Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samsung Galaxy Watch 3 incelemesi: değişiklik zamanı
Yorumları: 1,467
Konuları: 1,467
Kayıt Tarihi: 07-01-2020
Rep Puanı: 1
#1

İlk Apple Watch'tan bu yana beş yıl ve Samsung Galaxy Gear'dan tam yedi yıl sonra, akıllı saatin ne olduğunu biliyoruz. Yakın zamanda akıllı telefonunuzun yerini almayacağını, her iki günde bir şarj edilmesi gerekeceğini ve en iyi işlevlerinin, telefonunuz elinizde değilken fitness takibi ve bildirimleri görmek olduğunu biliyoruz.

Samsung'un en son akıllı saati olan 399 dolar ve üstü Galaxy Watch 3, bu beklentileri değiştirecek hiçbir şey yapmıyor. Aslında, Galaxy Watch 3 ile son birkaç yılda piyasaya çıkan herhangi bir akıllı saat arasında çok fazla fark yok - en azından temel işlevler açısından. Geçtiğimiz yarım on yılda akıllı saatleri görmezden gelmeyi veya bunlardan kaçınmayı başardıysanız, Watch 3 fikrinizi değiştirmeyecek veya sizi kazanmayacak.

Bunların hiçbiri Galaxy Watch 3 demek değildir. kötü bir akıllı saat veya hatta kötü bir üründür. Aksine Watch 3, akıllı saatler için kabul ettiğimiz tanım ve beklentileri mükemmel bir şekilde yerine getiriyor. Bir akıllı saatin yapmasını beklediğimiz şeyleri yapar - aktivitenizi takip edin ve bildirimlere hızlı erişim sağlayın - gayet iyi. Ve yeni bir akıllı saat arayan bir Android (veya daha iyisi, Samsung) telefon sahibiyseniz, Galaxy Watch 3 iyi bir seçimdir.

Samsung Galaxy Watch 3 incelememiz Verge Puanı 10 üzerinden 7.5 İyi Şeyler Kullanımı kolay arayüz Dönen çerçeve kontrolü bir zevktir Yeterince hızlı performans Harika ekran Kötü Şeyler Bixby en kötü ses yardımcısı olmaya devam ediyor Uygulama seçimi hala korkunç Fitness izleme özellikleri vuruldu veya "Daha İnce" tasarımı özlüyor hala büyük ve ağır / 1200x0 / filtreler: odak (0x0: 5417x3611): no_upscale () / cdn.vox-cdn.com/uploads/chorus_asset/file/21759727/dseifert_200811_4139_0019.0.jpg "/> Galaxy Watch 3, olduğundan daha ince ve daha hafiftir. selefi, ama yine de fethediyor els büyük bir saat gibi.Aslında tasarım, 2016'daki Gear S3 Classic ile neredeyse aynı: Yanda iki yuvarlak itici bulunan yuvarlak bir yüz. En yakın selefi olan Galaxy Watch ile karşılaştırıldığında Watch 3, özel bir koşu saatinin aksine daha günlük kullanım için tasarlanmış gibi görünen daha az sportif, daha şık bir tasarıma sahiptir. Samsung Galaxy Watch 3 teknik özellikleri Boyut: 45 mm (45 x 46,2 x 11,1 mm, 53,8 g) veya 41 mm (41 x 42,5 x 11,3 mm, 48,2 g) Kayış boyutu: 22 mm (45 mm) / 20 mm (41 mm) Malzeme: paslanmaz çelik, Gorilla Glass DX Ekran: 1,4 inç (45 mm) / 1,2 inç (41 mm) 360 x 360 piksel OLED, tam renkli her zaman açık işlevli Pil: 340 mAh (45 mm) / 247 mAh (41 mm ) İşlemci: Samsung Exynos 9110 çift çekirdekli 1.15GHz RAM: 1GB Depolama: 8GB Kablosuz: Bluetooth 5.0, Wi-Fi, NFC, GPS / Glonass / Beidou / Galileo, LTE (isteğe bağlı) Renk: "mistik bronz" (41 mm) , "Mistik siyah" (45 mm), "mistik gümüş" (41 mm ve 45 mm) Android 5.0 ve üstü / iOS 9.0 ve üstü ile uyumlu Fiyat: 399 $ ve üstü

Watch 3 ayrıca Galaxy Watch'tan biraz daha küçük ve daha hafiftir . Ama hata yapmayın, bu küçük bir saat değil. 45 mm'lik daha büyük varyantı test ediyordum ve ortalama büyüklükteki bileklerimde büyük ve kalın.

Büyük saatleri seviyorsanız, burada mutlu olacaksınız, ancak daha şık ve daha küçük bir şey arıyorsanız, Galaxy Watch Active 2 daha iyi bir seçimdir.

Samsung ekranın boyutunu büyüttü 45mm versiyonunda 1.4 inç'e kadar, bu aslında oldukça büyük ve saati bilekte daha da büyük gösteriyor. (41 mm versiyonu, 40 mm Watch Active 2 ve 42 mm Galaxy Watch ile aynı 1,2 inç ekrana sahiptir.) Hem içeride hem dışarıda görmesi kolay, keskin çözünürlüğe sahip parlak, renkli bir ekrandır. Tek sorunum, ekranı polarize güneş gözlükleriyle görmenin zor olması, kolumu beceriksizce çevirmemi veya saati kontrol etmek için gölgelerimi kaldırmamı gerektirmesidir. Ayrıca, tüm akıllı saatlerin yapması gerektiği gibi, saate dokunmadan veya kolunuzu sallamadan saati okuyabilmeniz için tam renkli bir her zaman açık işlevi vardır.

Yalnızca Bluetooth özellikli veya LTE donanımlı sürümler makul bir 50 $ daha fazla; Bluetooth modelini test ediyordum ve Galaxy S20 cihazıma bağlı kalırken herhangi bir büyük sorun yaşamadım.

Watch 3'ün Active serisine göre belki de en iyi avantajı fiziksel olarak dönen çerçevesi, arayüzde gezinmek için kullanabileceğiniz.

Aktif ve Aktif 2'deki dokunmaya duyarlı çerçeveye tercih ederim.

Ancak saatin yüzü Active modellerinde olduğu gibi aynı hizada değil. Çerçevesi yükseltilmiş, bu da ekrandaki arayüzde kolayca kaydırmayı zorlaştırıyor. Ekrandaki çarpmalara ve darbelere karşı biraz koruma sağlar, ancak aynı zamanda saati genel olarak daha kalın hale getirir.

Paslanmaz çelik gövde ve metal iticiler, Active modellerine göre bir yükseltmedir.

Samsung’un en pahalı akıllı saati olan Watch 3, Active serisinden daha güzel malzemelere ve yapı kalitesine sahiptir. Alüminyum yerine paslanmaz çelik, plastik yerine metal iticiler, ekranın üstünde Gorilla Glass DX, 810G mil özellikli bir dayanıklılık derecesi ve 5ATM su geçirmezlik özelliklerine sahiptir.

Gelecekte daha da pahalı bir titanyum modeli de satışa sunulacak.

Kutuda normal kauçuk seçenekler yerine deri bir kayış yer alıyor ve bu da bu saatin eskisinden daha çok günlük kullanım için tasarlandığını gösteriyor. Jimnastik. Kayış, özellikle yüksek kaliteli deri değildir, ancak giymesi rahattır. Daha aktif kullanımlar için kolayca lastik olana (daha küçük sürüm için 20 mm, daha büyük model için 22 mm) değiştirebilirsiniz.

Samsung'un kesinlikle iyileştirebileceği bir alan titreşim motorudur. Apple Watch’un bilgilendirici tıklama ve vuruşlarının aksine, Watch 3’ün titreşimleri vızıltılı ve rahatsız edicidir, yeni bir mesajı gelen bir aramadan veya saatlik zilden ayırmak için çok az fark vardır. Samsung’un telefonları son yıllarda çok daha iyi haptiklere kavuştu; o sistemi giyilebilir cihazlara da gerçekten getirmeli.

Bilgi gösterisini belirli izleme yüzeylerinde özelleştirebilirsiniz. Performans

Samsung akıllı saatlerinin son birkaç nesli gibi, Galaxy Watch 3 de hızlıca kaydırılması veya kaydırılması kolay hızlı bir arayüze sahiptir.

Ayrıca, müzik çalma listelerini doğrudan saate kaydetmek için iki kat daha fazla depolama alanına (8 GB) sahiptir.

Wear OS saatine kıyasla Galaxy Watch 3, aynı performansla çok daha hızlı ve kullanımı daha kolaydır. son Apple Watch modelleri. Üçüncü taraf bir uygulamayı başlatmak yine de birkaç vuruş alabilir (muhtemelen sık sık yapmayacaksınız; daha sonra bunun üzerine daha fazlası), ancak Samsung'un kendi uygulamaları ve widget'lar hızlı bir şekilde yüklenir ve olası bilgilerin çoğunu sağlar

Samsung "iki güne kadar" pil ömrü olduğunu iddia ediyor, ancak testlerime göre, egzersizle özellikle aktif bir gün olsaydı, daha erken bir buçuk güne kadar kepçeyi tekmeledi izleme. Her zaman açık ekranı devre dışı bırakarak ve özellikleri basitleştiren pil tasarrufu modlarını etkinleştirerek pil ömrünü uzatabilirsiniz, ancak bunu yapmak akıllı saat takma amacını da ortadan kaldırır.

Genel olarak, bu yaklaşık olarak her gün şarj edeceğiniz bir saattir. Bu, onu şarj etmek için en uygun zaman uyurken olduğu için uyku takibi için kullanmayı zorlaştırır. Saati şarj etmek de hala yavaş bir işlemdir ve pili tamamen doldurmak iki saate kadar sürebilir. Hızlı şarj, akıllı telefonlarda yıllardır oyunun kurallarını değiştiren bir özelliktir, ancak henüz akıllı saatlere gelmemiştir.

Gerçekten zorunda olduğundan değil - tasarımı, kısıtlı bir akıllı saat ekranının boyutunda iyi çalışır ve widget'ların ve bildirimlerin düzenini ayrıştırmak kolaydır. Mesajlaşma uygulaması artık gelen mesajların resim ve emojilerinin yanı sıra konuşma geçmişini de gösterecek. Ayrıca birkaç yeni hareket kontrolü de var: Bileğinizi sallayarak alarmları veya gelen aramaları susturmak veya bir aramayı cevaplamak için yumruğunuzu açıp kapatmak. Her ikisi de testlerimde şaşırtıcı bir şekilde çalıştı. Devam Etmeyi Kabul Ediyorum: Samsung Galaxy Watch 3

Artık her akıllı cihaz, kullanmadan önce bir dizi şart ve koşulu kabul etmenizi gerektiriyor - kimsenin gerçekten okumadığı sözleşmeler. Bu anlaşmaların her birini okuyup analiz etmemiz imkansız. Ancak, cihazları incelerken tam olarak kaç kez "kabul et" seçeneğine basmanız gerektiğini saymaya başlayacağız çünkü bunlar çoğu insanın okumadığı ve kesinlikle pazarlık yapamayacağı anlaşmalardır.

Kabul etmeniz gerekenler, ne tür bir telefonla kurduğunuza bağlı olarak değişse de, Samsung Galaxy Watch 3 şunları kabul etmenizi gerektirir:

Samsung Gizlilik politikası Bir Samsung Son Kullanıcı Lisans sözleşmesi

Ayrıca, saatin düzgün çalışması için telefonunuzdaki Samsung Giyilebilir uygulamasına konum, depolama, telefon, kişiler, SMS, takvim, arama günlükleri ve diğer izinlere erişim vermeniz gerekir.

Bu sözleşmeler tartışılamaz; Kabul etmezseniz saati hiç kullanamazsınız.

Diğer birçok isteğe bağlı anlaşma vardır.

(Tam açıklama: daha fazlası olabilir, ancak bir Samsung kullanıcısı olarak zaten bir Samsung hesabım vardı ve bunu ayarlamak için gerekli tüm anlaşmalar.)

Samsung'un mücadele etmeye devam ettiği yer uygulama desteği. Watch 3'te yerel bir harita uygulaması yok ve Samsung'un uygulama mağazasında bulunan seçenekler korkunç. Yapılacak tüm işlerinizi Samsung'un Hatırlatıcılar uygulamasında tutmazsanız ve bunun yerine başka bir hizmet kullanırsanız, bunları yönetmek için büyük olasılıkla Watch 3'te bir uygulama bulamazsınız. Devam edebilirim, ancak önemli olan şu ki Belirli bir uygulamayı arıyorsunuz, muhtemelen Watch 3 için bulamayacaksınız ve zamanınızın çoğunu saate önceden yüklenmiş uygulamaları kullanarak geçireceksiniz.

Olumlu olarak yan, bu uygulamalar çoğunlukla kapsamlıdır (belirtildiği gibi bir haritalama uygulamasının olmaması dışında). Takvim, hava durumu, e-posta için Outlook, mesajlar, Spotify (çalma listelerini çevrimdışı indirme özelliği dahil), fitness takibi için Samsung Health, zamanlayıcı, kronometre, alarmlar, dünya saati, ses kaydedici, mobil ödemeler için Samsung Pay vb.

Bir Samsung telefon kullanıyorsanız, Watch 3'ün kutudan çıktığı gibi çalışmasını sağlamak için muhtemelen gerekli tüm telefon uygulamalarına sahip olursunuz.

Bu bir zorluk ve Samsung bunları gerçekten tek bir uygulamada birleştirmeli. (Watch 3'ü bir iPhone ile kullanmayı umuyorsanız, önerim şu: Yapma. Mesajlaşma deneyimi zayıf ve saat, bir Android cihaza bağlı olduğundan daha az şey yapacak. Sadece bir Apple alın İzle.)

Saat yüzü seçenekleri açısından, Samsung pek çok şeyi iyi yapıyor ve diğerlerinde yetersiz kalıyor. Watch 3'te kutudan çıkar çıkmaz birkaç iyi seçenek var, Apple'ın Infograph kadranındaki bir dizi bilgi komplikasyonuyla analog veya dijital bir yüzü özelleştirmenize olanak tanıyan yeni riffler ve kendini otomatik olarak güncelleyen yeni bir animasyonlu hava durumu yüzü var. zaman ve konumunuz. Galaxy Apps mağazasında ayrıca indirip yükleyebileceğiniz binlerce üçüncü taraf izleme yüzeyi vardır.

Ancak bu üçüncü taraf izleme yüzeylerinin büyük çoğunluğu düşük kaliteli - bir saatin daha büyük bir kısmını sadece gezinerek geçirdim mağazanın zevklerime uygun bir şey bulma seçenekleri - ve Samsung'un kendi saat yüzeylerindeki özelleştirme seçenekleri önceden belirlenmiş komplikasyonlarla sınırlı. Açıklanamaz bir şekilde, bazı yüzler size diğerlerinden daha fazla karmaşıklık seçeneği sunar ve üçüncü taraf komplikasyonları için destek yoktur, bu nedenle hem estetik tercihlerinize hem de göstermesini istediğiniz bilgileri karşılayan bir seçenek bulmak zordur.

Son olarak, hem Google'ın Wear OS hem de Apple Watch'ta yerleşik görece hızlı ve yetkin ses asistanları bulunurken, bunlar mesajların yazıya dökülmesi, zamanlayıcıların ayarlanması, akıllı ev aletlerinin kontrol edilmesi vb. İçin saate dokunmak zorunda kalmadan kullanışlıdır, Galaxy Watch 3, Samsung'un Bixby asistanına güveniyor.

Bir örnek: Yemek pişirirken akıllı saatimde zamanlayıcılar ayarlamak için sıklıkla sesli komutlar kullanıyorum, ancak Bixby'den iki dakikalık bir zamanlayıcı ayarlamasını istediğimde, isteği işlemek ve zamanlayıcıyı başlatmak genellikle 20 saniye sürüyor, bu da yardımcı olmuyor Kesin zamanlamaya ihtiyacım var. Watch 3'teki sesli komutları tamamen atlamak genellikle daha hızlı ve kolaydır. Watch 3'te bazı yeni fitness takibi var özellikleri. Fitness izleme

Watch 3, fitness odaklı Active serisinin aksine daha günlük kullanım için açık bir şekilde tasarlanmış olsa da, yine de bir dizi yeni fitness izleme özelliği ile birlikte gelir. Her zamanki aktivite izleme, otomatik egzersiz algılama ve kalp atış hızı izleme özelliklerine ek olarak Watch 3 artık gelişmiş uyku izleme, kan oksijen (SpO2) izleme ve VO2 Max raporlamaya sahiptir. Ayrıca, Apple Watch gibi bir düşme algılandığında acil bir kişiyi otomatik olarak arama özelliğine de sahiptir.

Ben bir fitness uzmanı değilim, bu nedenle Samsung'un fitness takibinin ne kadar güvenilir olduğu konusunda en iyi karar ben değilim , ancak önceki modeller yanlış raporlama nedeniyle büyük ölçüde eleştirildi.

Güncellenen uyku izleme özellikleri de pek yardımcı olmadı. Samsung şimdi, her uyku aşamasında ne kadar süre olduğunuzu algıladığına bağlı olarak, uykunuzun ne kadar etkili olduğunu daha iyi değerlendirmek için bir "puan" sağlamaya çalışıyor. Testlerimde, ne zaman uyuduğumu ve ne zaman uyandığımı otomatik olarak belirlemede çoğunlukla iyi bir iş çıkardı, ancak karşı bileğe taktığım Inspire HR'ye rağmen uyku kalitem hiçbir zaman 50'nin üzerinde derecelendirilmedi. yüksek 80'ler. Uyku takibi kesin bir bilim olmaktan çok uzaktır ve bunun gibi giyilebilir cihazlar, uykunuzun kalitesini neyin etkilediğine dair gerekli bağlamın çoğunu kaçırır, bu da ciddi bir teşhis için gerçekten güvenilmemeleri gerektiği anlamına gelir. Ve son olarak Watch 3, onunla rahatça uyumam için çok büyük ve hantal. Eminim bu konuda sorun yaşamayacak bazı insanlar vardır, ancak bu amaç için daha küçük bir bileziği veya yüzük cihazını tercih ederim.

Galaxy Watch 3'e önceden yüklenmiş saat yüzeylerinden biri.Bunun nedeni, burada ele alınacak gerçekten yeni bir şey olmamasıdır. Samsung, akıllı saatlerinin bazı yönlerini geliştirdi ve Watch 3, takması daha hoş ve yerini aldığı Galaxy Watch'tan daha iyi bir cihaz. Ancak bazı alanlarda hala yetersiz kalıyor ve akıllı saat deneyimini gerçekten değiştirmiyor. Bu, hiçbir şekilde nesiller arası bir sıçrama değil.

Göz önünde bulundurmanız gereken diğer bir şey de fiyat: Başlamak için 399 $ 'dan Watch 3, Active 2'den tam 150 $ daha pahalıdır. büyük ölçüde aynı işlevselliğe sahiptir. Paslanmaz çelik gövdeye ve dönen çerçevelere sahiptir, ancak bunlar sizin için ekstra masrafa değebilir veya değmeyebilir.

Umarız, Samsung'un bir sonraki saati şu anda yaşadıklarımıza göre daha önemli bir gelişme sağlayacaktır. Bu, önemli ölçüde daha iyi pil ömrü, ek yetenekler veya aklıma bile gelmeyen başka bir şey sayesinde. Ancak bu gelene kadar, Samsung iyi akıllı saatler üretiyor ve Galaxy Watch 3, bunların en iyisi.

Fotoğrafçılık: Dan Seifert / The Verge

.
Satın Al
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İşte xCloud sayesinde Samsung buzdolabında çalışan Doom LazyMt 0 418 15-11-2020, Saat: 23:11
Son Yorum: LazyMt
  Surface Laptop Go incelemesi: Maliyet düşürmede bir vaka çalışması LazyMt 0 435 15-11-2020, Saat: 23:11
Son Yorum: LazyMt
  Microsoft Surface Pro X (2020) incelemesi: ARM daha fazla güç kazanıyor sercantelli 0 440 15-11-2020, Saat: 22:42
Son Yorum: sercantelli
  Dell XPS 13 (2020 sonu) incelemesi: mükemmellik, iyileştirilmiş hoppa 0 410 15-11-2020, Saat: 22:40
Son Yorum: hoppa
  Apple iPhone 12 Pro Max incelemesi: alabileceğiniz en iyi akıllı telefon kamerası chaitra 0 525 14-11-2020, Saat: 00:21
Son Yorum: chaitra

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi