Forum Gündemi:

Her Türlü Destek, Şikayet, Reklam İçin Whatsapp

Konu Başlığı : IPO için DoorDash dosyaları ve sürücüsüz geleceğe dair ipuçları

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : enis
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Kidemli Üye
*
490
mesajlar
490
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye
18-10-2019
(Kayıt Tarihi)
Gizli
(Cinsiyet)
#1
14-11-2020, Saat: 23:10

Gıda dağıtım platformu DoorDash, Cuma günü Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na çokça beklenen halka arzını açtı ve önümüzdeki ayın başlarında şirketi halka açmayı planlıyor. Şirketin geliri 2020'de arttı ve restoranların pandemi nedeniyle yüz yüze yemek yemeye kapandığı ve teslimat hizmetlerine güvendiği için kısa bir süre kâr gösterdi.

DoorDash, 2019'un aynı dönemindeki 533 milyon dolarlık net zarara kıyasla 30 Eylül'de sona eren dokuz ayda 149 milyon dolar net zarara sahip oldu. 2020'nin ilk dokuz ayında şirket, bildirdi Bir yıl önceki 587 milyon $ 'dan 1.9 milyar $ gelir elde edildi. Şirketin 18 milyondan fazla müşterisi var. 390.000'den fazla tüccar ve yaklaşık 1 milyon teslimat işçisi, "Dashers" olarak adlandırılıyor.

30 Haziran'da sona eren çeyrekte, şirketin 675 milyon dolarlık geliriyle 23 milyon dolar kar elde etti. Geliri 879 milyon dolara yükselmesine rağmen, son çeyrekte 43 milyon dolarlık net zarara geri döndü. Değerlemesi 2018'de 1,4 milyar dolardan bu yılın başında 16 milyar dolara çıktı.

Şirketin hisseleri New York Borsası'nda DASH olarak listelenecek. Farklı oy paylarına sahip üç hisse senedi sınıfı sunacak; A Sınıfı hisse başına bir oya eşittir ve B Sınıfı hisse başına 20 oy verir.

“DoorDash bugün, annem gibi buraya kendi rüyalarıyla gelenleri kendi başlarına yapma hayaliyle güçlendirmek için var. Zayıf taraf için savaşmak, benim kim olduğumun ve şirket olarak neyi temsil ettiğimizin bir parçası. "

İş dünyasındaki yükselişe ek olarak, restoranların yüz yüze yemek yemeye kapandığı ve güvendiği gibi pandemi sırasında görülüyor. Teslimat hizmetlerinde, DoorDash en çok, müşterilerden gelen ipuçlarının sözleşmeli teslimat sürücülerinden yönlendirildiği ve doğrudan şirkete gönderildiği devrilme tartışmasıyla tanınıyor olabilir. Daha önce, sürücülerine rakiplerinden daha fazla ödeme yaptığını ancak geçen Temmuz ayında politikasını değiştirdiğini iddia ederek uygulamayı savundu. DoorDash, Edison Trends'in araştırmasına göre şu anda yüzde 48 ile gıda dağıtım pazarında en büyük paya sahip.

İlgili

Instacart'ın market teslimatının insan maliyeti < DoorDash'ın prospektüsünde, net zarar geçmişi, kârlılıkla mücadele edebileceğine dair bir uyarı ve insansız hava araçları ve otonom araçlar kullanma konusundaki gelecek planları gibi bazı ilginç bilgiler var.

"Bizi etkileyen faktörler altında performans, "şirket hızlı büyümesinin BT ve muhasebe sistemlerini, süreçlerini ve personelini zorladığını söylüyor ve bağımsız bir denetçi" mali raporlama üzerindeki iç kontrolümüzde önemli bir zayıflık "buldu. Şirket ayrıca, "net zarar geçmişimiz var, gelecekte artan giderler öngörüyoruz ve gelecekte karlılığı sürdüremeyebilir veya artıramayabiliriz."

Şirket ayrıca, eğer "Dashers, federal veya eyalet yasalarına göre çalışanlar olarak yeniden sınıflandırılır, işimiz, mali durumumuz ve faaliyetlerimizin sonuçları olumsuz bir şekilde etkilenir."

DoorDash, Uber ve Lyft, Kaliforniya'da Prop 22'yi ilerletmek için 200 milyon dolar harcadı

DoorDash, "22'de Evet" kampanyasına 200 milyon dolardan fazla harcayan, Uber ve Lyft de dahil olmak üzere, birkaç büyük ekonomi şirketinden biriydi , dev ekonomi şirketlerini California'nın AB5 yasasından muaf tutacak Önerme 22 oy pusulası tedbirini desteklemek için.

22'ye Evet kampanyası başarılı oldu; Kaliforniyalı seçmenler tedbiri bu ayın başlarında onayladı.

DoorDash, prospektüsünde, COVID-19 salgınını potansiyel bir risk faktörü olarak ve "itibarımızı olumsuz etkileyebilecek" medyada "elverişsiz" haberler olarak listeliyor. San Francisco bölge savcısının haksız iş uygulamaları iddiasıyla dava açmasıyla, şirketin son aylarda inceleme sıkıntısı yaşamadı. New York City'deki pizzacı sahibi, platformun pizzaları fiyatlandırması nedeniyle doğrudan pizzalarını DoorDash'tan satın almaktan daha fazla para kazanacağını fark etti.

İleriye bakıldığında DoorDash, otonom olduğunu söyledi. ve drone teslimat teknolojilerinin gıda dağıtım endüstrisi üzerinde anlamlı bir etkisi olabilir. San Francisco'da otonom araçlarla gıda dağıtımını test etmek için geçen yıl GM's Cruise Automation ile ortaklık kurdu.

İzahnameye göre, "Otonom ve drone teslimat teknolojileriyle ilgili araştırma ve geliştirmeye doğrudan veya bu tür teknolojileri geliştiren şirketlerle ortaklaşa yatırım yaptık ve yatırım yapmaya devam etmeyi umuyoruz." Bu tür teslimatların nerede bırakacağı "Dashers" net değildi.

Satın Al


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  MSI ’nın Zirve dizisi, toplantı odası için yapılmış gibi görünüyor social 0 0 15-11-2020, Saat: 23:16
Son Yorum: social
  Microsoft Outlook, Office 365, Teams ve diğer hizmetler kesintinin ardından "çoğu kullanıcı" için geri döndü omer.dundar 0 0 15-11-2020, Saat: 23:14
Son Yorum: omer.dundar
  Arama motoru yeniden markalaştığı için Bing artık Microsoft Bing oldu Tolga 0 0 15-11-2020, Saat: 23:13
Son Yorum: Tolga
  xCloud, gelecekte nasıl oyun oynayabileceğimize dair bitmemiş ama ilham verici bir bakış sercantelli 0 0 15-11-2020, Saat: 23:11
Son Yorum: sercantelli
  Microsoft, daha fazla istenmeyen uygulama yüklemek için Windows bilgisayarımı yeniden başlatmaya zorladı enis 0 0 15-11-2020, Saat: 22:45
Son Yorum: enis

Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once 1 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
7 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 6 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 3 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.