Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OnePlus Nord incelemesi: doğru uzlaşmalar
Yorumları: 1,478
Konuları: 1,478
Kayıt Tarihi: 07-12-2019
Rep Puanı: 2
#1

OnePlus'ın en yeni telefonu OnePlus Nord ile nasıl köklerine geri döndüğü hakkında çok fazla konuşma yapıldı. Bu, rakip amiral gemilerine çok daha düşük bir fiyata benzer özellikler sunarak kendisine bir isim veren bir markadır. Ancak yıllar geçtikçe, fiyatları hızla yükseldi ve mevcut 599 £ / 699 $ OnePlus 8 ve 799 £ / 899 $ 8 Pro, daha yerleşik rakiplerinden çok uzak değil.

Bu yüzden kolay OnePlus Nord, başlangıç ​​fiyatı 379 £ (yaklaşık 484 $) olan OnePlus'ın köklerine dönüyormuş gibi görünmesini sağlamak için. Ancak amiral gemisi telefonları hiçbir yere gitmediğinden, orta seviye Nord, bunun yerine OnePlus serisini genişleten bir sonraki adımdır. OnePlus, eskisine dönmüyor, yeni bir çağa giriyor.

Bu, OnePlus'ın tüm telefonlarında hangi özelliklere sahip olmasını istediği ve hangilerini amiral gemileri için özel tutmak istediği konusunda bazı zorlu kararlar vermek zorunda olduğu anlamına geliyor. Dengeleyici bir hareket. Çok fazla şey çıkarın ve kimsenin almaması gereken bir telefonla baş başa kalırsınız, ancak çok fazla saklayın ve OnePlus'ın telefonlarını eskisi gibi etiketlemekten hoşlandığı aynı "amiral gemisi katili" ile sonuçlanırsınız. Ancak şimdi OnePlus, çapraz ateşe yakalanma riski taşıyan amiral gemisi telefonlarına sahip.

Avrupa'da OnePlus Nord'un iki modeli bulunmaktadır.

Hindistan'da 6 GB RAM / 64 GB depolama alanına sahip daha ucuz bir model daha var. Şu anda ABD'de tam sürüm için herhangi bir plan bulunmamaktadır. OnePlus Nord incelememiz Verge Score 10 üzerinden 8 İyi Şeyler 90Hz OLED ekran Alt-6GHz 5G Sorunsuz pil ömrü

Kötü Şeyler İşlemci ekranı geri çekiyor Kulaklık jakı olmadan ne yapacağını bildiğinden daha fazla kamera

Kağıt üzerinde, OnePlus'ın 8'e kıyasla Nord ile yaptığı en büyük uzlaşma işlemcisi. Nord, 8 ve 8 Pro'da bulunan Snapdragon 865'ten bir adım daha düşük olan orta seviye Qualcomm Snapdragon 765G tarafından destekleniyor. Ancak işlemci seçiminin dışında, 8’in çoğu özelliği Kuzey’e sıçradı.

Benim için en heyecan verici şey, bu Nord'un hala 90Hz yenileme hızına sahip 1080p OLED ekrana sahip olduğu anlamına geliyor, ancak aynı zamanda 8 ile aynı 48 megapiksel ana kamera sensörüne ve 6GHz altı için desteğe sahip olması. 5G. Nord, ultra geniş görüş alanına sahip ikinci bir selfie kamerası ve derinliği algılamak için dördüncü bir arka kamera gibi birkaç eğlenceli ekstraya sahip.

Örneğin Nord’un ekranı düzdür, bu nedenle üreticilerin çok sevdiği bir anlatım eğrisine sahip değildir ve arkası daha plastik bir his verir (gri veya mavi renkte mevcuttur). 'Ucuz' hissettirdiğini söylemem ama kesinlikle daha faydacı. Olumsuz gibi görünüyor, ancak Nord tasarımının sadeliğini gerçekten seviyorum. Elinize güzelce oturuyor ve tasarımı size engel olmuyor - örneğin bir kez olsun kendimi yanlışlıkla kavisli bir ekranın kenarlarına dokunurken bulmadım. Yine de burada bir kulaklık girişi görmek güzel olurdu ve ayrıca toza veya suya dayanıklılık için resmi bir IP derecelendirmesi de yok.

Nord'dan aldığım pil ömründen memnun kaldım. Şu anda evde geçirdiğim süre göz önüne alındığında (ve ayrıca zamanımı 5G yerine 4G'ye bağlı telefonla geçirdim), ancak günlerim YouTube videolarını izlemek, göz atmakla dolu olsa bile ölçmesi daha zor olan bir şey. Twitter ve meslektaşlarım ve arkadaşlarımla Slack ve WhatsApp üzerinden iletişim halinde olarak, ücretler arasında ortalama sekiz ila on saatlik ekran süresi arasında bir yerde ortalamalıydım. Nord benim günümü kolayca sürdü ve bence normal kullanımda bir sonraki güne kadar uzanır.

Telefon açıkken, 25 dakikada yüzde 0'dan yüzde 50'ye kadar şarj edebileceğini ve bir saatin biraz altında yüzde 100'e ulaşabileceğini öğrendim. Ekranda küçük çerçeveler ve çift selfie kameraları için delik açma çentiği var. Telefonun arkası, yeni OnePlus cihazlarından daha az kaliteli hissettiriyor.

Güzel 90 Hz yüksek yenileme hızına sahip ekranlarından birine sahip olmak için amiral gemisi bir OnePlus cihazı satın almanıza gerek kalmaması harika, ancak daha az güçlü bir işlemciyle eşleştirildiğinde bu kadar iyi performans göstermiyor. Uygulama çekmecesi gibi nispeten basit bir şey arasında gezinirken ipeksi bir pürüzsüzlük sağlar, ancak Twitter'ın sonsuz videoları ve resimleri gibi daha yoğun bir şeyi kaydırmayı deneyin ve Nord’un ekranı OnePlus 8’lerin akıcılığıyla eşleşemez.

Aksi takdirde Nord’un ekranını gerçekten beğendim. Güzel ve parlak oluyor, renkli ve ekran içi parmak izi tarayıcısında hata yapamam. Bu büyük bir ekran, ancak telefonun küçük çerçevesi, telefonun kendisinin benim için çok büyük olmadığı anlamına geliyordu. Ancak daha büyük olmasını istemezdim.

Telefonun ses kalitesinin yetişmemesi çok yazık. Burada tek bir aşağı doğru ses veren hoparlör var, bu da stereo ses olmadığı anlamına geliyor ve yeterince yüksek olmasına rağmen, pek fazla bas ya da canlılık yok. Daha düşük bir fiyat ödeyerek yaptığınız bir uzlaşmadır.

Nord'un dört arka kamerası vardır.

Şimdiye kadar, OnePlus'ın amiral gemisi cihazları için hangi özelliklere sahip olduğunu ve tüm telefonlarının sahip olmasını istediği özelliklerden bahsediyordum. Ancak kameraların burada kategorize edilmesi daha zordur çünkü bunlar hiçbir zaman OnePlus'ın temel güçlü yönlerinden biri olmamıştır. İyiydiler ama asla sınıfının en iyisi olmadılar. İyi haber şu ki, Nord kameraları OnePlus 8'e benzer bir top parkında bulunuyor ve aynı zamanda kendine ait birkaç ilginç özelliğe sahip.

OnePlus'ta çok sayıda kamera donanımı var. Nord.

Sonra ön tarafta iki tane var: bir ana 32 megapiksel kamera ve sonuncusu Nord'a özel 105 derecelik görüş alanına sahip 8 megapiksel ultra geniş.

Gün ışığında, Nord ile 8'e çok benzer kalitede fotoğraflar çektiğinizi düşünüyorum. Bazen OnePlus 8'den biraz daha fazla doygunluk ekler, ancak insanların fotoğraflarını çekerken de dahil olmak üzere çoğunlukla onları birbirinden ayırmak zor olur.

Izgara Görünümü IMG_20200719_172735.jpg IMG_20200719_172058.jpg IMG_20.jpg719_1743 alt = em OnePlus Nord geniş açılı kamera. /em OnePlus Nord geniş açılı kamera.em OnePlus Nord, selfie kamera (ana). /em OnePlus Nord, selfie kamera (ana). OnePlus Nord, selfie kamerası (geniş açılı). /em OnePlus Nord, selfie kamerası (geniş açılı). OnePlus Nord, selfie kamera (ana). /em OnePlus Nord, selfie kamera (ana). / Geniş açılı çekimler, çözünürlükteki düşüş nedeniyle farklı bir hikaye.Bu, özellikle daha fazla telefonda görmek istediğim bir özellik olan geniş açılı selfie kamera için geçerli. Daha düşük çözünürlük, fotoğraflara daha yumuşak bir görünüm veriyor ve ben de selfie kamerasının genel olarak garip bir şekilde yüzümü aydınlattığını gördüm (Nord, bunu yapan tek akıllı telefon olmaktan uzak olsa da). Genel olarak, geniş açılı kamera grupların fotoğraflarını çekmek için harika bir katkı.

Cihazın arkasındaki diğer iki ekstra kamera, benim deneyimime göre daha karışık bir çantaydı. Makro kamerayı kullanarak keskin fotoğraflar çekmekte zorlandım ve derinlik algılama kamerası sayesinde portre çekimlerinde bir miktar iyileşme olsa da, mükemmel değildi ve ev arkadaşımın kafasının sol üst kısmındaki saçla karıştırılmayı başardım. bu atış. Seçim göz önüne alındığında, OnePlus 8 Pro'da gördüğümüz gibi tek bir telefoto lense sahip olmayı tercih ederim, ancak sanırım OnePlus bunu en son teknolojiye sahip telefonu için korumak istiyor.

Nord'un makro kamerasından keskin fotoğraflar çekmeye çalıştım. Burada, Nord'un derinlik sensörü yanlışlıkla bulanıklaştırıldı sanki arka planın bir parçasıymış gibi saçının sol üst tarafından.

Yani, 90 Hz olması durumunda olduğu gibi ekran, Nord'un çok sayıda kamera donanımı var, ancak ondan mutlak en iyi sonucu alamadı. Ancak orta seviye bir telefon için bu nadiren durumdur ve Nord'un 200 $ daha pahalı olan OnePlus 8 ile benzer bir ligde olması iyi bir başarıdır.

Nord, mavi veya gri renkte gelir.

Nord, gerçekten sağlam bir orta seviye telefon, ancak mükemmel değil. Geniş bir kamera yelpazesi ve büyük bir yüksek yenileme hızına sahip ekranı ile iyi donanımlıdır. Ancak gerçekte tüm bu donanımdan en iyi şekilde yararlanamıyor.

Bunlardan hiçbiri bu fiyata dağıtıcı değil ve Nord'un herhangi bir alanda düpedüz düşük performans gösterdiğini söylemem.

Orta seviye bir telefon seçmek, normalde savaşınızı seçme meselesidir. Sizin için en önemli olan özellikleri seçersiniz çünkü hiçbir orta kademe telefon bunların hepsini sunmayacaktır. Bununla birlikte, Kuzey'e gelince, tavizlerini basit terimlerle ifade etmek biraz daha zordur. Çok yönlüdür, yani ciddi bir tuzak yoktur, ancak mükemmel olduğu tek bir alan da yoktur.

Bu mutlaka kötü bir şey değil, sadece bu telefonu kayıtsız şartsız tavsiye etmeyi biraz zorlaştırıyor herhangi bir grup insan. Kapak tarafında, bazı küçük uyarılarla birlikte hemen hemen herkese tavsiye edebileceğim anlamına da geliyor. Orta seviye iyi bir telefon, ancak bir OnePlus amiral gemisinin yapabileceği her şeyi yapamaz.

Devam Etmeyi Kabul Edin: OnePlus Nord

Her akıllı cihaz artık bir dizi kullanmadan önce şartlar ve koşullar - kimsenin gerçekten okumadığı sözleşmeler. Bu anlaşmaların her birini okuyup analiz etmemiz imkansız. Ancak, cihazları incelerken tam olarak kaç kez "kabul et" seçeneğine basmanız gerektiğini saymaya başladık, çünkü bunlar çoğu insanın okumadığı ve kesinlikle pazarlık yapamayacağı anlaşmalardır.

OnePlus'ı kullanmak için Nord, aşağıdakileri kabul etmeniz gerekiyor:

OnePlus'ın şartlar ve koşulları, Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi ve Gizlilik Politikası Google'ın Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları Google Play Hizmet Şartları

Ayrıca, sizin tarafınızdan isteğe bağlı birkaç anlaşma bulunmaktadır kurulum sırasında geçmişe gitmeniz gerekir:

Kullanıcı Deneyimi Programı'na katılım; Yerleşik uygulama güncellemeleri, anketler ve ürün güncellemeleri için push bildirimleri ve sistem kararlılığı raporlamasını içeren Birlikte Oluşturma Kullanıcı Programlarına katılım

Toplamda , bu altı zorunlu anlaşma ve iki isteğe bağlı anlaşma.

The Verge on YouTube

Exclusive ilk önce yeni teknolojilere, incelemelere ve Dieter Bohn ile İşlemci gibi şovlara bakıyor.
Bul
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi