Konuyu Oyla:
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Güneyde Kızarmış Hindi
Yorumları: 1,461
Konuları: 1,461
Kayıt Tarihi: 21-12-2019
Rep Puanı: 2
#1

Güneyde Kızarmış Türkiye

Güneyde Yağda Kızartılmış Hindi Bir bütün, derin yağda kızartılmış hindi hazırlamak geleneksel hindi kızartmalarından çok daha az zaman alır, ayrıca fırını bu lezzetli yanlar için serbest bırakır.

Lütfen güvenlik talimatlarını uyguladığınızdan emin olun, çünkü eski deyişe göre, bir gram önleme, bir kilo tedaviye değer!

Tarif Malzemeleri:

1 (10-12 pound) bütün hindi, kendi kendine yağlama yapmayan
2/3 fincan salata sosu (seçtiğiniz herhangi bir yağ bazlı salata sosu)
1/3 fincan kuru şeri
2 çay kaşığı limon biber baharat tuzu
1 tatlı kaşığı sarımsak tozu
1 tatlı kaşığı soğan tozu
1 tatlı kaşığı kırmızı biber
Gerektiği kadar fıstık yağı

Yemek Tarifi :
 1. Sakatatları ve boynu çıkarın, hindiyi soğuk suyla iyice durulayın ve kağıt havluyla iyice kurulayın. Her iki iç boşluğu da kurutmaya özen gösterin. Oyuk boyunca iyi bir yağ sirkülasyonu sağlamak için bacakları birbirine tutturmayın veya bağlamayın. Kanat uçlarını kesin ve fritöz sepetine takılabilecekleri için küçük kuyruğu doldurun.
Turşuyu süzün. Turşuyu bir enjeksiyon şırıngasına yerleştirin. Turşuyu hindi göğsüne, kalçalarına ve bacaklarına enjekte edin. Kuşu büyük bir plastik torbaya koyun, buzdolabında saklayın ve en az 2 saat marine edin. Çantayı çevirin ve ara sıra hindiye masaj yapın. Hindiyi turşunun içinden boşaltın ve turşuyu atın. Hindiyi fritöz sepetine veya boynu aşağı gelecek şekilde bir rafa yerleştirin. OUTDOOR gaz brülörünü düz, kirli veya çimenli bir alana yerleştirin. Hindiyi asla kapalı mekanda, garajda veya bir binaya bağlı herhangi bir yapıda kızartmayın. Tutuşabilecek ahşap güvertelerde veya yağ ile lekelenebilecek betonda kızartma yapmayın. (Güvenlik ipucu: daha fazla güvenlik için yakınınızda bir yangın söndürücü bulundurun.) 7 ila 10 galonluk bir tencereye sepet veya rafla yağ ekleyin. Orta-yüksek ayarda, yağı 375 ° F'ye (190 ° C) ısıtın (yağ miktarına, dış sıcaklığa ve rüzgar koşullarına bağlı olarak, bu yaklaşık 40+ dakika sürmelidir). Yağ sıcaklığı kızartma termometresinde 375 ° F (190 ° C) kaydettiğinde, hindiyi yavaşça kızgın yağa indirin. Hindiden gelen nemin neden olduğu köpüklenme nedeniyle yağ seviyesi yükselecek, ancak yaklaşık bir dakika içinde stabilize olacaktır.Hindiyi iki kişinin alçaltması ve yükseltmesi akıllıca olacaktır.) Derhal yağ sıcaklığını kontrol edin ve alevi artırın, böylece yağ sıcaklığı 350 ° F (175 ° C) seviyesinde tutulur. Sıcaklık 170 ° C (340 ° F) veya altına düşerse, yağ hindiye sızmaya başlayacaktır. Her pound için yaklaşık 3 ila 4 dakika veya 10 ila 12 pound hindi için yaklaşık 35 ila 42 dakika kızartın. Isının düzenlenmesi gerektiğinden, her zaman ocağın yanında kalın. Göğüste 170 ° F (80 ° C) veya uyluk 180 ° F (85 ° C) pişirildiğinde hindiyi sıcak yağdan dikkatlice çıkarın. Hindinin birkaç dakika süzülmesine izin verin. (Güvenlik ipucu: saklamadan veya atmadan önce yağın tamamen soğumasını bekleyin.) Hindiyi raftan çıkarın ve servis tabağına koyun. Oymadan önce 20 dakika dinlenmeye bırakın.

10 ila 12 porsiyon yapar.

Fritöz Dikkat Güvenlik İpuçları:

 • Sizi hatırla Galon tehlikeli derecede sıcak yağ ile uğraşıyorsanız, etrafta çocuk veya evcil hayvan olmadığından emin olun. Ve üzerinize biraz yağ dökerseniz diye kolayca çıkarabileceğiniz eski ayakkabılar ve uzun pantolonlar giymek istiyorsunuz.
 • Fritözü düz kir veya çimenli bir alana yerleştirin.
Tutuşabilecek ahşap güvertelerde ve yağ ile lekelenebilecek betonda kızartmaktan kaçının. Kızgın yağı asla başıboş bırakmayın ve çocukların veya evcil hayvanların pişirme alanına yaklaşmasına izin vermeyin. Atmadan veya saklamadan önce yağın tamamen soğumasını bekleyin. Çiğ hindi ile temas eden ellerinizi, mutfak aletlerini, ekipmanı ve yüzeyleri hemen yıkayın. Hindi hemen tüketilmeli ve artıkları pişirildikten sonra iki saat içinde buzdolabında saklanmalıdır.

(Güvenlik İpuçları Kaynağı: Türkiye Ulusal Federasyonu (202) 898-0100.)

Yararlı İpuçları:

 • Kullanım sadece fıstık, kanola veya aspir yağı gibi yüksek duman noktalı yağlar.
 • Doğru miktarda yağ belirlemek için hindiyi baharat eklemeden önce tencereye koyun ve hindi kaplanana kadar su ekleyin. Yağ seviyesini işaretlemeden önce hindiyi sudan çıkarın. Su miktarını ölçün ve uygun miktarda yağ kullanın. Tencereyi tüm sudan iyice kurutun.
 • Üyelik depolarında, süpermarketlerde, indirimli mağazalarda büyük fıstık yağı kapları mevcuttur.
 • Türkiye'de tencere ve propan brülörlü ocaklar büyük süpermarketlerden, spor malzemeleri mağazalarından, restoran tedarikçilerinden, inşaat malzemeleri satan mağazalardan ve nalburlardan satın alınabilir.
Ocağınız ve deponuz yoksa ve satın almak istemiyorsanız, parti malzemeleri satan mağazalardan kiralanabilir. İğneyi çıkarırsanız enjektörü doldurmak daha kolaydır. Yağ, yiyecek parçacıklarını çıkarmak için süzülerek yeniden kullanılabilir. Ayrıca normal çöplerle birlikte imha edilebilir.

Tarif ve fotoğraf Türkiye Ulusal Federasyonu'nun izniyle sağlanmıştır.

Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rangoon Kızarmış Ördek LazyMt 0 414 26-12-2020, Saat: 01:10
Son Yorum: LazyMt
  Markalı Meyve Kompostosu ile Kızarmış Kaz soulmy 0 431 26-12-2020, Saat: 01:10
Son Yorum: soulmy
  Kızarmış ördek berhank 0 331 26-12-2020, Saat: 01:07
Son Yorum: berhank
  Altın Üzümlü Şarapta Kızarmış Tavşan social 0 344 26-12-2020, Saat: 01:06
Son Yorum: social
  Hindi Sandviçleri hoppa 0 320 26-12-2020, Saat: 00:29
Son Yorum: hoppa

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi