Forum Gündemi:

Her Türlü Destek, Şikayet, Reklam İçin Whatsapp

Konu Başlığı : Minecraft, 2021'de oynamak için bir Microsoft hesabı gerektirecek

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : berhank
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Kidemli Üye
*
494
mesajlar
494
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye
05-01-2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#1
15-11-2020, Saat: 22:43

Minecraft oyuncuları, şirketin oyuna sahip olduğu son altı yıldır bir Microsoft hesabı olmadan oynayabiliyor, ancak resmi Minecraft blogunun dün duyurduğu 2021'de bu durum değişecek. Oyunun orijinal sürümüne sahip olan ve bir Microsoft hesabına geçmeyen oyuncular oynayamayacak.

Oyun, kgramollarda 2011 lansmanından bu yana ayrı ayrı geliştirilmiş iki sürümde mevcut. Daha önce, orijinal Minecraft: Java Edition Mojang hesaplarını kullanırken, oyunun kgramol adı ve Windows mağazası sürümü olan Minecraft: Bedrock Edition, Microsoft hesaplarını kullanıyordu. Bu değişiklikten sonra hesaplar aynı olacak, ancak yine de çapraz oyun olmayacak: Oyunun diğer sürümünü kullanan arkadaşlarınızla yine de oynayamayacaksınız.

yeni hesaplar, oyunun 'Bedrock Sürümü'nde daha önce mevcut olan iki faktörlü kimlik doğrulama ve güvenlik özellikleri sunacak

Mojang, Mojang hesaplarından geçiş yapan oyuncuların hiçbir bilgi kaybetmeyeceğini ve yeni hesapların iki -faktör kimlik doğrulaması (2FA) ve daha önce oyunun Bedrock Sürümünde bulunan ebeveyn denetimleri ve sohbetleri ve davetleri engelleme yeteneği gibi diğer güvenlik özellikleri - çok oyunculu sunuculardaki genç oyuncular için bir endişe.

Önümüzdeki aylarda oyunculara nasıl geçiş yapacakları konusunda toplu e-posta gönderilecek ve yeni bir hesap oluşturabildiklerinde profil sayfalarında ek bir bildirim alacaklar. Blog gönderisinin yanı sıra, Mojang geçiş yapmak ve oyuncu şikayetlerini önlemek için bir video oluşturdu:

Endişelenen herkes için video, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin ve çok oyuncunun uyumluluğu konusunda güven veriyor, ancak ne kadar olumlu hissedeceğiniz konusunda bazı büyük varsayımlarda bulunuyor. Videoda birçok oyuncuyu sinirlendirebilecek bir şey de belirtilmiyor: Java Sürümü oyuncularının kullanıcı adları risk altında.

Değişikliği ele alan destek makalelerinde Mojang, kullanıcı adınızın oyun içinde etkilenmeyeceği konusunda açık, ancak birisi zaten adınızı kullanıyorsa veya Microsoft'un standartlarına uymuyorsa, zorlanabilirsiniz farklı biriyle giriş yapmak için. Kgramol oyuncularının onları yakalamak için sekiz yılı olduğu göz önüne alındığında, seçilebilecek kadar fazla isim olmayabilir.

Mojang, bu yeni özellikleri sıfırdan oluşturmaktansa sunmak için Microsoft hesaplarını kullanmanın daha kolay olduğunu söylüyor, ancak ilk etapta sunmak bu kadar önemliyse, neden bu kadar uzun sürdü varmak? Oyuncular, oyun içerik alıp satmak için bir yer sunduğu sürece iki faktörlü kimlik doğrulama talebinde bulundular - bu sayı sayıyorsanız üç yıl. Sanal nesnelerinizi hırsızlıktan korumak, bir değişikliğe yol açmak için yeterince önemli bir neden gibi görünüyor, ancak şimdiye kadar olmadı. Yardım edemem ama bunun Microsoft'un zorunlu kıldığı ve yeni nesil kgramolların lansmanından önce en büyük oyunlarının yönetimini basitleştiren bir sorun olup olmadığını merak ediyorum.

Facebook'un Facebook hesabı isteme kararı kadar kışkırtıcı olmasa da Oculus kulaklıklarının kullanılmasıyla, Minecraft hala dünyanın en büyük oyunlarından biridir ve artık birçok oyuncu hala oynamak istiyorlarsa harekete geçmek zorunda kalacak.

Satın Al


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bu Microsoft Flight Simulator videosu, PC oyunlarında 40 yıllık değişiklikleri vurgulamaktadır KennethFoups 0 0 15-11-2020, Saat: 23:18
Son Yorum: KennethFoups
  Microsoft, yalnızca OpenAI ’nin çığır açan GPT-3 metin oluşturma modelini lisanslar sercantelli 0 0 15-11-2020, Saat: 23:17
Son Yorum: sercantelli
  Microsoft, Series X'inizi açmadan önce 14 Ekim'de Xbox Design Lab'i duraklatıyor hoppa 0 0 15-11-2020, Saat: 23:17
Son Yorum: hoppa
  MSI ’nın Zirve dizisi, toplantı odası için yapılmış gibi görünüyor social 0 0 15-11-2020, Saat: 23:16
Son Yorum: social
  Microsoft ’un 219,99 ABD doları fiyatıyla Xbox Series X 1 TB genişletilebilir depolama alanı chaitra 0 0 15-11-2020, Saat: 23:16
Son Yorum: chaitra

Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once 1 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
7 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 6 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 3 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.