Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kevin Mayer, TikTok'a ne olursa olsun kaydolmadı
Yorumları: 1,446
Konuları: 1,446
Kayıt Tarihi: 03-01-2020
Rep Puanı: 6
#1

Kevin Mayer, işe başladıktan dört aydan kısa bir süre sonra TikTok'un CEO'su olarak çıktı. İstifası, Trump yönetiminin neden olduğu süregelen siyasi kargaşanın ortasında gelirken, ayrılma kararının muhtemelen siyasetle daha az, satın alma yaklaşırken kendi özerkliğiyle daha çok ilgisi var.

Mayer, Pandaily'de tam olarak yayınlanan bir e-postada personele gönderdiği bir e-postada, "Kurumsal yapısal değişikliklerin neleri gerektireceği ve bunun benim kaydolduğum küresel rol için ne anlama geldiği konusunda önemli bir düşünceye sahip oldum" dedi. "Bu arka plana karşı ve çok yakında bir çözüme ulaşmayı umduğumuz için, şirketten ayrılmaya karar verdiğimi hepinize bildirmek istedim."

Mayer, 1 Haziran'da TikTok'un CEO'su oldu ve Çin'in mülkiyeti nedeniyle uygulamayı araştırmak için baskı artmaya başladığında şirketin Amerika Birleşik Devletleri'ndeki dalgalı siyasi sularda gezinmesine yardımcı olmakla görevlendirildi. Aynı zamanda, TikTok'un sahibi ByteDance'ın işletme müdürü olarak da seçildi ve ona küresel bir şirketin yönetici dizginlerini verdi. Teklif, Mayer'i Disney Plus'ın lansmanını yönettiği Disney DTCI (doğrudan tüketiciye ve uluslararası) ekibinin başı olarak rahat pozisyonundan ayrılmaya ikna edecek kadar güçlüydü.

The Verge'e, "Diğer tarafta çimlerin daha yeşil olduğunu düşündü, bu yüzden çitin üzerinden atladı ve bataklıkta indi," dedi ve şirketin yayın bölümünden anonim kalmak isteyen bir Disney çalışanı.

Raporlar, Mayer'in iki en iyi TikTok talibi olan Microsoft (şimdi Walmart'ın da katıldığı) ve Oracle ile yaptığı son görüşmelere dahil edilmediğini gösteriyor. Döngünün dışında bırakılması, Mayer'in geniş ve giderek daha güçlü bir rol oynaması gereken bir görevde geleceği için muhtemelen yetersiz kalıyordu.

"Diğer tarafta çimlerin daha yeşil olduğunu düşündü, bu yüzden çiti atladı ve yere indi. in quicksand ”

Mayer, Mayıs ayında TikTok CEO'su işine kaydolduğunda, tartışmalı olmasına rağmen aynı zamanda gelişen bir şirkete giriyordu. TikTok, Ekim 2019 ile Haziran 2020 arasında hızlı bir büyüme gördü ve şirket yalnızca bu sekiz ayda 52 milyon kullanıcı ekledi. Reklamverenler uygulamaya akın ediyor, içerik oluşturucular takipçileri aracılığıyla gerçek kariyerler inşa ediyor ve TikTok yavaşlama belirtisi göstermiyor. Instagram ve YouTube gibi şirketler, uygulama Amerika pazarına hakim olmaya devam ederken başarısının bir kısmını nasıl taklit edeceklerini anlamaya çalışıyor.

"Bu her zaman verilmesi gerçekten zor bir karar", yazarı Brian Stafford Dijital Çağda Yönetişim, The Verge'e söyledi.

Dolayısıyla, 'kaptan gemiyle birlikte batıyor' mantrasının tamamı. "

Bununla birlikte, büyük ölçüde özerkliğe sahip küresel bir şirkete liderlik etmekle, bir bölge şirketi tarafından elden geçirilen bir bölgesel şirketi yönetmek arasında bir fark vardır. teknoloji devi. Görünüşe göre Mayer, TikTok'un alıcısından aynı yüksek konumu alamayacak gibi görünüyordu. Bir satışı zorlamanın tüm amacı, ByteDance'i resimden çıkarmaktır - Mayer, sadece TikTok'u değil, gerçekten olmak istediği daha büyük, küresel şirketi kaybetmektedir. Stafford, "CEO yerine bölümün CEO'su olmak bu kararda büyük bir hesaplamaydı," dedi.

Mayer, TikTok'u yönetmenin yanı sıra, "ByteDance'ın küresel gelişimini desteklemek" ile görevlendirildi ve o sırada atandığını duyuran bir basın açıklamasına göre, "müzik, oyun" ve "gelişmekte olan işletmeler" gibi geniş segmentlerden sorumluydu. ByteDance olmadan Mayer'in pozisyonu çok daha küçük görünüyor.

Ayrılmayı tartışan personele gönderdiği bir e-postada Pandaily'de ByteDance CEO'su Zhang Yiming, satışın Mayer'in işi üzerinde "önemli bir etkisi" olacağını belirtti. "Özellikle ABD merkezliyken küresel rolü göz önüne alındığında."

"Bir işletmenin bir geçişten geçmesine yardımcı olmak için bir işletmede kalmaya mecbur hisseden birçok CEO var"

TikTok satın alındığında, Mayer işini bitirebilir Analitik firması Innovid'in baş teknoloji sorumlusu Tal Chalozin, "TikTok'u farklı bir strateji için kullanmak isteyebilecek birine rapor veriyorum" dedi.

"Kevin, bir şeye çok fazla dahil olması gereken bir adam. özel, ”dedi Chalozin.

Disney'de başarılı olan ancak TikTok'u yapamayan adam olarak tanınmak istemiyor. ”

Chalozin ve Stafford, Mayer'in iyi olacağını düşünüyor. Oldukça iyi bir başarı geçmişine sahip, çalışan en zeki stratejistlerden biri olarak bilinir. Chalozin, kendisini başka bir CEO pozisyonunda bulsun ya da başka bir şirkette belirli bir bölümün başında bulsun - "Üç harfli CEO unvanının onun için her şey olduğunu sanmıyorum," dedi Chalozin - Mayer yoluna devam edecek.

< h2> TikTok'un yeni lideri şimdilik

Vanessa Pappas, şimdilik TikTok'un geçici CEO'su olarak görev yapacak. Bu iyi bir uyum: Pappas, 2018'den beri TikTok'ta ByteDance ile birlikte çalışıyor ve Ocak 2019'da platformun genel müdürü oluyor. ByteDance'e katılmadan önce, YouTube'da yedi yıl geçiren Pappas, ona çevrimiçi video ve sosyal medya platformlarında zengin bir geçmiş sağladı.

Pappas, Mayer'in işteki 100 günden daha az gününe kıyasla muhtemelen şirketle daha fazla ilişkili. Pappas, basınla konuşan, TikTok'taki güncellemeleri ele alan blog yazılarının çoğunu yazan ve daha uzun süredir şirkette olan kişi. Stafford, Pappas'ın "TikTok'un atayabileceği gibi işi bir işlem yoluyla başlatmaya hazır" olduğunu söyledi.

"Son birkaç yılımızı geriye dönüp bakmak ve ne kadar çok şey başardığımızı görmek inanılmaz ve ileriye dönük olarak topluluğumuza sunmaya devam edeceğimiz şeyler için daha da heyecanlıyım. TikTok'un geleceği parlak. " "Bu, her şey kadar devralanın felsefesidir"

Pappas'ın işte kalıp kalmayacağı büyük ölçüde TikTok'u kimin edindiğine bağlıdır. Her şirketin uygulama için farklı bir hedefi olması muhtemeldir ve büyük strateji değişiklikleri olursa, bunlarla birlikte personel değişiklikleri de gelecektir. Jason Kilar, WarnerMedia'nın CEO'luğunu devraldıktan sadece aylar sonra, uzun süredir yöneticiler Bob Greenblatt ve Kevin Reilly görevden alındı. Randy Freer, Disney'in çoğunluk mülkiyetini elde etmesinden sonra Hulu'nun CEO'su olarak görevinden ayrıldı ve her şey hala House of Mouse'dayken Mayer'ın altında taşındı.

"Oracle gibi bir şirketin bu işi daha çok farklı lider, ”dedi Stafford. "Microsoft'un mevcut ekibi tutma geçmişi var. Bu, her şey kadar devralanın felsefesidir. ”

Microsoft veya Oracle, TikTok'u olduğu gibi tutmak isterse, Pappas bu rolde kalabilir. Şirket, bugün olası satın alanlar listesine katılan TikTok - Walmart'ın stratejisini değiştirmek isterse, onu her şeyden çok potansiyel bir e-ticaret platformu olarak görürse - liderlik rolü, içinde bir ürünü taşımayı deneyimleyen birine verilebilir. bu yön.

Bugünlerde TikTok'taki her şey gibi, hepsi de bir bekle ve gör oyunu.

.

Satın Al
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ABD hükümeti, mahkeme kararından sonra TikTok'u kapatmaya zorlamayacağını söyledi hoppa 0 442 14-11-2020, Saat: 00:20
Son Yorum: hoppa
  ABD, yeni CFIUS son tarih değişikliği ile TikTok kararına karşı savuruyor niggaTR 0 376 14-11-2020, Saat: 00:16
Son Yorum: niggaTR
  TikTok'un yeni şeffaflık merkezine bir ziyaretten üç paket sercantelli 0 453 12-09-2020, Saat: 14:06
Son Yorum: sercantelli
  TikTok influencer'ı Addison Rae, Miramax’ın cinsiyet değiştirmeli She’s All That remake filminde rol alacak LazyMt 0 885 12-09-2020, Saat: 10:27
Son Yorum: LazyMt
  Acer Swift 7 incelemesi: ne pahasına olursa olsun zayıf Tolga 0 362 12-09-2020, Saat: 04:00
Son Yorum: Tolga

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi