Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kevin Mayer, devam eden siyasi kargaşa nedeniyle TikTok CEO'sundan ayrıldı
Yorumları: 1,478
Konuları: 1,478
Kayıt Tarihi: 07-12-2019
Rep Puanı: 2
#1

TikTok CEO'su Kevin Mayer, Trump yönetimi ve satış görüşmeleriyle devam eden anlaşmazlıklar nedeniyle şirketten ayrıldı. Haber ilk olarak Financial Times tarafından bildirildi.

"Son birkaç ayın siyasi dinamiklerinin, Kevin'in rolünün kapsamını önemli ölçüde değiştirdiğini anlıyoruz ve kararına tamamen saygı duyuyoruz." bir TikTok sözcüsü The Verge'e yaptığı açıklamada. "Şirkette geçirdiği zaman için kendisine teşekkür ediyor ve iyi olmasını diliyoruz."

Mayer, Financial Times tarafından görüntülenen dahili bir e-postayla ayrıldığını duyurdu. Gazeteye göre, TikTok’un genel müdürü Vanessa Pappas ara dönemde görevi devralacak.

"Son haftalarda, siyasi ortam keskin bir şekilde değişirken, kurumsal yapısal değişikliklerin neleri gerektireceği ve bunun, kaydolduğum küresel rol için ne anlama geldiği konusunda önemli düşünceler yaptım," dedi Mayer mektubunda. "Bu arka plana karşı ve çok yakında bir çözüme ulaşmayı umduğumuz için, şirketten ayrılmaya karar verdiğimi hepinize bildirmek istediğim için içten içe."

TikTok olağanüstü bir miktarla karşı karşıya kaldı. Baskı

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde TikTok, Trump yönetiminden olağanüstü miktarda baskı gördü. Trump, bir Amerikan şirketinden TikTok'un ABD işini satın almasını talep etti - TikTok'un küresel bir şirket olduğu düşünüldüğünde karmaşık bir anlaşma - veya uygulamanın ABD'de tamamen yasaklanacağını. Microsoft, devam eden satış görüşmelerinde ilk sırada yer aldı, ancak Oracle'dan Netflix'e kadar şirketlerin de Çinli ana şirket ByteDance ile görüşmeler yaptığı bildirildi.

Son olarak TikTok, ByteDance ile işlemleri yasakladığı için Trump yönetimine karşı dava açtı. TikTok bir basın açıklamasında "[Trump] yönetimi, endişelerini gidermek için tam ve iyi niyetle yürüttüğümüz kapsamlı çabalarımızı görmezden geldi," diye yazdı. "Hükümete dava açmayı hafife almıyoruz, ancak haklarımızı, toplumumuzun ve çalışanlarımızın haklarını korumak için harekete geçmekten başka seçeneğimiz olmadığını düşünüyoruz."

Mayer, Mayıs ayında ayrılıp TikTok'a katıldı. Disney Plus'ın lansmanını yönettiği Disney'de doğrudan tüketiciye yönelik içerik sorumlusu olarak pozisyonu. Mayer, 2009'da Marvel Entertainment, 2012'de Lucasfilm ve geçen yıl 21st Century Fox'un 71,3 milyar dolarlık satın alınması da dahil olmak üzere Disney’in bazı önemli satın almaları için çok önemliydi. Mayer, Disney'in Bob Iger’in yönetim kurulu başkanlığına geçmesinin ardından şirketin yeni CEO'su Bob Chapek'i seçmesinden kısa bir süre sonra ayrıldı. Mayer, uzun süredir CEO pozisyonu için öncü olarak kabul edildi.

Güncelleme, 27 Ağustos 00:45 AM ET: TikTok'tan açıklama eklendi.


Satın Al
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Oyun endüstrisi, en önemli ürünlerini satmakta sefil bir şekilde başarısız olmaya devam ediyor chaitra 0 533 15-11-2020, Saat: 23:16
Son Yorum: chaitra
  ABD hükümeti, mahkeme kararından sonra TikTok'u kapatmaya zorlamayacağını söyledi hoppa 0 443 14-11-2020, Saat: 00:20
Son Yorum: hoppa
  Bir Amazon depo organizatörü, şirkete ırk ayrımcılığı nedeniyle dava açıyor chaitra 0 440 14-11-2020, Saat: 00:16
Son Yorum: chaitra
  ABD, yeni CFIUS son tarih değişikliği ile TikTok kararına karşı savuruyor niggaTR 0 376 14-11-2020, Saat: 00:16
Son Yorum: niggaTR
  GM, pil yangını endişeleri nedeniyle 68.000 elektrikli Chevy Cıvatasını geri çağırdı hoppa 0 410 14-11-2020, Saat: 00:15
Son Yorum: hoppa

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi