Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hanobil - Türkiyenin ilk yerli arabası özellikleri
Yorumları: 5
Konuları: 4
Kayıt Tarihi: 25-12-2019
Rep Puanı: 3
#1
Buna yönelik, Türkiye'nin Otomobşehiri, 30 dakikanın altında çabuk şarj ile yüzde 80 doluluğa erişecek. Doğuştan elektrikli modüler platform ile 300+ ve 500+ kilometre menzil opsiyonlarına sahip olacak araba, merkeze devamlı ilişkili olacak ve aktüellemeleri uzaktan 4G/5G bağlantısıyla alabilecek.

Gelişmiş batarya idare ve etkin termal idare sistemlerinin sağladığı uzunca ömürlü batarya paketine sahip meydana gelen araba, 200 beygir kuvvet ile 7,6 saniçin, 400 beygir kuvvet ile de 4,8 saniye altında 0-100 km/s hızlanabilecek.

Euro NCAP 5 yıldız düzeyine uygun, platforma entegre edilmiş batarya ile dik çarpışma dayanımı ve yüzde 30 daha çok burulma direncine sahip olacak. Otomobil menziline yüzde 20'ye civarı katkı fırsatı sunan geriye kazanımlı frenleme de otomobilin mühim özelliklerinden biri olarak öne çıkıyor.

Bir otomobilden daha fazlasını sunan zeki teknolojiler ile araba ev ve iş yerlerinden daha sonra üçüncü bir hayat alanı olacak.

Türkiye'nin otomobili irtibatlı altyapısıyla devamlı internetin içerisinde yerini alacak, internete bağlanabilmek için çeşitli bir cihaza gereksinim duymayacak. Araba, bütün zeki il altyapısı, cereyan şebekesi, cihazlar, evler ve binalar ile kontakt şeklinde olacak ve yaşamın pekçok çeşitli kapsamında kullanıcısının mahaline düşünen bir asistana dönüşecek. İlerleyen senelerde, bilhassa 5G teknolojisinin yaygınlaşmasıyla beraber irtibatlı araba zeki yaşamın merkezine yerleşecek ve mobilite ekosistemi içerisinde doğacak yepyeni hizmetler kullanıcıların yaşamına ölçüt katan ve kolaylaştıran çeşitli bir mobilite tecrübesi yaşatacak.

DÜNYADA BİR İLK: HOLOGRAFİK ASİSTAN
Türkiye'nin otomobşehiri, yalnızca elektrikli, irtibatlı ve zeki olmasıyla değil, sahip olacağı yenilikçi ve yıkıcı teknolojiler ile de kullanıcılarının araba deneyimini çeşitli bir boyuta taşımayı hedefliyor.

Bu doğrultuda, 2023 seneninden bu yana yeryüzünde ilk defa Türkiye'nin otomobilinde kullanılmaya başlanacak meydana gelen "Holografik Asistan" teknolojisi için hazırlıklarını sürdürüyor. Bu yenilikçi asistan, olağan bir sanal gösterge panelinin çok ötesinde bir kullanıcı tecrübesi yaşatmak amacıyla ileri göz takip algoritmaları ve holografik üç boyutlu görüntüleme teknolojilerinden faydalanacak. "Holografik Asistan" teknolojisi son zamanlarda araba içerisinde kullanılmakta meydana gelen 2 boyutlu ekran teknolojilerinin mahaline ilk defa üç boyutlu görüntüleme ve artırılmış gerçekliği getirerek otomobil içi deneyimini sil baştan şekillendirecek.

Bu bilişim yardımıyla şoför gözünü yoldan ayırmadan Otomobilin gösterge ekranında verilen verileri görmekle kalmayacak, bununla beraber sokak ve etraf ile ilgili gereksinimi olabilecek öbür bütün verilere erişebilecek. Artırılmış gerçeklik ve 3 ebat ile zenginleştirilmiş imaj yardımıyla navigasyon ve öbür şoför dayanak sistemlerini daha pratik bir biçimde faydalanarak emniyetli, konforlu ve interaktif bir sürüş fırsatı bulacak. TOGG bu yıkıcı teknolojinin otomotiv sektöründeki ilk uygulayıcısı olarak kullanıcılarına bu inanılmaz sürüş deneyimini sunan ilk mobilite şirketi olmayı hedefliyor.

HER YERDE ŞARJ EDİLECEK
Düşük toplamında sahip olma maliyeti; suskun, huzurlu ve sıfır emisyonla temiz bir sürüş, elektrikli araçların samimi yanmalı otomobillere yönelik sağladığı en basit avantajlar olarak öne çıkıyor.

Türkiye'nin Otomobşehiri, yöntemlere çıkacağı 2022 seneye civarı TOGG'un öncülüğünde yayılımını temin edecek kapsamlı kapsamlı şarj altyapısı yardımıyla evlerinde, ofislerde ve sokak üzerindeki istasyonlarda şarj edilebilecek. Irtibatlı ve zeki bir araba olmanın sunacağı teknolojik olanaklar ile üyeler otomobillerinin şarjını kolaylıkla planlayıp yönetebilecek.
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Turkiyenin ilk yerli otomobili Tolga 0 1,181 29-12-2019, Saat: 16:44
Son Yorum: Tolga

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi