Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LG, pille çalışan hava temizleyici maskesini resmen duyurdu
Yorumları: 1,468
Konuları: 1,468
Kayıt Tarihi: 13-11-2019
Rep Puanı: 5
#1

LG, yüzünüze maske gibi taktığınız taşınabilir bir hava temizleyiciyi resmi olarak duyurdu. PuriCare Giyilebilir Hava Temizleme Cihazı, LG’nin ev için hava temizleyicileri serisinde bulabileceğinize benzer bir çift değiştirilebilir filtre kullanır ve bunları nefes almanıza yardımcı olmak için pille çalışan fanlarla eşleştirir. LG, cihazın nefes alıp verdiğinizi algılamak için sensörlere sahip olduğunu ve hayranların hızlarını buna göre ayarladığını söylüyor.

IFA 2020 öncesinde bugün yapılan duyuru COVID-19 salgınından açıkça bahsetmiyor, ancak büyük ölçüde maskenin ona yanıt olarak geliştirildiğini ima eder. Şirket, giyilebilir hava temizleyicinin bazı insanlar tarafından takılan "tutarsız" ev yapımı maskelerin yanı sıra yetersiz kaldığını söylediği tek kullanımlık maskelerin yerini alacak şekilde tasarlandığını söylüyor.

Temmuz ayında, LG maskeyi ilk kez duyurduğunda ve 2.000 cihazını Seul'deki bir üniversite hastanesine bağışlayacağını söylediğinde, şirketten bir yönetici bunun tıbbi personele yardım edeceğini umduğunu söyledi. The Korea Herald'ın bildirdiğine göre, uzun süreli COVID-19 salgını. Tıp personelinin saatlerce maske takmasını kolaylaştıracağını umuyorlardı.

Maskenin içinde iki değiştirilebilir filtre vardır , kullanıcının nefes almasına yardımcı olmak için motorlu fanlar ile. Image: LG

Bununla birlikte, LG’nin basın bülteninin koronavirüsün yayılmasını yavaşlatan maskeyle ilgili herhangi bir iddiada bulunmadığını unutmamak gerekir; nefes verirken veya nefes alırken havayı filtrelemesi de dahil. LG, bunu doğrudan sorduğumuzda The Verge'e yorum yapmayı reddetti ve tüm ayrıntıları vermek için sertifikasyon ve testlerin tamamlanmasını beklediğini söyledi. Bu önemli bir ayrımdır, çünkü maskeler, kullanıcının enfeksiyon kapmasını önlemeye yardımcı olduğu kadar, kullanıcının etrafındakilere bulaşmasını önlemekle ilgilidir.

ABD'nin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri artık koronavirüsün yayılmasını önlemek için ekshalasyon valfleri veya havalandırma delikleri olan maskelerin kullanılmasını önermiyor, çünkü bunlar kullanıcılara izin verebilecek "dışarı atılan solunum damlacıklarını" filtrelemiyor

LG'nin yeni maskesi motorlu fanlar kullandığından, çalışması için ona güç verilmesi gerekiyor. LG, PuriCare Giyilebilir Hava Temizleme Cihazının düşük güç modunda sekiz saate kadar kullanım sağlayan ve yüksek güç modunda yalnızca iki saate kadar düşen 820mAh bataryaya sahip olduğunu söylüyor.

LG'nin duyurusu söylemiyor. Maskenin tam olarak ne zaman piyasaya sürüleceğini veya ne kadara mal olacağını, ancak bu yılın dördüncü çeyreğinde "belirli pazarlarda" satışa sunulacağını belirtiyor.


Satın Al
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İşte xCloud sayesinde Samsung buzdolabında çalışan Doom LazyMt 0 418 15-11-2020, Saat: 23:11
Son Yorum: LazyMt
  Bose 279 Dolarlık QuietComfort Kulaklıkları ve 179 Dolarlık Spor Kulaklıklarını duyurdu berhank 0 384 10-09-2020, Saat: 17:15
Son Yorum: berhank
  Apple, 15 Eylül için "Time Flies" etkinliğini duyurdu enis 0 351 08-09-2020, Saat: 19:04
Son Yorum: enis
  Peloton, yeni daha ucuz koşu bandı ve daha pahalı Bike Plus'ı duyurdu chaitra 0 364 08-09-2020, Saat: 16:06
Son Yorum: chaitra
  TCL iki Android tableti, yeni gerçek kablosuz kulaklıkları ve yaşlılar için bir akıllı saati duyurdu LazyMt 0 355 03-09-2020, Saat: 20:00
Son Yorum: LazyMt

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi