Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Neden bir roket fırlatma bizi şu anda birleştiremez
Yorumları: 1,551
Konuları: 1,551
Kayıt Tarihi: 24-12-2019
Rep Puanı: 5
#1

Bu hikaye, ilk olarak SpaceX’in Crew Dragon’unun başarılı lansmanının ardından 3 Haziran’da yayınlandı. Kapsamımızı genişleten ve havacılık camiasında Siyah sesleri öne çıkaran bir videoyla birlikte tekrar yayınlıyoruz. Ulusun adaletsizliğe ve sistemik ırkçılığa odaklandığı bir zamanda uzay dünyasında olmanın nasıl bir şey olduğunu açıklıyorlar.

Salı günü saat 09: 30'da üç Amerikan astronot sembolik olarak Nasdaq'ın açılış çanını çaldı. SpaceX - astronotları üç gün önce yörüngeye gönderen SpaceX'in tarihi lansmanının bir kutlaması. Kısa tören, Nasdaq'ın Times Meydanı'ndaki dev ekranında canlı olarak oynandı ve çeşitli NASA personeli, bir astronot Uluslararası Uzay İstasyonunda zili çalarken alkışladı.

Video, aynı sokaklarda parıldıyordu. günler ve geceler, binlerce gösterici, siyah Amerikalılara karşı sistemik ırkçılığı ve polis şiddetini protesto etmek için yakınlarda toplanmıştı.

Bu tür bir bilişsel uyumsuzluk, SpaceX'in ilk yolcu uçuşuna nüfuz etti - NASA astronotları ilk kez ABD neredeyse on yılda. NASA, 2011'deki son Uzay Mekiği'nin inişinden bu yana bu anı bekliyor ve şimdi ajans bunu kutlamak istiyor.

Ancak uzay topluluğu dünyanın uzayda yaptığımız şeyleri umursamasını bekliyorsa, şeylerin ne kadar bozuk olduğuna ve Amerika Birleşik Devletleri'nde hala var olan adaletsizliklere dair bir onay olmalı. bilişsel uyumsuzluklar nüfuz etti. SpaceX'in ilk yolcu uçuşu

Bu, ekonomi perişan haldeyken Wall Street'te zili çalma şansını kaçırmak anlamına gelebilir. Bu, ileri gelenlerin ve basının ezberci sorularını yanıtlamak yerine, aşağıdaki Dünya'daki insanlara hitap eden mürettebatın şefkatli bir ifadesi anlamına gelebilir.

Bu SpaceX fırlatması ile Apollo 8 arasında, diğerlerinin de işaret ettiği gibi ürkütücü yankılar var. dışarı. Ay'ın yakınına ulaşan ilk görev olan bu görev, 2020'yi kıyamet gibi donukluğuyla yansıtan bir yıl olan 1968'de başlatıldı. Martin Luther King Jr.'ın öldürülmesi ülke çapında protestoları ateşledi. Uzay meraklıları, ülke için zor bir dönemde parlayan bir umut ışığı işlevi gören bir şey olarak bu göreve gül renkli gözlüklerle bakmaktan hoşlanıyor.

Ancak diğerlerinin de belirttiği gibi Apollo 8 bunu yapmadı. Zamanın kargaşasını düzeltmek. Bugün nerede durduğumuza bir bakın. Aynı şekilde, SpaceX’in lansmanı ülkeyi veya dünyayı birleştirmedi, ancak NASA kesinlikle bu iddiayı yapmaya çalıştı.

“Koronavirüs salgını ve zorlukların ortasında tüm dünyanın dikkatini çekmek için harika bir andı. Hepimizin geleceğe bakıp yarın her şeyin bugün olduğundan daha parlak olacağını söyleyebileceğimiz çok, çok özel anlar yaşayabiliriz. ” Hosea Williams ve Rahip Ralph Abernathy liderliğindeki küçük bir gösterici grubu, Apollo 11 ay görevinin arifesinde 15 Temmuz 1969'da Cape Kennedy, Florida'da bir protesto düzenledi. Bir ay iniş modelinin önünde duruyorlar. AP

Keşke bu kadar basit olsaydı. NASA'nın ve uzay topluluğunun genellikle anlamadığı sorun, uzay uçuşunun hala kapsayıcı olmamasıdır. Bu lansmanları izlemek eğlenceli ve duygusal olabilir, ancak her zaman herkes içinmiş gibi hissetmezler. Uzay hala özel ve pahalı bir alan ve bu endüstriden sorumlu insanlar hala ağırlıklı olarak erkek ve beyaz. Yaygın ırkçılığın ve adaletsizliğin insanların kafasında ön planda olduğu bir dönemde, bir lansmanın halkı bir araya getirebileceği fikri, en iyi ihtimalle saflıktır.

NASA'ya adil olmak için, Bridenstine önemli bir uzay lansmanının yapıldığını kabul etti. dünyayı "düzeltemedi".

Etkileyici ve insanları bir araya getiriyor ”dedi. "Beklenti, bir roket fırlattığımız için yerdeki şeylerin değişeceği yönündeyse, sanırım beklenti biraz yüksek olabilirdi." Ardından hafta sonu NASA ve SpaceX’in lansman haberini kaç kişinin ayarladığını anlattı.

Bu rakamlar şu anda önemli değil. Evet, bu hafta sonu bir anlığına uzaya fırlayan bir rokete dikkatlerini çeviren insanlar için fırlatma, küçük ve parlak bir an olmalı. Ancak uzay topluluğu gerçekten dünya üzerinde birleştirici bir etkiye sahip olmak istiyorsa, Dünya'nın olaylarına derinlemesine kök salmalıdır. Ve uzay dünyası, bu şeylerin bir etkisinin olmadığı bir balonun içinde varmış gibi görünüyor.

US-TRUMP-SPACE-NASA-SPACEX-AEROSPACE 30 Mayıs 2020'de Başkan Donald Trump, sağda, Başkan Yardımcısı Mike Pence, ve İkinci Leydi Karen Pence, NASA'nın SpaceX Demo-2 görevinin lansmanını izliyor. Fotoğraf: Getty Images üzerinden MANDEL NGAN / AFP Washington'da George Floyd'un ölümüne karşı yüzlerce protesto Bir gösterici, protesto sırasında polis barikatının önünde ellerini kaldırıyor George Floyd'un 30 Mayıs 2020'de Washington, ABD'de ölümü.Bu arada, sektör çoğunlukla kutlama balonuna sığındı. Diğer birçok büyük endüstri protestoları ele alan bir dizi açıklama yayınlarken, uzay uçuşu endüstrisinin devleri sessiz kaldı.

Bunun yerine, değişim için şefkatli talepler, eski astronotlar da dahil olmak üzere uzay uçuşu dünyasındaki bireylere bırakıldı. .

"Bizi bir araya getirecek olan bu görev değil, onu takip eden, tanımadığımız ancak güvenmeyi öğrenmek zorunda olduğumuz insanlarla kollarını birbirine kilitleyen bireylerdir," dedi eski astronot ve eski NASA Yönetici Charles Bolden, Twitter'da şunları söyledi.

sektör çoğunlukla kutlama balonuna sığındı

"Bugün sadece gökyüzüne ulaşmaktan gurur duymamızı değil, aynı zamanda herkes için ahlak, hakikat, merhamet ve adaleti sürdürmekten gurur duyuyoruz. , şimdi! " eski astronot Mae Jemison Twitter'da söyledi.

Eski astronot Leland Melvin, bir Facebook videosunda "Amerika, hadi bir araya gelelim" dedi. Bu tatmin edici değil. Bunu durdurmalıyız. Ve bu nefreti, kötülüğü ve ırkçılığı ortadan kaldırmak için bir şeyler yapmaya başlayanlar artık hiçbir şey yapmayan iyi insanlar olacak. "

Uzay endüstrisi birleşik bir ifade ile ortaya çıksa bile, dışarısı, uzay dünyasında her zamanki gibi aşağı yukarı iş gibi geliyor.

Ama zamanlar her zamanki gibi iş dışında her şeydir. Uzay topluluğu insanları birleştirmek istiyorsa, o zaman insanlara kendilerini uzayın bir parçası gibi hissettirmelidir ve bu, insanların yaşamlarının nerede olduğunun bilincinde olmak anlamına gelir. Bu, toplumumuzdaki yanlışları gidermek ve aynı zamanda yerçekimi bağlarını kırmak için araçlar inşa etmek anlamına gelir.

Ancak o zaman insanlar, yıldızlara doğru yolculuğumuzda merak etmek için bir araya gelebileceklerini hissedecekler.

YouTube'da Verge Science

Bilimin geleceğine yönelik keşiflerimizin ana üssü. Abone ol!.
Satın Al
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bugün kendi DIY akıllı gözlüğünüzü yapabilecekken neden Apple veya Facebook'u bekleyesiniz? niggaTR 0 514 14-11-2020, Saat: 23:19
Son Yorum: niggaTR
  İşte şu anda en iyi Amazon Echo fırsatları niggaTR 0 425 14-11-2020, Saat: 00:20
Son Yorum: niggaTR
  İşte şu anda en iyi Kindle fırsatları hoppa 0 378 14-11-2020, Saat: 00:18
Son Yorum: hoppa
  RTX 2060, şu anda oyun dizüstü bilgisayarlarında fiyat ve performans açısından tatlı nokta hoppa 0 372 12-09-2020, Saat: 05:11
Son Yorum: hoppa
  Şu anda satın alabileceğiniz en iyi Chromebook enis 0 344 12-09-2020, Saat: 03:49
Son Yorum: enis

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi