Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mybb Kurulum
Yorumları: 238
Konuları: 220
Kayıt Tarihi: 13-09-2019
Rep Puanı: 7
#1
İlk olarak güncel MyBB Türkçe Paketini dowland edip masaüstünüze çıkarın.

"Upload-FTP yükleyin" isimli klasörün içerisinde bulunan dosyaların tümünü FTP yazılımı tarafından "forumunuzun heyeti meydana geldiğini dizine" (index.php,images, vb. dosyalarının meydana geldiği yere) yükleyin.

Daha sonra tarayıcınızın yol tarifi satırına, siteadresiniz.com/install/ halinde yazarak 'enter' tuşuna basıp kurulum sihirbazını çalıştırın. Sonrasında karşınıza aşağıdaki ilk kurulum mertebesi geliyor olacak.

Bu ilk aşamayı "İleri"butonuna tıklayarak geçiyoruz.


Bu 2. aşamayı da "İleri"butonuna tıklayarak geçiyoruz.

3. Süreçte sizlere sunucunuzun MyBB kurulumu için gereken gereksinimleri karşılayıp karşılamadığını dile getiren dikkat penceresi geliyor olacak. Kocaman olasılıkla bu resimdeki benzeri hiçbir yanlış görmeyeceksiniz. Burayı da "İleri"butonuna tıklayarak geçiyoruz.


Bu bölümde forumunuz için meydana getirdiğiniz veritabanının bilgilerini gireceksiniz. Bildiğiniz benzeri MyBB kurmadan öncesinde bir an önce veritabanı oluşturmanız gerekmektedir. Sonrasında "İleri"butonuna tıklıyoruz.


Karşınıza bu dönem geliyor olacak. Bu veritabanınız ile istikrarlı ve gerçek kontakt kurulduğunun işareti. Yanlış alıyorsanız veritabanı bilgilerinizi ve veritabanınızın boyutunu muayene edin. Sonrasında "İleri"butonuna tıklıyoruz.


Bu ekranı da "İleri"butonuna tıklayıp geçiyoruz.


Bu bölümü da "İleri"butonuna tıklayıp geçiyoruz.


Bu bölümde forumunuzun title, forum link, e-posta adresinizi vs. girip "İleri"butonuna tıklıyorsunuz.


Ve şimdi aşağıdaki fotoğrafta de gördüğünüz üzere forumunuzun ilk yönetici hesabını oluşturmanız gerekmektedir. Gereken bilgilerinizi girip "İleri"butonuna tıkladığınız halde kurulum bitmiş ve forumunuz açılmış olacak.


MyBB forum kurulumu başarıyla tamamlanmıştır.

Hayırlı olsun.
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mybb Nedir admin 0 1,808 24-12-2019, Saat: 11:30
Son Yorum: admin
  Mybb admin 0 1,340 23-12-2019, Saat: 20:31
Son Yorum: admin

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi