Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Microsoft, Apple’ın App Store politikalarını kınadı
Yorumları: 1,468
Konuları: 1,468
Kayıt Tarihi: 13-11-2019
Rep Puanı: 5
#1

Microsoft şimdi Apple'ı, katı geliştirici kısıtlamaları ve bulut oyun uygulamaları konusundaki tavrından ötürü, iPhone üreticisinin App Store'da kurallarının görünürde ihlalleri nedeniyle izin vermediği bir şekilde eleştiriyor. Bir Microsoft sözcüsüne atfedilen bir açıklamada şirket, The Verge'e, "Apple, tüketicileri Xbox Game Pass gibi bulut oyunlarından ve oyun abonelik hizmetlerinden mahrum eden tek genel amaçlı platform olarak tek başına duruyor."

Apple daha önce bugün, Microsoft'un yaklaşan xCloud'u ve rakip Google Stadia platformu gibi hizmetlerin App Store'da bulunmasına izin vermeme konusundaki tartışmalı konumunu ayrıntılı olarak açıkladı çünkü şirket, bulut platformlarında bulunan oyunları tek tek inceleyemiyor. Diğer bir dizi App Store yönergesi de, daha çok uzak masaüstü yazılımı gibi tasarlanmadıkları sürece iOS'ta bulunan bulut hizmetlerini engelliyor.

"Apple, tüketicileri bulut oyunlarından mahrum bırakan tek genel amaçlı platform olarak tek başına duruyor."

Microsoft, Apple'ın App Store kurallarını adil olmayan şekilde uygulayarak tüketicilere bu tür teknolojilerin faydalarını inkar ettiğini söylüyor. Ayrıca Apple'ı oyun uygulamalarına adil olmayan bir şekilde davranmakla ve diğer medya hizmetlerinin "etkileşimli içerik içerdiklerinde" bile platformda var olmasına izin vermekle suçluyor. Bandersnatch.

"iOS için Project xCloud önizleme uygulaması için test süremiz sona erdi. Bir Microsoft sözcüsü The Verge'e maalesef Xbox Game Pass Ultimate ile bulut oyun vizyonumuzu iOS'taki oyunculara Apple App Store aracılığıyla ulaştıracak bir yolumuz yok ”dedi. Şirket ayrıca, Apple'ın "oyun uygulamalarına sürekli olarak farklı davrandığını ve oyun dışı uygulamalara etkileşimli içerik içerse bile daha esnek kurallar uyguladığını" iddia ediyor.

Microsoft, xCloud'u ve Xbox Game Pass Ultimate aboneliğini iOS cihazlarda kullanıma sunmakla ilgilendiğini söylüyor. Ayrıca, Apple'ın iOS'ta bulut oyun uygulamalarına izin verip vermeyeceğine karar verirken üçüncü taraf içerik değerlendirmelerini kullanabileceğinin kanıtı olarak ESRB ve ABD video oyunu derecelendirme kurulunun diğer bölgesel eşdeğerlerine atıfta bulunuyor. Ancak şu anda olduğu gibi, Apple top oynamaya istekli gibi görünmüyor.

"Xbox Game Pass kataloğunda bulunan tüm oyunlar, ESRB ve bölgesel eşdeğerleri gibi bağımsız endüstri derecelendirme kuruluşları tarafından içerik açısından derecelendirilmiştir," diyor Microsoft, incelemenin sahip olmaktan ziyade yeterli olması gerektiğine inandığını ima ederek Apple, her oyun için kendi politikalarını uygular. (Xbox Game Pass Ultimate, 100'den fazla oyuna erişim sunar.) "Xbox Game Pass Ultimate ile bulut oyunlarını iOS platformuna getirmek için bir yol bulmaya kararlıyız," ifadesi devam ediyor, ancak tam olarak bu yolun ne olduğu belirsiz. çıkmaza girecek.

Microsoft’un tam açıklaması:

iOS için Project xCloud önizleme uygulaması için test süremiz sona ermiştir. Maalesef, Xbox Game Pass Ultimate ile bulut oyun vizyonumuzu Apple App Store aracılığıyla iOS'taki oyunculara ulaştıracak bir yolumuz yok. Apple, tüketicileri bulut oyunlarından ve Xbox Game Pass gibi oyun abonelik hizmetlerinden mahrum eden tek genel amaçlı platform olarak tek başına duruyor. Ayrıca oyun uygulamalarına sürekli olarak farklı davranarak oyun dışı uygulamalara etkileşimli içerik içerse bile daha esnek kurallar uygular. Xbox Game Pass kataloğunda bulunan tüm oyunlar, ESRB ve bölgesel eşdeğerleri gibi bağımsız endüstri derecelendirme kuruluşları tarafından içerik açısından derecelendirilir. Xbox Game Pass Ultimate ile bulut oyunlarını iOS platformuna taşımak için bir yol bulmaya kararlıyız. Müşterinin oyun deneyiminin merkezinde olması gerektiğine inanıyoruz ve oyuncular bize nerede olurlarsa olsunlar her yerde oynamak, bağlanmak ve paylaşmak istediklerini söylüyorlar. Kabul ediyoruz.

Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Apple, xCloud ve Stadia gibi bulut oyun hizmetlerinin App Store yönergelerini ihlal ettiğini doğruladı hoppa 0 423 25-08-2020, Saat: 14:07
Son Yorum: hoppa
  Microsoft Surface Duo için ön sipariş verebileceğiniz yer burasıdır KennethFoups 0 447 25-08-2020, Saat: 13:35
Son Yorum: KennethFoups

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi