Forum Gündemi:

Her Türlü Destek, Şikayet, Reklam İçin Whatsapp

Konu Başlığı : Neden 2020 seçimi sosyal ağlarda asla bitmeyecek?

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : LazyMt
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Kidemli Üye
*
437
mesajlar
437
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye
07-01-2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#1
14-11-2020, Saat: 23:22

Çoğumuzun 2020 ABD başkanlık seçimleri hakkında sahip olduğumuz varsayımlardan biri, bir noktada bunun sona ereceğiydi. Bu aşırı iyimser olabilir; sonuçta, birçok yönden - ve kesinlikle bu sütunda - 2016 ABD başkanlık seçimleri hiçbir zaman gerçekten bitmedi. Özellikle sosyal platformlarda yabancı müdahalenin sonucu ne derece etkilediğini tartışarak dört (üretken!) Yıl geçirdik. Sanırım bunu bir süre daha tartışmaya devam edeceğiz.

Ancak geçmiş seçim sgramuza kadar sütunlarda dava açılmışsa, bu ilk olarak mahkemelerde dava açılacaktır. Başkan Trump'ın hukuk ekibi, arkasında olduğu savaş alanı eyaletlerinde çeşitli zorluklar çıkardı ve Cumhuriyetçiler bu zorlukları artan bir coşkuyla destekliyorlar.

Senato Çoğunluk Lideri Mitch McConnell, Joe Biden'ın zaferini tanımayı reddetti ve Trump dedi "yüzde 100" buna itiraz etme hakkına sahiptir. 10 Cumhuriyetçi başsavcıdan oluşan bir koalisyon Pazartesi günü, Yüksek Mahkemeyi Pennsylvania'da postayla gönderilen oy pusulalarının sayımını sınırlayabilecek bir davaya müdahale etmeye çağıran dostane bir brifing sundu. Gürcistan'da her iki Cumhuriyetçi senatör, eyaletin seçilmiş en üst düzey yetkilisini belirtilmemiş "başarısızlıklar" nedeniyle istifa etmeye çağırdı. (Georgia'nın dışişleri bakanı bir Cumhuriyetçidir; devleti Biden kazanmış görünüyor.)

Troll saldırısının büyüklüğü

Bazı gözlemciler bu anlaşmazlıkları şimdiye kadar bir şaka ya da şaka olarak gördü bu aynı zamanda bir dolandırıcılıktır.

(Bir e-posta destekçilerinin ince baskısı, gelirin yüzde 60'ının kampanya borcunun ödenmesine gideceğini belirtti.) Başkanın, en azından geçici yenilgiyi kabul etmiş olabileceğini öne sürerek, 2024 adaylığı olasılığını tartıştığı söyleniyor. .

Ancak, çok daha endişe verici bir şeyin meydana geldiğine dair yeni işaretler var ve bunların demokrasi ve bundan sonra gelecek olanı hakemlik yapmak üzere çağrılacak teknoloji şirketleri için önemli etkileri var. Vox'ta yazan Ezra Klein, önümüzdeki haftalar, aylar ve yıllar boyunca nelerin yaşanacağına dair ikna edici bir örnek sunuyor:

Bu darbe muhtemelen işe yaramayacak - saçma bir şekilde gerçekleştiriliyor. düzensiz, etkisiz bir şekilde - olmadığı veya sonuçlarının olmayacağı anlamına gelmez. Milyonlar, Trump'ın seçimleri çalıntı olarak göreceğine inanacak. Trump ailesinin ve ilgili yayın kuruluşlarının ve müttefiklerinin Twitter beslemeleri, süreçle ilgili sahtekarlık iddiaları ve yalanlarla doludur (muhabir Isaac Saul, yeoman'ın bu argümanları takip ederek yaptığı işi yapıyor ve onun ileti dizisi değerlidir. okuma). Bu, seçimin Trump'tan çalındığı ve zayıf dizili Cumhuriyetçilerin hırsızların kaçmasına izin verdiği kafa karıştırıcı, ancak sürükleyici, alternatif bir gerçekliğin inşası.

Bu, Macar sosyolog Bálint Magyar'ın çerçevesini ödünç almak için, " otokratik bir girişim ." Otokrasiye geçişte, otokratın iktidarını seçim kontrolünden ayırmaya çalıştığı aşama budur.

Bu durumda, otokratın başarılı olma şansı çok azdır. Ama o da tamamen başarısız olmayacak. Trump'ın oluşturmaya çalıştığı şey, sürgündeki bir otokrasiye benzer bir şey, kendisinin haklı lider olduğu alternatif bir Amerika ve o - ve temsil ettiğini iddia ettiği halk - yozlaşmış seçkinler tarafından iktidardan çalındı.

Bu "sürgündeki otokrasi", muhtemelen Trump'ın adını Dan Sinker'in tahmin ettiği gibi One America News Network'e lisanslayarak bir medya operasyonu olarak gösterecek gibi görünüyor; belki Fox News ile bir anlaşma imzalayarak. 2020 seçimleri boyunca sgramuza dek sürecek savaşın ikinci aşaması, mahkemelerde öldüğünü varsayarsak burada başlayacak ve bence platformlar, seçeneklerini değerlendirirken mücadele edecek.

Trump'ın kabul etmeme sözü Seçimden önce kaybedilen bir sonuç, şirketlere, büyük ölçüde onayladıkları politika uygulama planlarını yapmaları için bolca zaman verdi. Trump ’ın seçmen sahtekarlığıyla ilgili temelsiz gönderileri tam programda ortaya çıktı; Twitter onları uyarıların arkasına sakladı ve Facebook ve YouTube onları etiketlerle tokatladı ve Joe Biden'ın seçimin galibi olarak gösterildiğini duyurdu.

Bu etiketlerin yalnızca geçici olacağı varsayıldı - yani bir noktada , Biden göreve oturacak ve 2020 seçiminin çalındığını iddia ederek, saçma sapan saçmalıklar olarak güvenle reddedilebilir.

Tam tersini varsaymanın zamanı geldi: bu yanlış iddialar önümüzdeki dört yıl boyunca devam edecek ve ötesinde; bunların doğru olduğunu kabul etmenin herhangi bir Cumhuriyetçi makam arayanlar için bir sadakat sınavı olacağı; ve Cumhuriyetçi seçilmiş üst düzey yetkililer tarafından tekrarlanacak, sağcı medyada günlük olarak yayınlanacak ve her sosyal ağ ve video platformunda ağızda köpüren paylaşımlarda milyonlarca etkileşim üretecek.

Biz 48 saat içinde inanılmaz bir 360.000 üye toplayan Facebook grubu “Stop the Steal” da bu fenomenin bir önizlemesini görmüştüm.

Ancak daha sonra olanlar, Facebook ve diğer platformların şu anda karşı karşıya kaldığı bir trol patlatma mücadelesinin büyüklüğünü vurguladı. Keith Wagstaff, Mashable'da hikayeyi anlattı:

Cuma sabahı, biri 84.000'den fazla, diğeri 46.000'den fazla üyeye sahip iki tane daha "Stop the Steal" Grubu yer aldı. Facebook'a ait bir analiz aracı olan CrowdTangle'a göre, Cuma günü Facebook'ta en çok etkileşime sahip Gruplar listesinde ilk iki sırada yer aldılar. Her ikisi de 5 Kasım'da oluşturuldu.

Ve Pazartesi öğleden sonra Facebook, eski Trump baş stratejisti Steve Bannon ile bağlantılı ve gönderilerdeki "Stop the Steal" mesajını kullanan bir sayfa ağını 2.45'e kaldırdı. milyon takipçi.

Geçen ay, Facebook QAnon gruplarını gecikmeli olarak yasakladığında, platformların bu gibi durumlarda ne zaman harekete geçeceklerine karar verirken karşılaştıkları zorlukları yazdım. QAnon'un üçüncü sınıf bir web forumundaki bir dizi saçma gönderi olduğu ve şiddetli bir sosyal hareket haline geldiği bir an vardı, bununla ilgili tüm tartışmaların Facebook'ta yasak olduğunu ilan etmek için mükemmel bir zaman yoktu. Ancak bu arada, QAnon orada ve diğer platformlarda çarpıcı bir şekilde büyüdü ve şimdi siyasetimizde kalıcı bir alt akım haline gelecek gibi görünüyor.

Önümüzdeki haftalarda sivil bütünlüğe yönelik tehditler muhtemelen kaçak olduklarından daha büyük olacak -seçime kadar

2020 seçim reddinin gelişiyle aynı sistemler test edilecek.

Sivil dürüstlüğe yönelik tehditler, muhtemelen önümüzdeki haftalarda seçim öncesinde olduğundan daha büyük olacaktır.

Bu arada, bu hafta yapılan bir anket, her 10 Cumhuriyetçi seçmenden 7'sinin 2020 seçimi özgür ya da adil değildi. Trump destekçileri, sosyal ağlarda yaygın olarak paylaşılan çürütülmüş videoları gerekçe göstererek zaten sokaklarda yürüyorlar. Philadelphia'daki bir oy verme merkezinin önünde iki kişi silahlarla (ve üzerinde QAnon çıkartmaları taşıyan bir kamyon) tutuklandı. Şiddet ihtimali, seçmenleri sonucu reddetmeye teşvik eden her Cumhuriyetçi memurla birlikte daha da büyüyor.

2020 seçimleri öncesinde, platformlar demokratik sürece hayranlık uyandıran taahhütlerde bulundu - milyonlarca insanı oy vererek, sandık başına gitmelerini hatırlatıyor ve seçim sonuçları hakkında doğru, gerçek zamanlı bilgi veriyorlar. Hafta sonu, gerektiği kadar, demokrasiyi korumanın yeterli olmayacağı anlaşıldı. önümüzdeki haftalar.

Mümkün olduğunda, platform politikaları varsayılan olarak merkezciliğe geçme eğilimindedir. Ancak Cumhuriyetçiler seçmenlerin iradesini - 20 Ocak'tan önce ve sonra - altüst etmeye çalıştıkça merkezcilik yeterli olmayacak. Platformların bu konuda bugüne kadar ne kadar ileri gittiği için minnettarım ve daha ne kadar ileri gitmeleri gerekebileceği konusunda biraz endişeliyim.

Bu sütun Platformer ile birlikte yayınlandı. Big Tech ve demokrasi hakkında günlük haber bülteni.

.
Satın Al


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  2020, Mark Zuckerberg ve Sundar Pichai'nin Kongre tarafından ızgaraya alınmasını izlemek için bize bir şans daha veriyor soulmy 0 0 15-11-2020, Saat: 00:07
Son Yorum: soulmy
  Facebook, QAnon'u tamamen yasakladı ve onu "militarize bir sosyal hareket" olarak nitelendirdi Tolga 0 0 15-11-2020, Saat: 00:07
Son Yorum: Tolga
  Facebook, size ve komşularınıza odaklanan mini sosyal ağları test ediyor omer.dundar 0 0 14-11-2020, Saat: 23:28
Son Yorum: omer.dundar
  Facebook, size ve komşularınıza odaklanan mini sosyal ağları test ediyor camoka 0 0 14-11-2020, Saat: 23:28
Son Yorum: camoka
  2020 seçimi fandomu aktivizme dönüştürdü enis 0 0 14-11-2020, Saat: 23:25
Son Yorum: enis

Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once 1 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
7 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 6 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 3 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.