Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oculus Connect artık "Facebook Connect" oldu ve 16 Eylül'de gerçekleşiyor
Yorumları: 1,518
Konuları: 1,518
Kayıt Tarihi: 28-09-2019
Rep Puanı: 3
#1

Facebook'un yıllık Oculus Connect konferansı yalnızca 16 Eylül'de çevrimiçi olarak düzenlenecek ve sosyal devin sanal gerçeklik yan kuruluşunu aşamalı olarak benimsemesinin bir parçası olan Facebook Connect olarak yeniden markalaşacak.

Connect 2020 olacak Facebook'un Nisan ayında duyurduğu bir değişiklik, halka açık olarak çevrimiçi olarak yayınlandı. Geçtiğimiz birkaç yıldaki etkinlikler gibi, Facebook'tan sanal ve artırılmış gerçeklik haberlerinin bir karışımını kapsayacak. Ancak önceki yılların aksine, bu bir VR konferansı olarak çerçevelenmiyor. Bunun yerine, artık Facebook’un tüm VR ve AR çabalarını kapsayan bir isim olan “Facebook Reality Labs” için ilk gezinti. Buna VR oyunlarına ve kulaklıklarına odaklanan Oculus dahildir; Facebook’un telefon tabanlı AR sistemi olan Spark AR; ve Portal görüntülü telefon.

Oculus, Spark AR ve Portal, Facebook Reality Labs'in bir parçasıdır

Facebook, Connect için bir program açıklamadı. Şirket bir basın bülteninde, "İzleyiciler, AR / VR'deki en son yenilikleri duymak ve kapsamlı geliştirici oturumlarına katılmak için Facebook liderlerinin ve sektörün vizyonerlerinin önemli notlarını deneyimleyebilirler" dedi. Facebook CEO'su Mark Zuckerberg ve Oculus baş bilim insanı Michael Abrash, geçmiş yıllarda yaptıkları gibi görünüşe girecek gibi görünüyor. (“Facebook Reality Labs” daha önce Abrash'ın FRL Research olarak yeniden adlandırılan araştırma bölümünden bahsediyordu.) Ancak, popüler bir Connect konuşmacısı olan eski Oculus CTO'su John Carmack, geçen yıl Facebook'un yapay zeka çalışmalarına geçti.

The “Facebook Connect” yeniden markalaşması, Oculus kulaklıklarında Facebook oturum açmalarını zorunlu kılan tartışmalı bir seçimi takip ediyor - bağlantılı olmayan bir Oculus hesabını tutma seçeneğini aşamalı olarak kaldırıyor. Oculus, 2014'te satın alındı, ancak Facebook'un gizlilik uygulamaları ve veri madenciliği yetenekleriyle ilgili endişeleri azaltan farklı bir marka olarak kaldı.

Bir Oculus basın bülteni, yeni FRL şemsiyesinin AR ve VR etrafında "netliği" artıracağını söylüyor ekipleri, "insanları merkeze yerleştiren bir sonraki bilgi işlem platformunun geleceğine bakarken bizi Facebook'un bir parçası olarak görsel olarak tanımlıyor." Ayrıca, "teknoloji geliştikçe gizliliğe [mahremiyet] yaklaşımını geliştirmeye devam edeceğini" söyleyerek gizlilik konularına da selam veriyor.

Yeni bir Quest başlığı mı?

Oculus, donanım haberlerinin çoğunu Connect için saklıyor ve bu yıl bir istisna olmayabilir. Görünüşe göre, sızan görüntüler, bu sonbaharda başlatılabilecek yenilenmiş bir Oculus Quest başlığını ortaya çıkardı. İzleyiciler ayrıca, şu anda beta sürümde olan Facebook tarafından işletilen bir sanal dünya olan Horizon için bir güncelleme de görebilir. Geçmiş konferanslarda, muhtemelen 2020'de olmayacak bir şey olan uygulamalı prototip demoları yer aldı. Ancak yüz yüze toplantıların olmaması, Oculus'u gelecek aylarda tutmak yerine şovun etrafında yeni yazılım özellikleri sunmaya itebilir.

Facebook'un artırılmış gerçeklik planları daha belirsiz. Şimdiye kadar tüketicilere telefon tabanlı artırılmış gerçeklik getirmeye odaklandı, ancak geçmiş Connects sırasında akıllı gözlükler için "Canlı Haritalar" gibi daha fütüristik fikirler öne çıktı. Tüketici artırılmış gerçeklik rekabeti geçtiğimiz aylarda Magic Leap'in iş dünyasına kayması ve North'un bir Google satın almasının ardından akıllı gözlüklerini bırakmasıyla inceldi. Ancak rakip Nreal, Kore'de bir çift tüketici gözlüğü piyasaya sürdü ve Facebook kendi zaman çizelgesinde bir güncelleme sunabilir.

Yeni koronavirüs salgını bu yılın başlarında Facebook'un tedarik zincirini zayıflatarak Quest ve Rift S kulaklıklarını yaptı bulması zor. Ancak şirketin bahar kazanç raporu, sosyal mesafenin VR ve AR kullanımında artışa neden olduğunu da öne sürdü. Facebook nadiren zor satış rakamları yayınlar. Ancak kulaklıkları (veya diğer ürünleri) önemli bir dönüm noktasına ulaştıysa, Connect'teki sanal gerçeklik pandemi dönemi beklentileri ve ortamın uzun vadeli geleceği hakkında daha fazla şey duyabiliriz.

Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arama motoru yeniden markalaştığı için Bing artık Microsoft Bing oldu Tolga 0 459 15-11-2020, Saat: 23:13
Son Yorum: Tolga
  Microsoft Edge artık fiyat karşılaştırmalarına ve gerçekten kullanışlı bir ekran görüntüsü aracına sahip chaitra 0 389 15-11-2020, Saat: 23:12
Son Yorum: chaitra
  Windows 10 Ekim 2020 Güncellemesi artık güncellenmiş bir Başlat menüsü ve daha fazlasıyla kullanılabilir social 0 443 15-11-2020, Saat: 22:44
Son Yorum: social
  İPad için Office artık fare ve izleme dörtgeni desteğine sahip sercantelli 0 404 15-11-2020, Saat: 22:42
Son Yorum: sercantelli
  Xbox Game Bar artık RAM'inizi, CPU'nuzu ve GPU'nuzu neyin tükettiğini izlemenize olanak tanır Tolga 0 455 15-11-2020, Saat: 22:41
Son Yorum: Tolga

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi