayıs ayında ABD fabrikalarını yeniden açmasından bu yana ilk kez. Tesla ile New York ve Nevada fabrikalarında yer paylaşan Panasonic'ten bir çalışan da Mart ayında kapanışlardan önce pozitif test yaptı.

Tesla, Buffalo Business First tarafından Cuma günü yerel yetkililere yazılan yeni bir mektuba göre, eyaletin bölgeye yeşil ışık yakmasının ardından 19 Mayıs'ta New York tesisini sessizce yeniden açtı. Ancak şirket tam üretim kapasitesine geri dönmedi ve bir süre daha olmayacak. Hatta Tesla, bu yetkililere, kapatılma nedeniyle Nisan ayında 984 “tam zamanlı Tesla bağımsız sözleşmeli işçi” çıkardığını ve şu an için orada 500 tam zamanlı çalışanla ilerleyeceğini söyledi.

Test pozitif çıkan, bilinen dördüncü Tesla çalışanı ve ABD tesislerinde beşincisi

​​İznler, Tesla'nın Buffalo fabrikasının ilk finansmanına bağlı olduğu önemli bir istihdam hedefini karşılamadığı anlamına geliyor.

(Eyalet, talebin incelenmekte olduğunu söylüyor.)

Tesla, bu fabrikalar yeniden açıldıktan sonra California ve Nevada'daki izinli işçileri geri getirdi, bu nedenle New York'takileri neden geri getirmedikleri belli değil. Şirket, yorum isteyen birden fazla e-postaya, telefon görüşmesine ve metinlere yanıt vermedi.

Panasonic Solar North America (PSNA) için çalışan çalışana göre, geçtiğimiz hafta yeni pozitif testin haberi fabrikadaki bazı işçilerle paylaşıldı. Tesla, pozitif testi 18 Mayıs - 22 Mayıs haftasında öğrendi - aynı hafta, PSNA'nın Mart ayında oradaki operasyonları kapattıktan sonra The Verge'in ilk bildirdiği gibi kendi çalışanlarını geri getirdi.

Tesla, işe döndükten sonra yeni bir COVID-19 vakasıyla karşılaşan yalnız değil. Her üç Detroit otomobil üreticisinin de, gıda endüstrisindeki birçok şirkette olduğu gibi, çalışanları da pozitif çıktı.

Tesla, fabrikada yaklaşık 1000 sözleşmeli işçi istihdam etti

​​Her iki şirket de fabrikada çalışmaya geri dönerken, PSNA orada uzun süre kalmayacak. Şirket Şubat ayında Buffalo fabrikasındaki katılımını sona erdirdiğini duyurdu ve orada çalıştırdığı 400 işçiye sadece Mayıs ayı sonuna kadar iş sahibi olacaklarını söyledi.

Bu işlere ne olduğuna gelince, PSNA çalışanları farklı seviyelerde destek alıyor. Mevcut PSNA çalışanı, Tesla’nın işe alım görevlilerinin kendilerine, şirketin fabrikaya yeniden atanma umuduyla kullandığı geçici ajanslara başvurabileceklerini söylediklerini söyledi. The Verge tarafından alınan bir e-postaya göre PSNA, Tesla'nın Gigafactory'sini paylaşan pil bölümü için çalışmak üzere Nevada, Reno'ya taşınmak isteyen çalışanlar için sanal bilgi oturumları da düzenledi.

Bir PSNA yöneticisi, "Pek çok şirket gibi, işe alımda bir yavaşlama yaşadılar, ancak yakın gelecekte artmayı bekliyorlar" diye yazdı. "Panasonic'te kalmakla ilgileniyorsanız ve Reno / Sparks bölgesine taşınma olasılığına açıksanız lütfen bize katılın."

Panasonic, New York'taki işçilere Nevada'daki Gigafactory'de iş alabileceklerini söyledi

Tesla CEO'su Elon Musk, yerel evde kalma emri Mart ayında ilk kez yürürlüğe girdiğinde Tesla'nın California fabrikasını açık tutmak için büyük bir mücadele verdi ve Mayıs ayında bu emri ihlal ederek fabrikayı yeniden açtı ve emirleri "faşist" olarak adlandıracak kadar ileri gitti. . "

Şirket, Kaliforniya'daki Fremont fabrikasının da çalışır durumda kalmasını sağlamak için adımlar atmaya devam ediyor.

Bir kopyası The Verge tarafından alınan mektupta, yerel polis departmanının Tesla çalışanlarının "gerekli" işleri yaptıkları için "sokağa çıkma yasağı saatlerinde Tesla Fremont lokasyonlarında çalışmaya devam edebileceklerini" doğruladığı belirtiliyor.

Ancak Musk ve Tesla, Buffalo fabrikasını açık tutmak için benzer çabalar göstermedi. Tesla orada Süperşarjları için ekipman üretiyor, ancak ana ürünleri güneş panelleri ve "Solar Çatı" kiremitleri. Tesla CEO'su Elon Musk, Nisan ayında, şirketin "hem kurulum yeteneği hem de izin alma yeteneği nedeniyle COVID bizi kapatmadan önce Solar Roof ile ivme kazandığını" söyledi.

Musk ayrıca Mart ayında, Tesla'nın kapatma sırasında COVID-19 hastaları için ventilatör üretmek için Buffalo fabrikasını kullanabileceğini, ancak şirketin nihayetinde bunun yerine Çin gibi yerlerden tıbbi ekipman tedarik etmeye odaklandığını söyledi.

.
Satın Al
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  DuckDuckGo, Bing'e yenildikten sonra Google'ın Android arama motoru açık artırmasını "temelde kusurlu" olarak nitelendir LazyMt 0 446 15-11-2020, Saat: 23:14
Son Yorum: LazyMt
  Arama motoru yeniden markalaştığı için Bing artık Microsoft Bing oldu Tolga 0 457 15-11-2020, Saat: 23:13
Son Yorum: Tolga
  Microsoft, donanım sorunları ortaya çıktıktan sonra Xbox Elite 2 denetleyici garantisini uzatıyor Tolga 0 434 15-11-2020, Saat: 23:10
Son Yorum: Tolga
  Microsoft, daha fazla istenmeyen uygulama yüklemek için Windows bilgisayarımı yeniden başlatmaya zorladı enis 0 520 15-11-2020, Saat: 22:45
Son Yorum: enis
  Çığlıktan sonra, Microsoft, istenmeyen Windows 10 web uygulaması yüklemelerini duraklatmaya basıyor chaitra 0 473 15-11-2020, Saat: 22:45
Son Yorum: chaitra

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi