Forum Gündemi:

Her Türlü Destek, Şikayet, Reklam İçin Whatsapp

Konu Başlığı : Honda ’nın yeni Legend sedanı, 2021 ’de yoğun otoyollarda kendini sürecek

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : soulmy
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Kidemli Üye
*
455
mesajlar
455
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye
07-12-2019
(Kayıt Tarihi)
Gizli
(Cinsiyet)
#1
14-11-2020, Saat: 00:17

Honda, bu hafta, belirli koşullar altında sürüş görevlerinin yüzde 100'ünü yerine getirebilecek otonom araçları seri üreteceğini, ancak sürücülerin gerektiğinde kontrolü ele geçirmek için beklemede kalmaları gerektiğini iddia etti.

Bu tür otonom sürüş, Otomotiv Mühendisleri Derneği tarafından Seviye 3 olarak tanımlanmıştır. Sürücünün hala talep üzerine aracı devralabilmesi gereken yüksek derecede otomatik sürüşü ifade eder. Seviye 4 otomasyonu, otomobilin çoğu sürüş durumunun üstesinden gelebileceği anlamına gelirken, Seviye 5 büyük ölçüde teoriktir ve her koşulda tam otomasyonu kapsar.

Bir basın açıklamasında Honda, Japonya'dan onay aldığını söyledi. Kara, Altyapı, Ulaştırma ve Turizm Bakanlığı Seviye 3 araçlarını seri üretecek. Otomobil üreticisi, "Bu onay, aracın otobanda sıkışık trafikte olması gibi belirli koşullar altında otomatik sürüş sisteminin sürücü yerine aracı sürmesini sağlıyor" diyor.

Bu etiket, diğer yol kullanıcılarının yeteneklerini bilmelerini sağlamak için Honda'nın Seviye 3 araçlarının dışına yapıştırılacaktır.Japon hükümeti ile yapılan anlaşma kapsamında araç, hareketlerini takip etmek için bir veri kaydedici ve diğer yol kullanıcılarının otonom yeteneklerinden haberdar olmasını sağlamak için dış tabelalar içerecek.

Araç, sürücünün dikkatini ve davranışını izleyen bir sürücü izleme sistemi içermelidir. Bu, sürücünün gözlerinin yolda olup olmadığını belirlemek için kameralar veya kızılötesi sensörler anlamına gelebilir. Ayrıca, aracın sürücüsüz yazılımı ile sürücü arasındaki "geçiş" ile ilgili katı gereksinimler de vardır:

Çalıştırılabilir sürüş ortam koşullarından herhangi biri tatmin edici hale gelmeden önce, ekipman sürücüyü transfer konusunda uyarmalıdır kontrolün (devir teslim) sürücüye geri verilmesi ve devir tamamlanana kadar güvenli sürüşe devam etmesi gerekir. Devir teslim edilemediğinde, ekipmanın aracı güvenli bir şekilde durdurması gerekir.

Konu otonom otomobiller olduğunda Honda, daha dikkatli otomobil üreticilerinden biri olmuştur. Otonom teknolojide önde gelen şirketlerin yakın zamanda sıralaması, dünyanın altıncı en büyük otomobil şirketi olan Japon otomobil üreticisini bile içermiyor. Honda, ABD'deki en iyi AV operatörlerinden bazılarıyla görüşmelerde bulundu, ancak henüz kendi sürücüsüz programını açıklamadı.

2018'de Honda, GM destekli Cruise'a 12 yılda 2 milyar doların üzerinde yatırım yapacağını duyurdu. Otomobil üreticisi, direksiyon simidi ve pedalları olmayan ortak bir elektrikli otonom araç olan Cruise Origin'in tasarlanmasına yardımcı oldu. Alphabet'in sürücüsüz bölümü Waymo ile yapılan başka bir anlaşma sonuç vermedi ve her iki şirket de uzaklaştı.

Ancak Waymo ve Cruise dahil çoğu şirket 3. Seviyeyi atladıklarını ve sadece 4. Seviye teknolojisi üzerinde çalıştıklarını söyledi. Bunun nedeni, aracın sürüş görevlerinin çoğunu yerine getirmesine rağmen sürücülerin dikkatli olma ihtiyacı göz önüne alındığında Seviye 3'ün potansiyel olarak tehlikeli görülmesidir.

Diğer otomobil üreticileri Seviye 3 sürüş vaadiyle tökezledi. Audi, 2018'de A8 sedanının Trafik Sıkışıklığı Asistanı adlı bir özelliğe sahip olacağını ve aktif olduğunda insan sürücülerini dur-kalk trafiği sırasında dikkat etme ihtiyacından kurtaracağını söyledi. Ancak özellik, yerel makamların onayına bağlıydı ve Trafik Sıkışıklığı Yardımı, dünya genelindeki çoğu pazarda uykuda kalıyor. Audi bu özelliği etkinleştirmeyi planlamıyor ve Seviye 3 otomasyonu yasal, düzenleyici ve işle ilgili zorluklarla dolu bir bataklık olmaya devam ediyor.

BMW, yakında çıkacak elektrikli aracının da Seviye 3 özelliklerine sahip olacağını söylemişti, iX SUV bu hafta tanıtıldı, bu özellik gözle görülür şekilde yoktu.

Şirket, "İnsanlara iç huzuru ve merak duygusu vererek dünya çapında insanlara hizmet vermeye çalışırken, güvenlik teknolojilerinin daha da geliştirilmesine bağlı kalmaya devam edecek." .
Satın Al


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Microsoft ’un yeni Xbox uygulaması, Xbox One oyunlarını iPhone'unuzda yayınlamanıza izin verecek Tolga 0 0 15-11-2020, Saat: 23:15
Son Yorum: Tolga
  Windows on ARM, yeni x64 öykünmesi sayesinde çok sayıda uygulama almak üzere niggaTR 0 0 15-11-2020, Saat: 23:14
Son Yorum: niggaTR
  Microsoft yarın yeni bir Surface Laptop'u duyurabilir LazyMt 0 0 15-11-2020, Saat: 23:14
Son Yorum: LazyMt
  Microsoft ’un yeni 549 dolarlık Surface Laptop Go, Chromebook'larla rekabet etmeyi hedefliyor LazyMt 0 0 15-11-2020, Saat: 23:13
Son Yorum: LazyMt
  Microsoft ’un güncellenmiş Surface Pro X ’i daha hızlı bir işlemciye ve yeni platin renk seçeneğine sahip hoppa 0 0 15-11-2020, Saat: 23:13
Son Yorum: hoppa

Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once 1 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
7 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 6 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 3 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.