Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mixer bir başarısızlıktı, ancak yayıncılar için bir yetenek savaşını başlattı
Yorumları: 1,522
Konuları: 1,522
Kayıt Tarihi: 22-12-2019
Rep Puanı: 2
#1

Microsoft'un yakında kapatılacak akış platformu olan Mixer, önünde her zaman zorlu bir yol vardı. Twitch'in hâlihazırda hakim olduğu bir alanda ve YouTube'un pazarın kendi dilimini oluşturmak için benzersiz kitle ölçeğini kullandığı bir ortamda, Microsoft'un teklifi zor bir satıştı.

Ancak, Mixer sonuçta bir başarısızlıktı, kanıtlandığı gibi Kapandığına dair dünkü haberler, yayın akışının yeni doğan dünyasında önemli bir yeri olmadığı anlamına gelmez. Aslında, Mixer'ın katıksız varlığı ve Microsoft'un bunu alakalı hale getirme çabası, dünyanın en büyük eğlence sanatçılarından bazılarının gerçek değerini gösterdi. Platform, Mixer artık yokken bile devam edecek bir yetenek savaşını başlattı.

Mixer 2016'da piyasaya sürüldü, ancak büyük etkisi üç yıl sonrasına kadar gerçekleşmedi. Geçen Ağustos ayında, en ünlü video oyunu yayıncısı ve hem Twitch hem de Fortnite için halka açık bir yüz olan Tyler "Ninja" Blevins, Microsoft platformu için Twitch'ten ayrıldığını duyurdu. Blevins, "Akış köklerine geri döneceğimi hissediyorum," dedi o sırada. İlk rakamlar güçlü olsa da, Blevins, Mixer’in önemli ölçüde daha küçük kullanıcı tabanının üstesinden gelemedi ve Twitch ile karşılaştırılabilecek şekilde görüntülemeyi çekmekte zorlandı.

"Akış köklerine geri döneceğimi hissediyorum."

Ancak sonuçta bu önemli değildi.

Diğer flamalar da aynı şeyi yaptı. Michael "Shroud" Grzesiek ve Soleil "Ewok" Wheeler da Mixer'a gitti. YouTube, 100 Thieves yıldız Jack "CouRage" Dunlop ve Rachel "Valkyrae" Hofstetter'ı imzalarken, tartışmalı figür Felix "PewDiePie" Kjellberg ile özel bir yayın anlaşması imzaladı. Jeremy "DisguisedToast" Wang, Facebook'a atladı. Twitch, altta kalmamak için, Imane "Pokimane" Anys ve Guy "Dr DisRespect" Beahm gibi en önemli isimlerinden bazılarını yeni, muhtemelen kazançlı sözleşmelerle sürdürdü. Sektördeki en büyük isimleri orantısız bir şekilde tercih eden bir andı.

İlgili

Microsoft'un Mixer yayıncıları üzgün, öfkeli ve Twitch'e geçiyor Ninja, Shroud ve diğer en iyi Mixer yayıncıları artık Twitch'te tekrar ücretsiz olarak yayın yapıyor 2019 Avustralya Açık'ta Mahkeme Dışı Rachel" Valkyrae "Hofstetter ve 2019'da Kathleen “Loserfruit” Belsten. Fotoğraf: Matt King / Getty Images

Ninja'nın ayrılmasından önce, akış dünyası büyük ölçüde opaktı.

Bu değişti. Ninja’nın Mixer’a geçişinden sonra, yayın dünyasını takip etmek, NBA ücretsiz ajansını izlemeye benziyordu. Çok paraya yeni yerlere taşınan büyük isimler vardı. Bunların çoğu hala opak - bu sözleşmelerin uzunluk ve değer gibi gerçek ayrıntıları büyük ölçüde hala gizli - ancak Mixer, yeteneklere daha fazla güç ve seçenek veren ve bu anlaşmaların yapılma şeklini değiştiren bir ihale savaşı başlattı.

Şimdi, akış tarihinin tartışmasız en büyük serbest acentelik çılgınlığına hazırız. Birdenbire, Microsoft'un cezbetmek için milyonlarca dolar harcadığı tüm o büyük isimler yeni bir yuva arıyor. Manzara çok değiştiği için nereye inecekleri belli değil. Çoğu kişi için bariz seçim Twitch olacaktır, ancak YouTube aynı zamanda güçlü bir rakip olarak da ortaya çıkmıştır. Geçen Ekim ayında Mixer'a katılan Cory "King Gothalion" Michael, Facebook'a taşındığını çoktan duyurdu.

"Bazı kararlarım var."

"[On] ay önce, Mixer ekibine katıldığımda, umudum daha sağlam ve rekabetçi bir akış pazarı yaratmaktı," dedi hareketi duyuran bir videoda, "Mixer'da yayıncılara danışmanlık yaparak büyümelerine yardımcı olurken markalarını ve hepimizin kendini güvende hissedebileceğimiz bir alan yaratmasını sağlıyor.

Dün tweet attı "Topluluğumu ve Mixer'da birlikte inşa ettiğimiz şeyi seviyorum" dedi. "Vermem gereken bazı kararlar var ve onları alırken hepinizi düşüneceğim." Benzer şekilde Grzesiek, "Mixer topluluğunu ve platformda yapabildiğim her şeyi takdir ediyorum. Sizi seviyorum ve sonraki adımlarımı hesaplıyorum ”ve Wheeler," geleceğin benim için getireceği şeyler için heyecanlı olduğunu yazdı.

Mixer başarılı olmadı. Ancak Ninja’nın Mixer’a geçişi öyleydi. Markasını önemli şekillerde geliştirmeye devam etti - Adidas ile bir giyim serisi başlatmak ve kendi Fortnite görünümüne sahip ilk yayıncı olmak gibi - ve daha da önemlisi, alanda yeni bir rekabet çağı başlattı. Evet, onun için iyiydi, aynı zamanda sektörün kendisi için de. Bir sonraki anlaşmasını imzaladığında, geçen yıl Mixer'a katıldığından çok farklı bir dünyada olacak.

Satın Al
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mozilla, korkunç YouTube önerilerini düzeltmek için yardımınızı istiyor LazyMt 0 628 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: LazyMt
  YouTube ’un web sitesi artık Premium için ödeme yapmadığınız sürece iOS 14 ’ün resim içinde resim modunu engelliyor li0n 0 1,076 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: li0n
  YouTube, Seçim Günü öncesinde posta yoluyla verilen oylamayla ilgili yanlış bilgilerle mücadele etmek için bağlantılar e berhank 0 490 15-11-2020, Saat: 00:38
Son Yorum: berhank
  YouTube 4K şimdi Apple TV, iPhone ve iPad'e geldi, ancak TV'de HDR veya 60 fps yok chaitra 0 507 15-11-2020, Saat: 00:37
Son Yorum: chaitra
  YouTube artık yeni özellikleri QA testi için ödeme yapmanıza izin verecek soulmy 0 477 15-11-2020, Saat: 00:37
Son Yorum: soulmy

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi