Forum Gündemi:

Her Türlü Destek, Şikayet, Reklam İçin Whatsapp

Konu Başlığı : Mark Zuckerberg Kongre'ye interneti altüst etmesini söyledi

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : niggaTR
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Kidemli Üye
*
459
mesajlar
459
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye
22-12-2019
(Kayıt Tarihi)
Gizli
(Cinsiyet)
#1
14-11-2020, Saat: 23:25

Facebook, Bölüm 230'un yeniden yazılmasını destekliyor ve istediği değişiklikleri düzenlemeye başlıyor. Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, Alphabet CEO'su Sundar Pichai ve Twitter CEO'su Jack Dorsey'in yaklaşık dört saatlik ızgarasından çıkan büyük paket bu. Bu nokta, seçim öncesi siyasi çekişmede çabucak kayboldu - ancak önümüzdeki aylarda izlenecek en önemli şeylerden biri olacak.

Dün Senato Ticaret Komitesi, Section hakkında bir oturum düzenledi. Temel bir internet yasası olan İletişim Düzenleme Yasası'nın 230'u. Etkinliğin, web hizmetlerini ve her boyuttaki siteyi koruyan Bölüm 230 korumalarının "Büyük Teknolojinin Kötü davranışını etkinleştirip etkinleştirmediğini" incelemesi gerekiyordu. Tanıklar bu önermeye karşı argümanlarla hazırlandı. Dorsey, Twitter'ın şeffaflık merkezi ve algoritmasız zaman çizelgesi seçeneğine atıfta bulunurken, Zuckerberg Facebook'un oylama ve gazetecilik desteğini açıkladı ve Pichai, Google'ın birçok ücretsiz hizmetini tanıttı.

Pichai ve Dorsey, yasanın ölçülü savunmasını sundu

Ancak savunmaları Bölüm 230'da önemli ölçüde farklılık vardı. Pichai ölçülü bir uyarıda bulunarak komiteyi herhangi bir değişiklik hakkında "çok düşünceli" olmaya çağırdı. Dorsey daha açık sözlüydü: Yalnızca yasanın özündeki "internette iletişim şeklimizi çökertmekle kalmayacak," Twitter moderatörlerinin kullanıcıları sitede güvende hissetmelerini engelleyecekti.

Facebook farklı bir yaklaşım benimsedi.

İnsanlar, şirketlerin platformlarındaki zararlı içerikle - özellikle yasa dışı faaliyetlerle - mücadele etme sorumluluğunu aldıklarını bilmek istiyor. Platformlar içeriği kaldırdığında bunu adil ve şeffaf bir şekilde yaptıklarını bilmek isterler. Ve platformların sorumlu tutulduğundan emin olmak istiyorlar, ”dedi Zuckerberg açılış ifadesinde. "Bunu değiştirmek önemli bir karardır. Bununla birlikte, Kongre'nin amaçlandığı gibi çalıştığından emin olmak için yasayı güncellemesi gerektiğine inanıyorum. ”

Zuckerberg, geçtiğimiz birkaç yıl içinde daha fazla internet düzenlemesi yapılması çağrısında bulundu. Ancak şimdiye kadar Facebook, 230. Bölümde büyük ölçüde sessiz kaldı ya da belirli önerileri eleştirdi. Mart ayında, BT KAZANIN Yasasının şifreleme ve kullanıcı gizliliğini geri almak için kullanılabileceği konusunda uyardı. Haziran ayında, bir Beyaz Saray icra emrinin "şirketleri, dünyanın her yerinden milyarlarca insanın söylediği her şey için olası sorumluluğa [ifşa edeceği] söylendi.

Facebook, 2018'de tartışmalı FOSTA-SESTA tasarısını destekledi

​​Şimdi, Zuckerberg, "mevcut iki partili tekliflerin bazılarında tartışılan şeffaflık ve endüstri işbirliği hakkındaki fikirleri destekliyoruz" diyor. Belirli bir tasarıyı belirtmemiş olsa da, açıklamaları en çok Haziran ayında düzenleyici bir çekiç yerine iki partili bir "neşter" olarak tanıtılan PACT Yasası ile uyuşuyor.

Ayrıca mahkeme kararıyla yasadışı içeriği 24 saat içinde kaldırmak zorunda kalacaklar.

Facebook, PACT Yasası için lobi yapmaya başlarsa, bu büyük bir olasılıktır. Facebook, fuhuş karşıtı yasaları ihlal eden içerik nedeniyle 230. Kısım korumalarını kaldıran bir yasa olan FOSTA-SESTA'nın temel destekçisiydi. Bu yasa tasarısı 2018'de yasalaştı ve Facebook değişikliklerle başa çıkmak için oldukça iyi bir donanıma sahipti - Craigslist gibi daha küçük siteler sert darbe aldı. PACT Yasası da benzer etkilere sahip olabilir. Facebook'un halihazırda bir moderatör ordusu ve ayrıntılı şeffaflık raporları yayınlayan bir politika ekibi var. Daha küçük bir site çok daha az kaynağa sahip olabilir. PACT Act'in "küçük işletme sağlayıcı" istisnası var, ancak oldukça dar bir istisna.

Techdirt'ten Mike Masnick duruşmadan önce Zuckerberg'in ifadesini seslendirerek Facebook'un "açık internete girmeye hazır olduğunu" otobüsün altında. " Ve Kongre, Zuckerberg ’in açıklamasını birkaç şekilde takip edebilirdi. Örneğin, Facebook'un PACT Yasası gibi bir şeye uymak için iş modelini ne kadar değiştirmesi gerektiğini anlamak harika olurdu. Google ve Twitter ’ın konuyla ilgili görüşlerini duymak da aynı derecede ilginç olurdu.

Duruşma şaşırtıcı bir şekilde tam bir karmaşa oldu

Ancak Kongre - ne yazık ki yine de şaşırtıcı olmayan bir şekilde - Bölüm 230 ile gerçekten ilgilenmedi.

Ted Cruz (R-TX) Dorsey'e Twitter'ı yönetmesi için "seni kim seçti" diye sordu. Bazı Demokratlar, duruşmayı şeffaf bir siyasi hile olarak kınadılar, PACT Act'in ortak yazarı Senatör Brian Schatz (D-HI) de dahil olmak üzere, tüm duruşmayı komiteye bir "sahte" ve "utanç" olarak nitelendirdi. Diğerleri seçim bütünlüğü veya yanlış bilgilendirme hakkındaki sorulara odaklandılar, ancak bunun gerçek yasa ile çok az ilgisi vardı. 230. Kısım reformu artık Big Tech ile ilgili değil

Muhtemelen Kongre 230. Kısmı geçmek konusunda ciddiyse reform yaparsa, "Büyük Teknoloji" CEO'larını bu konudaki duruşmalara sürüklemeyi bırakacaktı. Oturumun kasıtsız olarak en açıklayıcı anı, 230. Bölümün küçük sitelere zarar vereceği iddialarına karşı "şüpheci" olduğunu ilan eden Senatör Shelley Capito'dan (R-WV) geldi. Capito, Dorsey'den konumu savunmasını istedi - görünüşe göre bu küçük site sahiplerinden birini gerçekten ifade vermeye davet etme olasılığından habersizdi.

Bazı 230 Bölüm değişikliğinin gitgide daha olası görünüyor. Demokratların ve Cumhuriyetçilerin reform için temelde uyumsuz hedefleri var, ancak ikisi de bunu destekliyorlar, bu yüzden gelecek haftaki seçimi kim kazanırsa kazansın masada kalabilir. Facebook, onu desteklemede daha aktif bir rol oynuyor olabilir.

Ve Silikon Vadisi'ndeki en büyük şirketlerden biri ağırlığını arkasına atacaksa, bu, bazı senatörlerin siyasi ihtişamından çok daha büyük bir anlaşma.
Satın Al


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Facebook, AI'nın nefret söylemi baskısını körüklediğini söyledi LazyMt 0 0 19-11-2020, Saat: 21:29
Son Yorum: LazyMt
  Facebook, İçeriği Seçim Günü civarında şiddeti durdurmak için kısıtlayabileceğini söyledi chaitra 0 0 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: chaitra
  Facebook sızıntıları, Mark Zuckerberg'in kararlarını öfkeli çalışanlara savunduğunu gösteriyor hoppa 0 0 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: hoppa
  2020, Mark Zuckerberg ve Sundar Pichai'nin Kongre tarafından ızgaraya alınmasını izlemek için bize bir şans daha veriyor soulmy 0 0 15-11-2020, Saat: 00:07
Son Yorum: soulmy
  Senato komitesi, Mark Zuckerberg ve Jack Dorsey için mahkeme celplerini onayladı Tolga 0 0 14-11-2020, Saat: 23:28
Son Yorum: Tolga

Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once 1 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
7 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 6 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 3 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.