Forum Gündemi:

Her Türlü Destek, Şikayet, Reklam İçin Whatsapp

Konu Başlığı : Microsoft, iş seyahatlerinden kaynaklanan kirliliği azaltmak istiyor

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : camoka
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Gold Üye
*****
447
mesajlar
447
konular
0
REP PUANI
Gold Üye
19-09-2019
(Kayıt Tarihi)
Gizli
(Cinsiyet)
#1
15-11-2020, Saat: 22:43

Microsoft bugün, bazı çalışanlarının uçuşlarından kaynaklanan kirliliği azaltmak için yeni bir çaba gösterdiğini duyurdu. İş gezileri sırasında çalışanlarının en çok ziyaret ettiği ticari uçuş rotalarındaki seyahatleri karşılamak için sürdürülebilir havacılık yakıtı için kredi satın almayı planlıyor.

Kredileri Hollandalı şirket SkyNRG'den satın alacak ve daha sonra daha temiz yanma sağlayacak Alaska Havayolları'na yakıt. Daha az kirlilik yaratan uçuşlar, Seattle-Tacoma Uluslararası Havaalanı (Microsoft ’un şirket merkezinin yakınında) ile San Francisco, San Jose ve Los Angeles uluslararası havaalanları arasında seyahat için Alaska Airlines tarafından yürütülecektir.

Yakıt yüzde 80 daha az CO2 emisyonu yayabilir

SkyNRG'nin sağladığı yakıt, ABD'de kullanılmış yemeklik yağ veya diğer bitkisel yağlarla üretilecekti. SkyNRG, yakıt yandığında geleneksel, gazyağı bazlı jet yakıtına kıyasla yüzde 75 daha az CO2 emisyonu yayabileceğini iddia ediyor.

Bu, Microsoft ’un sera gazı emisyonlarına yönelik son hamlesi. Ocak ayında, gezegeni ısıtan karbondioksiti 2030 yılına kadar yaydığından daha fazla uzaklaştırma sözü verdi. Ayrıca, 2050 yılına kadar kuruluşundan bu yana saldığı tüm emisyonları azaltacağını söyledi. Şaşırtıcı duyuruya rağmen, önemli miktarlarda karbondioksiti yakalamak için gereken teknoloji henüz mevcut değil. Şu anda, daha yıkıcı iklim değişikliğini önlemenin en açık yolu, ilk etapta daha az kirlilik ortaya çıkarmaktır. İş seyahatleri söz konusu olduğunda, bu, daha az uçuş yapmak ve daha temiz yakıtlara geçmek anlamına gelir.

"Bu sürdürülebilir havacılık yakıtı modelinin, işletmelerinin çevresel etkisini azaltmanın bir yolu olarak diğer şirketler tarafından kullanılacağını umuyoruz. Microsoft'ta dünya çapındaki ticari işlerden sorumlu başkan yardımcısı Judson Althoff yaptığı açıklamada, seyahat, ”dedi.

Bir şirketin bilgi formuna göre iş seyahatleri, Microsoft'un 2019 mali yılında karbon ayak izinin yaklaşık yüzde üçünü oluşturuyordu. . 392.557 metrik ton karbondioksite eşdeğer iklim kirliliği, aşağı yukarı 84.809 binek aracın bir yılda üretebileceği miktarla aynı. Microsoft'un genel emisyonlarının küçük bir kısmı olsa da, şirketin iş seyahatlerinden kaynaklanan kirlilik 2017'den beri istikrarlı bir şekilde arttı.

Bu yıl toplu olarak COVID-19 pandemik temelli uçuşlara kadar, havacılık dünyanın en hızlı büyüyen ülkelerinden biriydi küresel sera gazı emisyonlarının kaynakları. Endüstri bir ülke olsaydı, dünyadaki en büyük on karbon kirleticilerinden biri olurdu. İklimle ilgili endişelerden hareketle aktivistler, 2017'de dünya çapında hava yolculuğundan kaçınan bir trendi ateşledi.

Pandemi, bu yıl yurt içi ve yurt dışı seyahatleri mahvetti ve ilkinde sektörden kaynaklanan emisyonlarda yaklaşık yüzde 47 düşüşle sonuçlandı 2020'nin yedi ayı. Microsoft şu anda bazı çalışanların "kritik hizmetler ve satışlar" için seyahat etmesine izin verdiğini ve COVID-19 vaka sayıları düştüğünde daha fazla seyahatin devam etmesini beklediğini söylüyor.

Uçuşları azaltmak, emisyonları azaltmanın hala en iyi yoludur

Daha fazla uçak tekrar uçmaya başladığında, Birleşmiş Milletler'in havacılık kurumu tarafından alınan bir karar sayesinde havayolları, uluslararası uçuşlar için net emisyonları 2019 seviyesinde tutmak zorunda kalacak , Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO), bu yılın başlarında. Uçuşları azaltmak hala emisyonları azaltmanın en iyi yoludur, ancak havayolu endüstrisi ve Microsoft gibi sık uçanlar alternatifler arıyor. Piller, büyük, elektrikli ticari uçaklara güç sağlamak için hâlâ çok ağırdır ve bu da, uçuşlardan kaynaklanan kirliliği azaltmak için en iyi seçenek olarak daha temiz yanan yakıtları bırakmaktadır.

2016'da ICAO, sürdürülebilir havacılık yakıtının her uluslararası 2050'ye kadar uçuş, emisyonları yüzde 63 oranında düşürecekti. Microsoft ’un duyurusu bu yönde atılan küçük bir adımdır.

Satın Al


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bu Microsoft Flight Simulator videosu, PC oyunlarında 40 yıllık değişiklikleri vurgulamaktadır KennethFoups 0 0 15-11-2020, Saat: 23:18
Son Yorum: KennethFoups
  Microsoft, yalnızca OpenAI ’nin çığır açan GPT-3 metin oluşturma modelini lisanslar sercantelli 0 0 15-11-2020, Saat: 23:17
Son Yorum: sercantelli
  Microsoft, Series X'inizi açmadan önce 14 Ekim'de Xbox Design Lab'i duraklatıyor hoppa 0 0 15-11-2020, Saat: 23:17
Son Yorum: hoppa
  Microsoft ’un 219,99 ABD doları fiyatıyla Xbox Series X 1 TB genişletilebilir depolama alanı chaitra 0 0 15-11-2020, Saat: 23:16
Son Yorum: chaitra
  Doom Eternal, Microsoft ’un ZeniMax ’ı satın almasının ardından Xbox Game Pass ’a gelen ilk oyundur berhank 0 0 15-11-2020, Saat: 23:16
Son Yorum: berhank

Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once 1 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
7 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 6 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 3 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.