Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hapsedilmiş itfaiyecilerdi, şimdi California'nın yangınlarla nasıl mücadele ettiğini değiştirmek istiyorlar.
Yorumları: 1,501
Konuları: 1,501
Kayıt Tarihi: 16-10-2019
Rep Puanı: 5
#1

California’nın itfaiye gücünün bu yıl bu kadar zayıf yayılmasının gerçek nedeni, pandemi değil, bazı önceden hapsedilmiş itfaiyeciler ve savunucular The Verge'e söylüyor. Daha önce hapsedilmiş ve çalışmaya devam etmek isteyen itfaiyeciler, sabıka kayıtları nedeniyle itfaiye kariyerlerine kapatıldı. Hapishaneden çıkan bazı insanlar, orman yangınlarıyla mücadele eden mevsimlik işlere hak kazanabilir, ancak bu genellikle düşük ücretli, geçici bir iştir. İnsanların tutuklandıktan sonra kariyer sahibi olabilmeleri için engelleri kaldırmayı amaçlayan yasalar henüz geçmedi.

Hapsedilen itfaiyeciler, eyaletin gelmiş geçmiş en büyük cehennemlerinden bazılarıyla savaşırken ve romanın bulunduğu hapishanelere geri dönerken bu ay manşetlere çıktı. koronavirüs kontrolden çıktı. 1.300'den fazla hapsedilmiş itfaiyeci, son yangınların ön saflarında yer aldı. Eyalet COVID-19'un yayılmasını durdurmak için binlerce insanı hapishanelerde erken bırakmaya karar vermemiş olsaydı, yüzlerce kişi daha olurdu.

Verge, Kaliforniya'da hapsedildiği sırada belediye itfaiyecisi olarak çalışan iki kişiyle konuştu. Amika Mota, 2012-2015 yılları arasında, Chowchilla'daki Central California Women’s Facility itfaiye binasında baş mühendisti.

Hapishaneden, ABD'deki en büyük COVID-19 salgınlarından birinin yeri haline gelmeden hemen önce Ocak ayında ayrıldı. Rasheed Lockheart, San Quentin Eyalet Hapishanesinde cezasını çekerken iki yıl belediye itfaiyecisi olarak çalıştı. Resim Rasheed Lockheart'ın izniyle

Mota itfaiyeci olarak saatte 37 sent kazandığını söylüyor; 56 dolara çıkan aylık maaş çeki, iş için formunu korumak için ihtiyaç duyduğu koşu ayakkabısı maliyetini karşılamaya bile yetmiyordu. Lockheart saatte 53 sent kazandı - bu oranda, altı paket çorba alacak kadar tasarruf etmek için 13 saat çalışması gerekiyordu, diyor. Buna karşılık, Körfez Bölgesi itfaiyecileri cezaevi dışında saatte ortalama 47.44 dolar kazanıyor. Ancak hapishane dışındaki şehir itfaiyecileri olmak Mota ve Lockheart için masanın dışındaydı çünkü mahkumiyetleri çoğu şehir ve ilçe itfaiye teşkilatı için bir gereklilik olan EMT sertifikası almalarını engelledi. Şimdi, ikisi de Bay Area'da hapsedilen insanları savunan kar amacı gütmeyen kuruluşlar için çalışıyor, Mota Genç Kadınların Özgürlük Merkezi'nde politika direktörü ve Lockheart, Planting Justice için bir tabandan bağış toplayan.

Hapishane dramından uzaklaşmanın bir yoluydu. Bana yeni bir beceri seti kazandıracak bir şey yapmanın bir yoluydu. Bir şekilde forma girmeyi ve zihinsel olarak fit olmayı hayal ettim. Ve sonra toplulukta hizmet edebilmek o noktada büyük bir onur gibi geldi. "İtfaiyeciler bunun en kötüsünü görüyor"

İşin gerçekte neye benzediğine dair hiçbir fikrim yoktu. Kafamı bile dolanamadım. Oraya gittiğimde, otoyoldaki büyük araba kazalarına müdahale edeceğimizi gerçekten fark etmemiştim. İlk araba kazam üçlü bir ölümdü ve römorkörlerin sorumluluğunu üstlendik. En kötülerinden biriydi. Bizimle aramaya cevap veren gerçekten deneyimli itfaiyeciler bile - OG'lerden birinin yolun kenarına kusduğunu gördüğümü hatırlıyorum. O kadar kötüydü ki kemiğe kadar sallandılar.

Sonrasında babamla konuştuğumu hatırlıyorum çünkü o bir acil servis hemşiresiydi ve bu tür bir travmanın nasıl bir şey olduğunu anlayacağını biliyordum. Muhtemelen konuşabileceğim en iyi kişiydi çünkü "Bak, itfaiyecilerin en kötüsünü gördüğünü biliyorum."

Lockheart: Bunun hayatımda yaptığım en derin şeylerden biri olacağını bilmiyordum.

Bana sandığımdan daha fazla dostluk verdi. Ve şimdiye kadar yaptığım en tatmin edici şey. Bugüne kadar hala bir itfaiyeciyim.

Maalesef aramalarımızın çoğu ya cesetleri konut birimlerinden hastaneye taşımak ya da CPR yapmaktı. En zor şey, belki de yıllardır tanıdığım kişilere CPR yapmaktı. Pek çok yüzü tanıdım. Aşırı kalabalık ve toplu hapsetme nedeniyle yaşlanan, ölmekte olan bir nüfus. 2017'de 20 küsur ölüm yaşadık ve neredeyse her birine kalp masajı yaptım.

Bu yıl bir pandeminin ortasında alevlerle savaşan mahkum itfaiyecilerle ilgili manşetler duyduğunuzda aklınızdan neler geçiyor?

Lockheart: Aklıma gelen ilk şey aşırı çalıştıklarıdır. Aşırı yüklenmişler. Hapsedilmiş itfaiyecilerim şimdi daha da fazla yük taşımak zorunda kalacaklar.

Pek çok "adam düşüşü" yaşıyorlar, bu da esasen birinin bakım için hastaneye nakledilmesi gerektiğidir. Bu hücre blokları, çok dar yürüyüş yollarıyla beş kat yüksekliğindedir. Bu nedenle, birisi herhangi bir tıbbi acil durum nedeniyle ya yataktan kalkamadığı ya da çalışamadığı zaman, belediye itfaiyecilerini ararlar.

Hayatta kalanların büyük bir suçunu hissediyorum.

Avlularda yürüdüğüm aynı insanlar - burada olma fırsatını hak eden, en iyi hayatlarını yaşayan ve benim olduğum gibi geri veren harika insanlar - bunu yapamıyorlar ve onlar korku içinde yaşamak.

Ve bir de hapsedilen itfaiyecilerin ücretlerini bile alamayacakları bir gerçek var. Hapisten çıktıktan sonra aynı fırsatları bile elde edemeyecekler.

Amika Mota ve kızı Amika Mota ve kızı. Resim Amika Mota'nın izniyle

Mota: COVID-19'un itfaiyeci gücümüzü ortadan kaldırdığını veya erken sürümlerin itfaiyecileri çağırma kabiliyetimizi ortadan kaldırdığını söyleyen makaleler görüyorsunuz. Bu anlatı benim için çok sinir bozucu çünkü özgürlüğe sahip olmanın bir öncelik olmasının ne anlama geldiği anlamında serbest bırakmalardan bahsetmiyoruz. Özgürlüğe kavuştuğumuzda devletin kaybettiği şey karşılığında özgürlükten bahsediyoruz. Ve Kaliforniya Islah ve Rehabilitasyon Departmanı tarafından başlangıçta bir itfaiye departmanına veya bir itfaiye kampına gitmek için bu kadar titizlikle incelenmiş olmamız, suçumuza, hapishanedeki davranışımıza, etkileşimlere dikkatle baktıkları anlamına gelir. Personelimiz ve ceza infaz memurları ile birlikteyiz ve onlar bizim toplum içinde olabilmek için yeterince güvende olduğumuzu kabul ettiler.

Sanki yangınlarla mücadele edecek ve eyalete yılda 100 milyon dolar tasarruf edecek kadar düşük seviyedeyiz, ancak kelimenin tam anlamıyla özgür olmaya layık olmadığımızı söylüyorlar.

Gerekenler California'daki hapsedilen itfaiyeciler için değişecek mi?

Mota: Programla ilgili analizim, orada olduğum zamandan şimdiye kadar beş yıldır evde olduğum için çok değişti. Daha derinlemesine bakmaya başladım ve Kaliforniya'nın devlet bütçesini doldurmak için bence bir hapishane nüfusuna fazlasıyla bağımlı olduğu gerçeğinden oldukça korktuğumu söylemeliyim.

Tüm itfaiyeci nüfusu o kadar düşük risklidir ki evde olmaları gerekir. Her biri. İnsanları fiili ücretli istihdam fırsatlarına yönlendirmek için tamamen farklı bir yapı bulmalıyız ve bütçe açığımızı doldurmak için siyah ve kahverengi bedenleri hapishane nüfusundan çeken bir köle iş gücü değil. Özür dilerim, devam ediyorum, ama yine de kaçırdığımızı düşündüğüm şey bu.

Lockheart: Yangından kurtulmayı savunmuyorum kamplar veya itfaiye merkezleri, yaptığım şey bu değil. Hayatlarını diğer herkes gibi riske atan itfaiyeciler için eşit ücret istiyorum çünkü bu bize hayatımızın sizinki kadar değerli olmadığını söylüyor.

Öyleyse neden hayatlarını riske atan bu insanlar aynı şeyi almasınlar? "Kesinlikle ayrımcılık var"

Hapisten çıktıktan sonra sokağa çıktığımızda fırsat bulmayı isteriz. yeni öğrendiğimiz bu ticareti yapmaya devam edin. İtfaiyecilerin akademilerden çıktıklarında yaptıkları gibi, doğrudan bir itfaiyeye geçiş yapabilmeliyiz.

Mota: Daha önce hapsedilmiş kişileri işe alma konusunda kesinlikle ayrımcılık var . [Irk ve cinsiyet konusunda da eşitsizlikler var: ABD'deki kariyer itfaiyecileri hala yüzde 95 erkek ve yüzde 82 beyaz.] Bu konudaki anlatı, bunun bir güven meselesi ve bir karakter kusuru olduğu yönünde. Bunu her duyduğumda şöyle olmak istiyorum, "Ama insanların evlerinde cevap veriyorduk. İnsanlara CPR uyguluyorduk ve insanları aşırı dozdan kurtarıyorduk. İşe giderken 99 Otoyolunda trafik kazası geçiren ceza infaz memurlarının ailelerine yanıt vermiştik. Bizler olmaya layık olmadığımızı söylediğiniz güvenilir itfaiyecilerdik. "

Birlikte çalıştığım şefler ve kaptanlar bana mevsimlik bir ormanlık itfaiyeci olarak eyalette çalışmaya uygun olabileceğimi söylediler.

Bay Area'daki bir belediye itfaiye teşkilatında çalışmak radarda değildi çünkü Kaliforniya'da suçlu olmam yasaklanacak bir EMT lisansına ihtiyacımız olduğunu biliyordum. İtfaiyeye devam etmeyi çok isterdim, ama bu hiç de olasılık diyarında değildi.


Satın Al
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  xCloud, gelecekte nasıl oyun oynayabileceğimize dair bitmemiş ama ilham verici bir bakış sercantelli 0 447 15-11-2020, Saat: 23:11
Son Yorum: sercantelli
  Microsoft, Gears Tactics'i Xbox Series X ve S'ye nasıl getirdi? sercantelli 0 379 15-11-2020, Saat: 22:43
Son Yorum: sercantelli
  Eski bir Windows dizüstü bilgisayarı Linux'a nasıl geçirilir berhank 0 384 15-11-2020, Saat: 22:39
Son Yorum: berhank
  PS5 ’in DualSense denetleyicisi Fortnite ve NBA 2K21 gibi oyunları nasıl daha iyi hale getirir? social 0 935 14-11-2020, Saat: 23:20
Son Yorum: social
  Bir fotoğraf depolama hizmeti nasıl seçilir Tolga 0 447 14-11-2020, Saat: 23:18
Son Yorum: Tolga

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi