Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Los Angeles şehir avukatı, popüler TikTok yaratıcılarını parti için suçluyor
Yorumları: 1,551
Konuları: 1,551
Kayıt Tarihi: 24-12-2019
Rep Puanı: 5
#1

Los Angeles şehir avukatı Mike Feuer, TikTok yaratıcıları Bryce Hall ve Blake Gray de dahil olmak üzere dört kişiyi, COVID'nin yayılmasını önlemek için Hollywood Hills bölgesinde halk sağlığı kısıtlamalarını ihlal ederek bir dizi parti düzenlediği iddiasıyla suçladı. 19.

Bir basın toplantısında Feuer, "Bu ev sahiplerinin, enfeksiyon hastalığı yayılan inanılmaz derecede sorumsuz olduklarını iddia ediyoruz" dedi. Hall ve Gray'in Safer LA sağlık düzenini ve şehrin parti evi yönetmeliğini ihlal etmekle suçlandığını duyurdu. "Bu partiler gerçekten kontrolsüz gece kulüpleri olabilir."

Suçlamalar, sözde gürültülü partiler hakkında komşulardan ve belediye başkanlarından gelen şikayetleri takip ediyor. Hall ve Gray, sırasıyla 13,2 milyon ve 5,9 milyon takipçi ile TikTok’un en popüler yaratıcılarından ikisi.

Feuer, 8 Ağustos'ta LAPD memurlarının Hollywood Hills'ten gelen bir şikayet çağrısına yanıt olarak Hall ve Gray'in evine geldiğini iddia ediyor. Memurlar olay yerinde bir uyarı yayınlayarak Hall ve Gray'e partilerin yasak olduğunu söyledi. Memurlar, LA’nin parti evi kısıtlamaları uyarınca bir alıntı yayınladı.

"Küstahça yasayı ihlal etmek yerine harika davranışları ve en iyi uygulamaları örnek almalısınız."

Feuer, daha sonra 14 Ağustos'ta, silah sesleri iddiasıyla bir çağrı geldikten sonra memurların konuta geri döndüğünü söyledi.

Hall’un 21. doğum günü. " Silah olduğuna dair hiçbir kanıt bulunamadı, ancak Hall ve Gray itaatsizlik konusunda son bir uyarı aldı. Verge, yorum yapmak için Hall ve Gray’in temsilcilerine ulaştı.

Hem Hall hem de Gray 2.000 dolara kadar para cezası ve bir yıl hapis cezasıyla karşı karşıya kalabilir. Diğer iki ev sahibi Jianwei Bai ve David Marvisi de parti kısıtlamalarını ihlal ettiği iddiasıyla suçlandı. Feuer, bu büyük partilere katılan konuklar şu anda herhangi bir suçlama veya para cezasıyla karşı karşıya değil, ancak bu gelecekte değişebilir, dedi.

"Bu iki parti evi aleyhindeki iddialar hakkında net bir noktaya değinmek istiyorum ev sahipleri: TikTok'ta toplam 19 milyon takipçiniz varsa ve bir halk sağlığı krizinin ortasında, küstahça yasayı ihlal etmek ve burada olduğunu iddia ettiğimiz gibi bununla ilgili videolar yayınlamak yerine harika davranışları ve en iyi uygulamaları modellemelisiniz, "Feuer dedim.

Hem Los Angeles belediye başkanları hem de YouTube kişiliği Jake Paul'un yaşadığı ve kendi başına büyük bir parti düzenlediği zengin bir yerleşim bölgesi olan Calabasas toplantıları kınadı. 19 Ağustos'ta, Los Angeles belediye başkanı Eric Garcetti, Hall ve Gray'in evindeki elektriği şehirden kapattı.

"Böyle partiler virüsü hızla ve kolayca yayabilir ve topluluklarımızı riske atabilir," diye tweet attı Garcetti.

Feuer medyaya "bu taraflarla bağlantılı herhangi bir vaka olup olmadığının" net olmadığını söyledi, ancak virüsün kuluçka döneminden dolayı, "bu, eğer bireylerin semptomatik hale gelebileceği zaman olabilir. hastalığa maruz kaldılar. ”

Amerika Birleşik Devletleri'nde 5,8 milyona yakın COVID-19 vakası kaydedildi ve yaklaşık 180.000 kişi öldü.

COVID-19, virüsü asemptomatik olarak taşıyabilen ve bulaştığını bilmeyen genç insanlar arasında sıklıkla yayılıyor. Hastalık Kontrol Merkezi, bulaşma riskinin yüksek olması nedeniyle büyük toplantılardan kaçınılmasını şiddetle tavsiye ediyor. "Bunun gibi partiler virüsü hızlı ve kolay bir şekilde yayabilir ve topluluklarımızı riske atabilir."

Los Angeles Halk Sağlığı Departmanı sözcüsü The Verge'e daha önce "Bu büyük partilerin sonuçları tüm topluluğumuzda dalgalanıyor çünkü virüs hızla ve kolayca yayılabilir" dedi. "İyileşme yolculuğumuza devam edebilmemiz için bu virüsün yayılmasını yavaşlatmak için hepimiz üzerimize düşeni yapmalıyız."

Büyükleri yasaklayan California Valisi Gavin Newsom da dahil olmak üzere çeşitli hükümet yetkililerinin baskılarına rağmen Mart ayındaki toplantılarda influencer'lar partiler vermeye devam etti. Daha kötü şöhretli olaylardan biri, bildirildiğine göre yüzlerce konuğun geldiği Hall'un 21. doğum günü partisinde meydana geldi. Videolar, evin içindeki insanların birbirleriyle yakın temas halinde içip takıldığını gösterdi.

İçerik oluşturucu topluluğundaki insanlar, parti yapmaya devam eden etkileyicilerin eylemlerine seslendi.

Bir YouTube içerik oluşturucusu olan Davonna Finley, daha önce The Verge'e sosyal medyaya etki edenleri isimlendirmek ve utandırmak için üzerlerine düşeni yapmaya çalıştıklarını söylemişti, ancak bu kolay değil.

Finley, "Bundan sıyrılan içerik oluşturucular en büyüğü," dedi. "Onlar ejderhalar; ama çok fazla ejderha avcısı yok. Yaptıklarıyla ilgili bir şey söylemeye istekli büyüklükte kimse yok. "

Şimdi, yeni suçlamalarla, Feuer ve Los Angeles şehrinin partileri yapmak için ne gerekiyorsa yapacağı açık. Dur.

.

Satın Al
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  MSI ’nın Zirve dizisi, toplantı odası için yapılmış gibi görünüyor social 0 1,059 15-11-2020, Saat: 23:16
Son Yorum: social
  Microsoft Outlook, Office 365, Teams ve diğer hizmetler kesintinin ardından "çoğu kullanıcı" için geri döndü omer.dundar 0 529 15-11-2020, Saat: 23:14
Son Yorum: omer.dundar
  Arama motoru yeniden markalaştığı için Bing artık Microsoft Bing oldu Tolga 0 459 15-11-2020, Saat: 23:13
Son Yorum: Tolga
  Microsoft, daha fazla istenmeyen uygulama yüklemek için Windows bilgisayarımı yeniden başlatmaya zorladı enis 0 521 15-11-2020, Saat: 22:45
Son Yorum: enis
  Halo: The Master Chief Collection, Xbox Series X ve S için tamamen optimize edilecek enis 0 501 15-11-2020, Saat: 22:44
Son Yorum: enis

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi