Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Paylaşımlı bisiklet ve scooter şirketleri California'da yeni bir yasa tasarısı yüzünden çıldırıyor

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : berhank
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Onursal Üye
*
1,520
mesajlar
1,520
konular
4
REP PUANI
Yeni Üye
05-01-2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#1
25-08-2020, Saat: 20:11

Kaliforniya'daki paylaşılan bisiklet ve scooter şirketleri, eyalet yasa koyucularını eyalette "mikro hareketliliğin varlığını tehdit edecek" bir yasa tasarısına karşı çıkmaya çağırıyor. AB 1286 yasa tasarısı, şirketlerin hizmet şartlarına dili dahil etmesini yasaklayacak ve binicilerden yaralanmalara ilişkin sorumluluktan feragat etmelerini isteyecek - paylaşılan bir hüküm, hareketlilik şirketlerinin yasalaşması halinde onları kapatmaya zorlayacağını iddia ettiği bir hüküm.

Tasarı, salgın öncesi dönemlerin bir ürünü, ilk olarak Şubat 2019'da tanıtıldı ve birkaç ay sonra Mayıs ayında Kaliforniya Eyalet Meclisi tarafından geçti. Tasarı, Senato'da komite oylamasından geçen geçen haftaya kadar aylarca uykuda kaldı. Bu, eyaletteki bisiklet ve scooter endüstrisinin harekete geçmesine neden oldu.

Teklifin mikro mobilite operatörlerine en fazla endişeyi veren bölümü şu şekildedir:

Sağlayıcı ile bir kullanıcı arasındaki paylaşılan mobilite sağlayıcı anlaşması, kullanıcıyı sağlayan bir hüküm içermeyecektir. Sözleşme kapsamındaki yasal haklarını veya çözümlerini feragat eder, serbest bırakır veya herhangi bir şekilde sınırlar.

Bisiklet ve scooter operatörleri, bunun kendilerini araçlarını kullanırken yaralanan sürücülerin açtığı davalara maruz bırakacağını savunurlar, kötü yol koşulları, dikkatsiz sürüş veya sürücü ihmalinden kaynaklanan yaralanmalar dahil.

Bu koruma olmadan, varolmadan dava açılabileceklerini söylüyorlar.

Emin olmak için, sorumluluk feragatnamelerini imzalayan sürücüler, yaralanmalar ve güvenlik ihlalleri için paylaşılan mobilite şirketlerinden tazminat isteyebilirler. Mesela, Lime ve Bird yakın zamanda San Francisco Yüksek Mahkemesinde scooterlarını sürerken yaralanan düzinelerce müşteri tarafından dava edildi.

Yanıt olarak, paylaşılan mobilite endüstrisi ve müttefikleri, yasa koyucuları yasanın Kaliforniya'daki paylaşılan bisiklet ve scooter endüstrisini kasıtsız olarak öldürmekle sonuçlanabileceği konusunda uyaran bir dizi mektup yayınladı.

Kaliforniya'daki ortak bisiklet ve scooter endüstrisinin öldürülmesinin istenmeyen sonucu

"Dünyanın dört bir yanındaki diğer şehirler bu fenomeni fark etti ve temiz, sosyal açıdan uzak mikro mobiliteye erişimi genişletmek için acele ediyor." Uber, Lyft, Bird, Lime, Spin ve diğerleri, Kaliforniya'daki Senato liderlerine bir mektup yazarlar. "Ancak AB 1286, bunun yerine, Kaliforniya'yı gerileyen bir yola sokarak ve her yıl şehirlerimizin sokaklarına on milyonlarca araba gezisi ekleyerek onu varolmadan yasallaştıracaktı."

AB 1286 Mektubu 8-20'ye muhalefet -20, ahawkins8223, Scribd üzerinde

Bisiklet savunucuları, faturanın paylaşılan mobilite endüstrisine onarılamaz şekilde zarar vereceği bir anda yolculuk COVID-19 salgınına yanıt olarak artıyor.

Gruplar, paylaşılan bisikletlerin ve scooterların araba yolculuklarının yerini alabileceğini ve sera gazı emisyonlarını azaltabileceğini savunuyor. Ve koronavirüs salgını, kalabalık metro ve otobüslerden kaçınmak isteyen insanlar için daha alternatif ulaşım modlarına olan ihtiyacı vurguladı.

Ayrıca, faturanın işletmelerini fiilen sigortalanamaz hale getireceğini ve paylaşılan mobilite endüstrisinin ana sigorta sağlayıcısının onları desteklediğini iddia ediyorlar. Lime, Bird, Wheels, Razor, Spin ve Jump'ın sigorta sağlayıcısı Apollo, California Senatosuna kısa bir mektupta, yasa tasarısı söz konusu olursa "California'daki mikro mobilite endüstrisini öngörülebilir bir gelecek için sigortalayamayacağını" yazdı. geçer.

Tasarının ana sponsoru olan Meclis Üyesi Al Muratsuchi, tasarının ilk kez tanıtıldığı zaman, amacın ortak bisiklet ve scooter sürerken binicilerin yanı sıra yayaları ve diğerlerini yaralanmalardan korumak olduğunu söyledi. Geçtiğimiz haftalarda dört scooter sürücüsünün öldürüldüğünü kaydetti ve geçen yıl Güney Kaliforniya'daki sadece iki acil serviste 249 scooter sürücüsünün yaralı olarak tedavi edildiğini gösteren Journal of the American Medical Association çalışmasına atıfta bulundu. Yaralananların yüzde 96'sı biniciydi, yüzde 40'ı kafa travması geçirdi ve sadece yüzde 5,7'si kask takıyordu.

Ancak, her yeni yenilik gibi, temel tüketici korumaları ile hem kullanıcılar hem de yayalar için güvenli olduğundan emin olmamız gerekiyor. Bu yasa tasarısı, şehirlerin ve ilçelerin temel güvenlik kurallarını benimsemelerini zorunlu kılarak ve ayrıca bir yaralanma durumunda kullanıcıları ve üçüncü tarafları koruyacak tüketici korumaları sağlayarak bu hizmetlerin tüketicilerini ve genel halkı koruyacak. " (Meclis üyesinin bir sözcüsü, yorum talebine hemen yanıt vermedi.)

Scooter ve bisiklet şirketleri, binicileri kask takmaya teşvik etti ve şehir yönetimlerini korumalı bisiklet yolları kurmak için daha fazla para harcamaya teşvik etti ve biniciler için güvenliği artırdığı gösterilen diğer sokak altyapısı.

Paylaşımlı bisiklet ve scooter operatörleri, Kaliforniya'daki yasalar yüzünden tereddüt eden tek kişi değil. Uber ve Lyft, sürücüleri bağımsız müteahhitler olarak sınıflandırmayı zorlaştıran iş işçilerinin yasası nedeniyle eyalette kapatmanın eşiğindeydiler, ancak bir yargıç, onlara daha fazla zaman veren bir acil durum kararı verdikten sonra bundan kaçınabildiler. cevap vermek.

.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Microsoft ’un yeni Xbox uygulaması, Xbox One oyunlarını iPhone'unuzda yayınlamanıza izin verecek Tolga 0 350 15-11-2020, Saat: 23:15
Son Yorum: Tolga
  Windows on ARM, yeni x64 öykünmesi sayesinde çok sayıda uygulama almak üzere niggaTR 0 188 15-11-2020, Saat: 23:14
Son Yorum: niggaTR
  Microsoft yarın yeni bir Surface Laptop'u duyurabilir LazyMt 0 209 15-11-2020, Saat: 23:14
Son Yorum: LazyMt
  Microsoft ’un yeni 549 dolarlık Surface Laptop Go, Chromebook'larla rekabet etmeyi hedefliyor LazyMt 0 348 15-11-2020, Saat: 23:13
Son Yorum: LazyMt
  Microsoft ’un güncellenmiş Surface Pro X ’i daha hızlı bir işlemciye ve yeni platin renk seçeneğine sahip hoppa 0 336 15-11-2020, Saat: 23:13
Son Yorum: hoppa

Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once 1 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
7 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 6 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 3 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.