Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Palantir’in S-1 dosyası, insanların hizmetlerini "teknik altyapıları başarısız olduğu için kullandıklarını" söylüyor
Yorumları: 1,520
Konuları: 1,520
Kayıt Tarihi: 05-01-2020
Rep Puanı: 4
#1

Veri madenciliği şirketi Palantir, şirketi halka açmak için prospektüsünü sundu ve S-1, şirketin 2003 yılındaki kuruluşundan bu yana kâr etmediğini gösteren sızdırılmış bilgileri doğruladı.

Palantir planları ilk halka arzda hisse satmaktansa, doğrudan kote ile çıkış yapmak. Son yıllarda bu rotayı halka açmak için kullanan bir avuç teknoloji şirketi arasında; Slack geçen yıl, Spotify 2018'de ve Asana bu hafta başlarında yaptı.

Şirket 2019'da, dosyalama şovlarında 580 milyon dolar kaybetti ve 2020'nin ilk yarısında 175 milyon dolar kaybetti. S-1, şirketin bu yılın ilk yarısında 125 müşterisi olduğunu, "dünyanın en büyük ve en önemli kurumlarından bazıları", dosyalama durumları ve yazılımı "dahil olmak üzere, 36 sektördeki müşteriler tarafından kullanıldığını gösteriyor. 150'den fazla ülke. " Bu, geçen hafta TechCrunch'a sızan bilgileri doğruluyor.

İlgili

Palantir, daha fazla kurumsal müşteriye yönelik baskıya rağmen büyük ölçüde devlet sözleşmelerine güveniyor

"Risk faktörleri" başlığı altında , "Şirket," Çin komünist partisiyle çalışmadığını ve platformlarımızı Çin'de barındırmamayı seçtiğini, bu da büyüme beklentilerimizi sınırlayabilir "dedi. Bununla birlikte, "pozisyonlarını veya eylemlerini Batı liberal demokrasisini ve onun stratejik müttefiklerini destekleme misyonumuzla tutarsız olduğunu düşündüğümüz müşteriler veya hükümetlerle iş yapmasa da", "faaliyetlerin nasıl olacağını tahmin edemeyeceğimizi ve Devlet ve özel sektör müşterilerimizin değerleri zamanla gelişecek ve misyonumuzla tutarsız bir şekilde gelişebilecek. ”

CEO Alex Karp'ın giriş notu, şirketin felsefesini ortaya koyan ilginç.

Kriz zamanlarında, etkili yazılım bir kuruluşun hayatta kalması için gerekli olabilir.

Yazılım platformlarımız Amerika Birleşik Devletleri ve dünyanın her yerindeki müttefikleri tarafından kullanılmaktadır. Savunma ve istihbarat kurumlarından sağlık, enerji ve imalat sektörlerindeki şirketlere kadar dünyanın en hayati kurumlarının çoğu, oluşturduğumuz yazılım platformlarına güveniyor.

Karşılaştığımız zorluklar ve Yaşadığımız ve yüzleşmeye devam edeceğimiz krizler, bağlı olduğumuz kurumların sistemik zayıflıklarını ortaya çıkarmaktadır. Endüstriyel altyapımız ve üretim tedarik zincirlerimiz farklı bir yüzyılda tasarlandı ve inşa edildi. Devlet kurumları, görevlerini yerine getirmekte ve halka hizmet etmekte başarısız oldu. Bazı kurumlar hayatta kalmak için mücadele edecek. Diğerleri çökecek.

Müşterilerimiz bize teknolojik altyapıları başarısız olduğu için geliyor. Kurumsal yazılım endüstrisinin özel yazılım araçlarına ve uygulamalarına odaklanması yanlıştır. Bu yaklaşımlar çoğu zaman kısaca işe yarar. Bir kuruluşun sorunları ve ihtiyaçları, yazılım dağıtılmadan önce genellikle değişir.

Palantir, 2016 seçimlerinde Başkan Trump'ın yakın bir destekçisi olan Peter Thiel tarafından kuruldu ( Bildirildiğine göre 2020'de Trump'ı desteklemeyebilir) ve belki de en çok ABD hükümeti ile yaptığı çalışmalarla tanınır.

Palantir ayrıca sınırda göçmenleri takip etmek için ABD Gümrük ve Sınır Koruma ile birlikte çalıştı ve 2018'de New Orleans'ta öngörücü polislik yazılımını gizlice test ettiği anlaşıldı.

Daha yakın zamanda, Palantir'in inşa ettiği keşfedildi. Koronavirüsün yayılmasını izlemek için Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı'na (HHS) yönelik bir araç.

Şirket, New York Borsası'nda PLTR borsa kodu altında işlem yapmayı planlıyor.

.
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  MSI ’nın Zirve dizisi, toplantı odası için yapılmış gibi görünüyor social 0 1,059 15-11-2020, Saat: 23:16
Son Yorum: social
  Oyun endüstrisi, en önemli ürünlerini satmakta sefil bir şekilde başarısız olmaya devam ediyor chaitra 0 533 15-11-2020, Saat: 23:16
Son Yorum: chaitra
  Microsoft Outlook, Office 365, Teams ve diğer hizmetler kesintinin ardından "çoğu kullanıcı" için geri döndü omer.dundar 0 529 15-11-2020, Saat: 23:14
Son Yorum: omer.dundar
  Arama motoru yeniden markalaştığı için Bing artık Microsoft Bing oldu Tolga 0 459 15-11-2020, Saat: 23:13
Son Yorum: Tolga
  Microsoft, daha fazla istenmeyen uygulama yüklemek için Windows bilgisayarımı yeniden başlatmaya zorladı enis 0 521 15-11-2020, Saat: 22:45
Son Yorum: enis

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi