Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kaliforniya apartmanlarına sanal enerji santralleri geliyor
Yorumları: 1,446
Konuları: 1,446
Kayıt Tarihi: 03-01-2020
Rep Puanı: 6
#1

Üç bin Kaliforniya dairesi güneş panelleri ve pillerle bağlantılı olacak - yani, Kaliforniya'daki elektrik dağıtım şirketleri ne yaparsa yapsın, bir daha asla elektrik kesintisi yaşamayabilecekler. Alman enerji depolama şirketi Sonnen tarafından planlanan proje, türünün en büyüğü olan yedi apartman kompleksine yayılacak.

Sanal enerji santralleri, Kaliforniya sakinlerine güvenilirlik sunabilir

Bağlı güneş paneli ve pil seti, "sanal enerji santrali" olarak adlandırılır. Elektrik kesintileri sırasında tüm topluluğun yedek güneş enerjisi ile çalışabileceğinden emin olmanın yanı sıra, bu VPP'ler aynı zamanda şebekedeki yükü de azaltır - çünkü VPP'ler enerjilerini sahada depolar. Dahası, talep zirve noktalarında enerji sağlamak için kullanılabilirler.

"Penceremden dışarı baktığımda şu anda [orman yangını] dumanını görebiliyorum ve geçen hafta elektrik kesintileri konusunda uyarıldım," diyor dağıtılmış enerji teknolojilerine odaklanan araştırma danışmanlığı şirketi Brattle Group'un müdürü Ryan Hledik ve California'nın Körfez Bölgesi'nde yaşıyor. Yangın mevsimleri daha yoğunlaştıkça ve kesintiler daha sık hale geldikçe, sanal elektrik santralleri Kaliforniya sakinlerine biraz güvenilirlik sunabilir, diyor.

Güçlendirilecek ilk apartman kompleksi, Fresno'daki 417 ünitelik Heron Pointe olacak. Kaliforniya'nın tarım bölgesinin kalbindeki şehir.

Fresno hala Kaliforniya'da bir ev kiralamak için en uygun fiyatlı şehirlerden biridir ve benzer bir birim için kiralamak Los Angeles veya San Francisco'dakinin iki katı olabilir.

Daire tabanlı VPP'ler güneş enerjisini ve depolamayı daha çok yapar En azından teoride birçok insan için uygun fiyatlı. Kiracı bir ev satın almak ve kendi güneş panellerini kurmak için on binlerce dolar daha fazla harcamak zorunda kalmazdı. Bunun yerine, güneş panelleri olmayan diğer herhangi bir ünitede olduğu gibi, bir daire için başvurma ve kiralama sürecinden geçerlerdi. Güneş enerjisi, bir buzdolabının yapabileceği gibi ünite ile birlikte gelir.

"Önemli bir yeni odak"

"Bu tür temiz enerji, karbon-nötr, dayanıklı, merkezi olmayan piller ve güneş enerjisi topluluğunu ortalama bir orta sınıfta [veya] düşük seviyelerde yapabileceğimizi kanıtlamak istedik. Orta gelirli apartman topluluğu, ”diyor Sonnen'in başkanı ve CEO'su Blake Richetta. "Bunu bizim için önemli bir yeni odak olarak görüyoruz."

Kaliforniya projesi için Sonnen, emlak geliştiricisi Wasatch Group ile ortaklık yapıyor. İki şirket daha önce Utah'da benzer bir proje üzerinde birlikte çalıştı. Burada Sonnen ve Wasatch, bağlı güneş enerjisi ve depolama sistemlerine sahip 600 yepyeni daire inşa etmek için ortaklık kurdu.

Sonnen ve Wasatch’in projelerinde, konut sakinleri, kamu hizmetlerinin kira maliyetine dahil olduğu konutlara benzer şekilde, bir kamu hizmeti şirketi yerine elektrik maliyetlerini ev sahiplerine ödüyor.

ABD'deki her üç haneden biri elektrik faturalarını ödemekte zorlanıyor, bu nedenle yenilenebilir enerji kaynakları düşük gelirli pek çok aileye faturalarını azaltarak yardım etme potansiyeline sahip. Güneş enerjisiyle çalışan apartman binaları, başka türlü kurulumu karşılayamayacak insanlara yenilenebilir enerji sağlayabilir. Ancak nihayetinde, enerji tasarrufunu kiracılarına mı aktaracaklarına yoksa kendileri için mi saklayacaklarına karar vermek için sistemleri kuran ev sahiplerine kalacaktır.

ABD yetişiyor

National Renewable'ın Yenilenebilir Enerji Politikası ve Pazar Analisti Jeff Cook'a göre apartmanlara taşınmak, tek aileli evler arasında daha popüler hale gelen sanal enerji santralleri için bir sonraki doğal adım. Enerji Laboratuvarı. (Cook’un laboratuvarı, Sonnen’in Arizona’daki sanal elektrik santrali projelerinden bir başkasını inceliyor) Önümüzdeki birkaç yıl içinde buna benzer daha fazla projenin geliştirilmesini bekliyor.

Konutlara yönelik sanal enerji santralleri, Sonnen'in faaliyete geçtiği Almanya'da ve enerji şirketlerinin atlayacağı daha az düzenleyici çemberin olduğu Avustralya'da hala daha popüler.

Cook, "Biz son noktadayız," dedi. "[ABD] bu programlardan çok daha fazlasına sahip olmaya başlayacak ve ilerleyen diğer ülkelere rakip olacak."

Sonnen, Şubat 2019'da Shell - evet, fosil yakıt şirketi - tarafından satın alındı. Bu yılın Nisan ayında Shell, 2050 yılına kadar faaliyetlerinden ve sattığı ürünlerden kaynaklanan sera gazı emisyonlarını önemli ölçüde azaltma sözü verdi.


Satın Al
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Apple TV, 10 Kasım'da Xbox kgramollarına geliyor LazyMt 0 450 15-11-2020, Saat: 22:41
Son Yorum: LazyMt
  What Remains of Edith Finch'ten ücretsiz varlıklar Unreal Engine'e geliyor hoppa 0 419 14-11-2020, Saat: 23:20
Son Yorum: hoppa
  Djay, Arm tabanlı Mac'lere geliyor ve büyük bir güncelleme alıyor hoppa 0 404 14-11-2020, Saat: 23:20
Son Yorum: hoppa
  Uzun süredir kayıp olan Scott Pilgrim oyunu geri geliyor Tolga 0 439 10-09-2020, Saat: 23:13
Son Yorum: Tolga
  Huawei’nin HarmonyOS'u akıllı telefonlara geliyor niggaTR 0 761 10-09-2020, Saat: 12:11
Son Yorum: niggaTR

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi