Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kullanıcılarının haber aboneliklerini birbirine bağlayan Facebook pilot programı şifre yorgunluğunu azaltabilir
Yorumları: 1,468
Konuları: 1,468
Kayıt Tarihi: 13-11-2019
Rep Puanı: 5
#1

Bu biraz can sıkıcı bir sorun: Facebook'ta bir haber makalesinin pasajını okurken ve makalenin tamamını okumak için tıkladığınızda, haber yayınına abone olsanız bile ödeme duvarına ulaşırsınız ve manuel olarak oturum açın. Facebook, artık haber sitelerine ne sıklıkta giriş yapmanız gerektiğini azaltmaya yardımcı olacak ve ödeme yapan haber abonelerinin Facebook hesaplarını aboneliklerine bağlamasına izin verecek bir özelliği test ettiğini söylüyor.

Facebook'a göre amaç, "Facebook'ta daha iyi bir haber tüketimi deneyimi sunmak" ve yayıncıların "abonelerle ilişkilerini derinleştirmelerine" olanak tanımak. Şu şekilde çalışır: Facebook, yayıncı ortaklarından birindeki bir aboneyi tanımlar ve abone, abonelik hesabını Facebook hesabına bağlamaya davet edilir. Abone bir dahaki sefere bu yayıncının Facebook'taki bir makale bağlantısını tıkladığında, kullanıcının oturum açması gerekmeyecek ve yayıncının ödeme duvarına çarpmayacaktır.

Facebook, bu özelliği küçük bir yayıncı grubuyla test ediyor ve bu, katılım ve içerik dağıtımı için umut verdiğini söylüyor. Şirket, Haziran ayı boyunca, Facebook'ta abonelik hesaplarını bağlayan test grubundaki abonelerin yüzde 111 daha fazla makaleye tıkladığını söyledi. Ve abone hesaplarını bağladığında, Facebook aboneye söz konusu yayıncıdan daha fazla içerik göstereceğini söylüyor.

Atlanta Journal-Constitution, The Athletic ve Winnipeg Free Press, özelliği test ediyor ve Facebook'un blog gönderisinde "sürtünmesiz" bir kullanıcı deneyimini açıklayan ifadeler sağladı, ancak bu biraz erken görünüyor buna başarı deyin. Winnipeg Free Press'in dijital başkan yardımcısı Christian Panson blog gönderisinde okuyucuların en yaygın şikayetlerinden birinin çok sık giriş yapmak zorunda olmaları olduğunu söyledi. "İnsanların hesabı ve şifre yorgunluğu var," dedi ve "Bunun müşterilerimizle daha uzun ve daha sık etkileşim kurmamıza yardımcı olacağını umuyoruz."

Facebook, Haziran ayında, katılan yayıncılara ödeme yapmayı planlayan Haberler sekmesini ABD'deki kitlelere sundu. Ortak olarak kalifiye olmak için Facebook, yayıncıların kendi bütünlük standartlarını geçmesini ve yeterince geniş kitlelere sahip olmasını istedi. Tıklama tuzağı ve telif hakkı ihlallerinin yanı sıra sansasyonel içerik için gönderileri izlemek için üçüncü taraf doğruluk denetleyicilerine güveneceğini söyledi. Geçen hafta, Haberler sekmesini diğer ülkelere genişletmeyi planladığını söyledi, ancak zaman çizelgesi konusunda biraz belirsizdi ve "altı aydan bir yıla kadar" olacağını söyledi.

Haber yayıncılarının Facebook ile başka bir anlaşma yapmaktan çekinmeleri şaşırtıcı olmazdı, zira haberlerle ilgili geçmişi ve yayıncılara nasıl davrandığı en büyük şey değil. Son yıllarda, Anlık Makaleler de dahil olmak üzere pek çok etkileyici haber girişimi başlattı ve Haber Kaynağı algoritması, reklam gelirini özellikle yerel haberlerden uzaklaştırmakla suçlanıyor. 2010'ların başlarında ve ortalarında, yayıncılar Facebook'un video trafiğinin bir kısmını yakalamak için kaynakları video prodüksiyonuna aktardığında, şirketin sayıları artırdığı ortaya çıktı. Facebook daha sonra arkadaşların ve ailenin içeriğini tanıtmak adına sayfalar tarafından yayınlanan içerik türlerinin önceliğini kaldırdı

Facebook, son blog gönderisinde daha fazla yayıncı ortağı ekleyeceğini söylüyor ve "üzerinde aktif olarak çalışıyor abonelerin doğrudan yayıncı web sitelerinde hesap bağlama sürecini başlatmasına olanak tanıyan bir yaklaşım. ”

Satın Al
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Facebook Haber Sayfası | Sponsor Reklam ile facebook sayfa Kasımı admin 0 660 02-05-2022, Saat: 16:35
Son Yorum: admin
  Midrub Facebook Ads Manager - Script for Instagram, Facebook and Whatsapp Ads Automatizations scripti indirimli ucuza ku camoka 1 783 24-02-2021, Saat: 20:49
Son Yorum: sinancag1
  Facebook, AI'nın nefret söylemi baskısını körüklediğini söyledi LazyMt 0 778 19-11-2020, Saat: 21:29
Son Yorum: LazyMt
  Facebook, İçeriği Seçim Günü civarında şiddeti durdurmak için kısıtlayabileceğini söyledi chaitra 0 643 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: chaitra
  Facebook sızıntıları, Mark Zuckerberg'in kararlarını öfkeli çalışanlara savunduğunu gösteriyor hoppa 0 641 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: hoppa

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi