Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samsung Galaxy Note 20 Ultra incelemesi: büyük telefon, küçük güncellemeler
Yorumları: 1,546
Konuları: 1,546
Kayıt Tarihi: 07-01-2020
Rep Puanı: 2
#1

Samsung, Galaxy Note akıllı telefon serisi için yeni bir rutine yerleşti: amiral gemisi Galaxy S güncellemelerinden bazı önemli yeni özellikleri yılın başlarından alın, biraz geliştirin ve bir ekran kalemi ekleyin. Note, yeni teknolojiyle ilk olmak yerine, onu iyileştiren telefon haline geldi.

Samsung'un rutini için yeni bir şey varsa, amiral gemisi S'nin sonundaki bu yeni "Ultra" lakabı ve Telefonları not edin. Küçük ve büyük gelen telefonlara alışkınız, ancak şimdi Samsung başka bir katman daha sunmak istiyor. Anlayabildiğim kadarıyla, "Ultra" nın en çok ne anlama geldiği, olası her özellikte tamamen dışarı çıkmak ve kamerayı devasa bir şekilde çarpmaktır. Samsung uzun zamandır OnePlus ve Huawei'nin beğenilerinin (en azından bu yıla kadar) peşinden koştuğunu hissetti ve telefonlarının Ultra katmanı, Samsung'un en yüksek seviyeli Android telefonu yapamayacağını düşünenlere cevabı.

Ultra aynı zamanda ultra pahalı anlamına gelir çünkü Note 20 Ultra 128 GB depolama alanına sahip bir model için 1.299,99 $ 'dan başlar. 1,449,99 $ karşılığında 512 GB'a kadar yükseltebilirsiniz.

Rutinler hakkında pek çok harika şey vardır: tahmin edilebilirler, beceriler geliştirmenize olanak tanırlar, rahat ve tanıdıklardır.

Note 20 Ultra, neyse ki bu tuzaktan kaçınıyor - yeni fikirleri olduğu için değil, aynı eski fikirlerle çok iyi bir iş çıkardığı için.

Note 20 Ultra'yı bu kadar iyi bir telefon yapan şeyin ne olduğunu açıklayabileceğim tek bir şey yok. Ancak pek çok küçük şey var.

Samsung Note 20 Ultra incelememiz Verge Score 10 üzerinden 8 İyi Şeyler Hızlı performans S Pen ile Samsung Notes harika Çoklu gün pil ömrü Kötü Şeyler Özçekim kamerası ("Hamcam") aşırı pürüzsüz yüzler Dijital olmayan rakiplere kıyasla pahalı Samsung uygulamalarındaki reklamlar Devasa bir kamera darbesiyle devasa Samsung'dan 1.499,99 ABD Doları karşılığında satın alın Best Buy'dan 1.299,99 ABD Doları karşılığında satın alın Galaxy Note 20 Ultra donanım

Note 20 Ultra, 6,9 inç ekrana sahip devasa bir telefon. O kadar büyük ki, "phablet" terimini sadece onu tanımlamak için geri getirmek istiyorum. Bunun nedeni, büyük bir telefon yerine küçük bir tablet gibi hissetmeye başladığı puslu bir çizgiyi aşacak kadar büyük olmasıdır. Normalde, taşınabilir bir oyun makinesi istediğimde bir e-kitap veya Anahtar okumak istediğimde Kindle'ıma uzanıyorum, ancak Not 20 Ultra'nın ekranı, kendime de ihtiyacım olduğunu hiç hissetmediğim kadar büyük.

< Note 20 Ultra'nın en belirgin donanım özelliği bir çıkıntıdır.Bu sadece çok büyük değil, aksi halde çok geniş, düz bir telefon genişliğinden dışarı çıkıyor. Galaxy Note 20 Ultra'daki kamera modülü devasa boyuttadır Galaxy Note 20 Ultra'daki kamera modülü çok büyük. Arka yüzünde parmak izlerini iten ancak biraz kaygan olan mat bir yüzey var. Arka tarafta parmak izlerini iten ancak biraz kaygan olan mat bir kaplama var.

Kamera bir yana, şu anda kimsenin Samsung'tan daha güzel telefon donanımı tasarladığını düşünmüyorum. Galaxy S20, en temiz hatlara sahip olduğu için şimdiye kadarki en sevdiğim telefon donanımı. Note 20 Ultra, kamera çarpması nedeniyle tam olarak bu seviyeye yükselmiyor, ancak bir Note olmasını beklediğim şeyin başka türlü kusursuz bir uygulaması.

Bu, büyük bir ekrana sahip olduğu anlamına geliyor, evet, ama aynı zamanda köşeleri kareli, minimum çerçeveli ve önden arkaya simetrik olduğu anlamına geliyor.

Bu parmak izlerini gizler, ancak (sezgisel olarak) telefonu biraz daha kaygan hale getirir. Samsung bu yıl bronz rengi öne çıkarıyor ve bunun iyi bir nedeni var: Güzel.

Bir başka tuhaflık daha var: S Pen kalem silosu telefonun sağ tarafında değil sol tarafında. Bir haklı olarak, bunu biraz itici buluyorum. Ama solcuların kendi yollarına bir şeyler sallama zamanının geldiğini düşündüm.

Galaxy Note 20 Ultra, şimdiye kadar bir telefona takılanlar kadar iyidir. Galaxy Note 20 Ultra'nın kamerası, şimdiye kadar bir telefona takılanlar kadar iyi. Note 20 Ultra ekran ve teknik özellikler

Note 20 Ultra'nın özellikleri veya performansı söz konusu olduğunda pek çok sürpriz yok. Özellikle ekran mükemmel. Açıkçası büyük, ancak tüm küçük teknik ayrıntılar dikkat çekiyor. Renk doğruluğu, görüş açıları ve parlaklığın hepsi mükemmel; Dışarıda parlak, doğrudan güneş ışığında kullanmakta sorun yaşamadım. HDR10 + ve birkaç farklı renk seçeneğini destekleyen, 496 ppi'de dörtlü bir HD + OLED'dir.

120 Hz'e ulaşabilir ve - Samsung için bir ilk olarak - değişken bir yenileme hızıdır. Ekran, görüntülenenlere göre dinamik olarak ayarlanır ve hiçbir şey hareket etmiyorsa 10 Hz'e kadar tüm hızda kilitlenebilir.

Maksimalistler, Samsung'un aynı anda maksimum çözünürlüğü ve yüksek yenileme hızını aynı anda ayarlamanıza izin vermeyeceği gerçeğine büyük olasılıkla küçümseyecekler, ancak umurumda değil ve yine de çözünürlük farkı. Değiş tokuş daha iyi pil ömrü ve Note 20 Ultra'daki pil ömrü mükemmel.

Düzenli olarak iki günlük kullanımdan geçiyorum. Bu şeyi 8K video çekerek ve oyun akışı oynayarak çok zorlasam bile, yine de yaklaşık altı saatlik ekran süresine dayanıyor ve ben uyuyana kadar fişe takılmasına gerek kalmıyor.

Bu 4.500mAh pilin pil ömrü çok daha etkileyici çünkü çok fazla güç sağlıyor. Note 20 Ultra, 5G için ayrı bir modeme (ekstra güç çekişi) sahip bir Qualcomm Snapdragon 865+ işlemciye sahiptir. 12 GB RAM - çoklu görev için yeterli - ve diğer Samsung özelliklerinin olağan çeşitleri: ekran içi ultrasonik parmak izi sensörü, kablosuz ve ters kablosuz şarj, genişletilebilir depolama, stereo hoparlörler, Bluetooth 5, NFC, MST, IP68 su geçirmezlik, kablosuz DeX Miracast üzerinden.

Samsung, iPhone gibi bir UWB radyosuna bile attı - ve tıpkı iPhone gibi, burada gerçekten kullanışlı bir özellik olmaktan çok, övünen bir özellik sayfası onay kutusu gibi görünüyor.

5G'nin hem alt-6 hem de mmWave sürümlerini destekliyor ve 5G'nin hala emrettiği fiyat primine değmediğine inanıyorum.

Ve bazı nadir durumlarda, aslında LTE'den daha yavaştır.

Genel olarak, Note 20 Ultra'nın genel performansı birinci sınıftır. Uygulamalar hiçbir zaman arka planda kapanıyor gibi görünmüyor, teklemeler yok ve ekrandaki yenileme hızı her şeyi çok daha pürüzsüz hale getiriyor.

Samsung’un Notes uygulaması şaşırtıcı derecede harika. Samsung'un Notes uygulaması şaşırtıcı derecede harika. S Pen ve Samsung yazılımı

Gerçekten etkileyici olan bir özellik var: Samsung, S Pen kalemindeki gecikmeyi azalttı. Daha hızlı işleme, daha yüksek yenileme hızı ekranı ve kalemin vaktinden önce nereye gittiğini sezebilen bazı tahmini makine öğreniminin bir kombinasyonuyla 9 ms'ye (Note 10'dan yüzde 80 daha hızlı) düştü.

Etkileyici çünkü elle tutulur: S Pen ile çizim yaparken ve yazarken gecikme, bir telefonda gördüğüm en iyi şey. Sanal mürekkep, kalem ucundan bir boşluk olmadan dışarı akar.

Genel olarak, Not söz konusu olduğunda tavsiyem şudur: Kesinlikle bir dijital kalem istiyorsanız, tek seçeneğiniz bir Nottur.

Bu sadece birkaç kez kullanıp sonra unuttuğun bir şey olacak.

Ben her zaman ikinci kampta bulundum. Bir veya iki gün sonra S Pen ile uğraşmadım. Ama bu yıl, kendimi bir ton kullanırken buldum. Bunun nedeni gecikme değil ve kesinlikle Samsung'un S Pen'i sihirli bir değnek uzaktan kumanda gibi sallamanıza izin veren aptalca "hava eylemleri" yüzünden değil.

Bunun nedeni Samsung Notes. Şimdi bir cümle yazacağım ve muhtemelen buna inanmayacaksın. Buna inanamıyorum. Ama Note 20 Ultra ile bir hafta kadar sonra, onun yanındayım. İşte başlıyoruz.

Samsung Notes, bir telefondan alabileceğiniz en iyi not uygulaması.

Samsung Notes, el yazınızı yeniden hizalayabilir, metne dönüştürebilir ve oynatabilir yazdığınız andan itibaren geri ses. Samsung Notes, el yazınızı yeniden hizalayabilir, metne dönüştürebilir ve yazdığınız andan itibaren sesi çalabilir.

Samsung’un notlar uygulaması, Apple Notes’un yeni yetiştiği ve Microsoft’un mobil OneNote uygulamasının hâlâ yapamadığı işleri yapıyor; örneğin, el yazınızı vurgulamanıza ve düz metin olarak kopyalamanıza izin veriyor.

Tam olarak doğru miktarda metin biçimlendirmesine sahip ve bu yıl notlarınızı klasörler halinde düzenleme özelliğini ekledi (sonunda).

Ancak Samsung Notes, S Pen'i kullandığınızda gerçekten söylediği şeydir. El yazısı tanıma özelliği, herhangi bir cihazda gördüğüm kadar iyidir - ve tabii ki, el yazısı notlarınız da aranabilir. Bu yıl yeni olan Samsung Notes ayrıca (nihayet) PDF'lere doğrudan açıklama ekleyebiliyor.

Tek bir açıyla yazarsanız, el yazınızı düzleştirmek için bir düğmeye dokunarak ekranda doğal bir şekilde akmasını sağlayabilirsiniz. Bu aptalca bir şey gibi görünüyor, ancak notlarınızı çok daha okunaklı hale getiriyor. Notes ayrıca, daha sonra geri dönüp notlarınıza dokunup tam o anda söylenenleri duyabilmeniz için notları not alırken sesi kaydedebileceği bir numara da yapar.

Samsung ile ilgili bir sorun var Yine de notlar: Note 20 Ultra'nın kendisinde bu kadar iyi. Bir masaüstü uygulaması var (kim biliyordu?), Ancak gerçek şu ki, diğer cihazlarda içindeki her şeye daha kolay ulaşamazsam, dijital yaşamımın çoğuna Samsung Notes'a güvenmezdim. Bu yılın ilerleyen günlerinde Samsung Notes, Microsoft OneNote ile tek yönlü eşitleme yapabilecek. Henüz test edemedim ve iki yönlü bir senkronizasyon olmaması can sıkıcı ama yardımcı olmalı.

Notes’un tek yönlü senkronizasyonuna ek olarak, hatırlatıcılar ve görevler de Outlook ile her iki şekilde senkronize edilir. Bu yılın ilerleyen günlerinde, Microsoft'un Windows'taki Telefonunuz uygulaması, Note'tan aynı anda birden çok uygulamayı yansıtmanıza olanak tanıyacak. Note 20’nin büyük ekranında Xbox veya Stadia oyunları oynamak harika. Xbox veya Stadia oyunlarını Note 20'nin büyük ekranında oynamak harika.

Samsung ayrıca Microsoft’un Xbox Game Pass Ultimate hizmetini de zorluyor. Beta kullanıyorum ve gerçekten iyi. Note'un büyük (bir telefon için) ekranında bir Xbox oyunu oynamak tamamen doğaldır. Switch Lite'ımdan bile daha büyük bir ekran. Stadia da iyi - ancak Microsoft'un oyun kitaplığına sahip olmayacak.

Samsung’un Android'in One UI sürümünün geri kalanı Samsung kursu için eşittir. Son zamanlarda, Samsung, yazılım tasarımı konusunda biraz disiplini kaybetti. Şirket her zaman çok fazla tuhaf özellikten yararlanmaya ve sizi çok fazla garip Samsung hizmetini kullanmaya ikna etmeye isteklidir. Sonuç olarak Note 20'deki deneyim zarar görüyor.

Geri çevir, Sammy.

Ayrıca: Bixby. Bir dijital asistan için bu zavallı bahanenin artık azalmasına izin vermek yerine, Samsung'un Bixby'yi sonsuza dek mutlu yaşayabileceği o çiftlikte akrabalarıyla birlikte göndermesi gerekiyor.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra'nın arkasında üç kamera dizisi var. Samsung Galaxy Note 20 Ultra'nın arkasında üç kamera dizisi var. Note 20 Ultra kamera

Bu kadar büyük bir kamera darbesiyle, Galaxy Note 20 Ultra'nın etkileyici bir kamera sistemine sahip olmasını beklersiniz. Öyle - çıkardığınız gerçek fotoğraflar her zaman harika olmasa da. Ancak önemli olan, Samsung'un Galaxy S20 Ultra'yı saran sorunlardan büyük ölçüde kurtulmuş olması.

Bence Note 20 Ultra, bir parça dışında piyasadaki en iyi telefonlarla aynı seviyede bir kamera sistemine sahip: Samsung bunu selfie kamerasıyla güçlendirdi.

SM_N986U1_20200811_145359.jpg Pixel_4_XL_PXL_20200811_220027000.PORTRA Sol: Galaxy Note 20 Ultra," Hamcam ". Sağ: Pixel 4 XL.

İşte bir örnek. Bir Note 20 Ultra ve Pixel 4 ile aynı özçekimi çektim. Patronum Nilay Patel, Note'un fotoğrafına bir kez baktı ve neden beni jambon gibi gösterdiğini sordu. Bu vesileyle Note 20 Ultra’nın selfie kamerasına #Hamcam adını veriyorum.

Bu berbat bir fotoğraf ve bende buna daha çok benzeyen bir sürü fotoğraf var, ama bende de çok güzel görünen bazı fotoğraflar var. Ben de kameranın bunu nasıl ve niçin bozmaya karar verdiğinden emin değilim. Her yüz yumuşatma ve filtre seçeneğini kapatsanız bile, Samsung’un selfie kamerası yine de yüzleri temizlemek için bir şeyler uygular. Keşke olmasaydı, orada bir yerde iyi bir kamera olduğunu bildiğim için.

Geri kalan kameralar çok daha iyi durumda. Üç kamera elde edersiniz: 12 megapiksel ultra geniş, periskop düzeneğine sahip 12 megapiksel telefoto ve 108 megapiksel ana geniş açı. En basitinden en karmaşığına doğru sıralayalım.

Genel olarak, herhangi bir telefondaki ultra geniş sensör grubun en zayıf olanıdır ve burada durum budur. Bununla birlikte, Note 20 Ultra'daki ultra geniş, bu ortalamadan daha iyi. Özellikle manzaralar için önemli olan dinamik aralıktan memnunum.

Telefoto için Samsung, "katlanmış" periskop sistemiyle gitti.

Samsung ayrıca optik ve dijital yakınlaştırmaları birleştirerek 50x'e ulaşmanızı sağlayan "Space Zoom" adını verdiği bir şeye sahiptir. İlginç bir şekilde, S20 Ultra daha yüksek megapiksel sayısına sahip ve 100x yakınlaştırma sunuyor, bu da Samsung'un Note için onu geri çevirdiği anlamına geliyor. Galaxy Note 20 Ultra'daki ana kamera

" Uzay yakınlaştırma "50x yapabilir, ancak pek kullanışlı değil.

İyi.

Aynısı Note 20 Ultra için de geçerlidir. 50x'e kadar sıkıştırın ve soyut sanata daha yakın bir şeye bakıyorsunuz. Ancak 10x civarında, iPhone 11 Pro'dan daha iyi ve Pixel 4 ile rekabet ediyor. Bu telefonlar bundan daha fazla zum yapamaz, ancak Note 20 yapabilir ve ben 15, hatta 20x'de iyi sonuçlar aldım.

Bir de 108 megapiksellik ana kamera var. Bu sensör, Samsung'a aittir ve Samsung'un bu yılki kameralarla ilgili tüm projesi, tüm bu megapiksellerden yararlanarak Sony sensör kullanan rekabette nesiller arası bir sıçrama yapmak.

Samsung, S20 ile kapıdan çıktı. Bir yazılım güncellemesiyle kısmen hafifletilen ciddi odaklanma sorunları olan Ultra. Note 20 Ultra'da bu güncelleme var, ancak daha da önemlisi, lazer otofokus sistemine de sahip. Bu bir kaba kuvvet donanım çözümü, ancak işe yarıyor: yakın çekim, odaklanma S20 Ultra'dan çok daha hızlı ve çok daha güvenilir.

Grid View alt = "https://cdn.vox-cdn.com/thumbor/zGqNAQvhz0YR-3yUlE-7z7e3UBY=/250x250/cdn.vox-cdn.com/uploads/chorus_asset/file/21765201/SM_N986U1_20200808_103756_01 /.jpg"

108 megapiksel fotoğraflar çekebilirsiniz, ancak gerçek şu ki, buna değecek kadar ek ayrıntı neredeyse hiçbir zaman elde edemezsiniz.

Bu sonuçlar klasik Samsung'dur: iyi ancak bazen biraz fazla düzleştirilmiş ve / veya aşırı keskinleştirilmiş.

Samsung, renk konusunda iPhone'un bir adım gerisinde kaldı ve hala Pixel'i ayrıntı olarak yakalayamadı, ancak yine de Android paketinin geri kalanının çoğunun önünde olduğunu düşünüyorum. Şaşırtıcı bir şekilde, kendimi Note 20 Ultra’nın düşük ışık modlu fotoğraflarını Pixel’lere tercih ederken buldum. Bu gibi durumlarda, en azından Samsung'un son derece düşük ışıkta daha hoş bir görüntü için yumuşatma tutkusu.

SM_N986U1_20200812_111128.jpg Pixel_4_XL_PXL_20200412_18.jpg Sol: Samsung Galaxy Note 20 Ultra; Sağ: Pixel 4 XL. İkisi de Gece modunda.

Son olarak: video. Samsung’un video için Pro Modunun beklediğimden çok daha büyük bir hayranıyım. Evet, orada bir 8K seçeneği var ve evet, basit konuları çeken ideal koşullar dışında her şeyin dışında 4K veya daha düşük bir değere bağlı kalmanız gerektiğini düşünüyorum. Ancak profesyonel modun arayüzü temiz ve net.

Ön mikrofon, arka mikrofon veya omni mikrofon arasında geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca bir USB-C mikrofonu takabilir veya bir Bluetooth kulaklıktan kayıt yapabilirsiniz. Samsung Galaxy Note 20 Ultra Samsung Galaxy Note 20 Ultra.

Note 20 Ultra'yı yinelemeli güncelleme olarak adlandırmak doğru. İki kez de öyle: Bu, Samsung'un yarım on yıldır rafine ettiği aynı Note tasarımının bir iyileştirmesi ve dahili olarak bu yılın başlarında Galaxy S20 Ultra'da bir dizi değişiklik.

Bu tutarsız özçekimin ötesinde. kamera ve Samsung'un Bixby dijital asistanını öldürmeyi reddetmesi, Not 20'de çizim tahtasına geri göndereceğim hiçbir şey yok. Ve sahip olunması gereken tek bir büyük özellik olmasa da akıllı telefonların ne kadar harika olabileceğini hatırlamamı sağlayan pek çok küçük şey var.

Hala kullanım deneyiminin ne kadar iyi olduğunu anlayamıyorum Samsung Notes'taki dijital kalem, Samsung'un yıllarca süren yazılım aşırı vaatleri konusunda eğitim aldığım için olabilir.

Üzerinde Xbox oyunlarını oynatmak gerçekten sürükleyici ve eğlencelidir - ve pil saatlerce dayanacak dayanıklılığa sahiptir. Dikkat çeken Space Zoom bile bazen işe yaradı.

Bir Note 10 veya hatta Note 9'a sahipseniz, bu sizin için gerekli bir yükseltme değildir. Ve kalemi kullanmayacağınızı düşünüyorsanız, size aynı faydaların çoğunu sağlayan daha ucuz seçenekler var.

Note 20 Ultra çok gösterişli, gösterişli bir telefon. Ancak bu yıl, gösterişli bir güncelleme almadı. Bir özellik çıkıntısı (ve eşleşecek bir kamera çıkıntısı) miktarına sahip. Ancak bu, onu şu anda satın alabileceğiniz belki de en iyi amiral gemisi Android telefon yapmak için yeterli. Bu kadar büyük bir telefon için bile bu küçük bir şey değil.

The Verge on YouTube

Exclusive ilk önce Processor gibi yeni teknolojilere, incelemelere ve şovlara bakıyor Dieter Bohn ile. Abone ol! Devam etmeyi kabul edin: Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Artık her akıllı cihaz, kullanmadan önce bir dizi şart ve koşulu - kimsenin gerçekten okumadığı sözleşmeleri - kabul etmenizi gerektiriyor. Bu anlaşmaların her birini okuyup analiz etmemiz imkansız. Ancak, cihazları incelerken tam olarak kaç kez "kabul et" seçeneğine basmanız gerektiğini saymaya başladık, çünkü bunlar çoğu insanın okumadığı ve kesinlikle pazarlık yapamayacağı anlaşmalardır.

Samsung'u kullanmak için Galaxy Note 20 Ultra, aşağıdakileri kabul etmelisiniz:

Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi Samsung'un Gizlilik Politikası Google Hizmet Şartları (Gizlilik Politikası dahil) Google Play Hizmet Şartları

Birçok isteğe bağlı anlaşma vardır.

İşte bunlardan sadece birkaçı: Samsung "Bilgi Bağlantısı" ve tanılama verilerini gönderme Google Drive yedeklemesi, Konum hizmetleri, W-Fi Tarama, tanılama verileri Otomatik yüklemeler (Google, Samsung ve operatörünüzden dahil) Bixby gizlilik polisi ( Bixby kullanmak için gereklidir), artı kişiselleştirilmiş içerik, veri erişimi ve ses kaydı incelemesi gibi Bixby seçenekleri için isteğe bağlıdır

Başkaları da olabilir. Örneğin, zaten bir Samsung hesabım vardı, bu yüzden bunun için daha fazla şart kabul etmem gerekmiyordu. Samsung'un Hava Durumu uygulamasının, hava durumu.com ile bilgi paylaşımını da içerebilecek kendi gizlilik politikası vardır.

Son çetele: Dört zorunlu anlaşma var ve çoğu kullanıcının kabul etmek isteyeceğini umduğum yaklaşık sekiz isteğe bağlı anlaşma var. < /.

Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İşte xCloud sayesinde Samsung buzdolabında çalışan Doom LazyMt 0 418 15-11-2020, Saat: 23:11
Son Yorum: LazyMt
  Surface Laptop Go incelemesi: Maliyet düşürmede bir vaka çalışması LazyMt 0 435 15-11-2020, Saat: 23:11
Son Yorum: LazyMt
  Microsoft Surface Pro X (2020) incelemesi: ARM daha fazla güç kazanıyor sercantelli 0 440 15-11-2020, Saat: 22:42
Son Yorum: sercantelli
  Dell XPS 13 (2020 sonu) incelemesi: mükemmellik, iyileştirilmiş hoppa 0 410 15-11-2020, Saat: 22:40
Son Yorum: hoppa
  En yeni Call of Duty ’nin devasa dosya boyutu, yeni nesil donanımda daha da büyük camoka 0 686 15-11-2020, Saat: 22:40
Son Yorum: camoka

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi