Forum Gündemi:

Her Türlü Destek, Şikayet, Reklam İçin Whatsapp

Konu Başlığı : Gözetim şirketi, kendi yüz tanıma teknolojisini kullanarak kadın çalışanları taciz etti

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : enis
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Kidemli Üye
*
490
mesajlar
490
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye
18-10-2019
(Kayıt Tarihi)
Gizli
(Cinsiyet)
#1
19-11-2020, Saat: 21:40

Silikon Vadisi'ndeki bir gözetleme şirketi, bir satış direktörünün kadın işçileri taciz etmek için şirketin yüz tanıma sistemini kullanmasının ardından cinsiyetçilik ve ayrımcılıkla suçlanıyor. Ocak ayında 1.6 milyar dolar değerlenen Verkada, ofisini kendi güvenlik kameralarıyla donatıyor.

Geçen yıl, satış müdürü kadın işçilerin fotoğraflarını çekmek için bu kameralara erişti ve onları cinsel içerikli şakaların yanı sıra #RawVerkadawgz adlı Slack kanalında yayınladı. Olay ilk olarak IPVM tarafından bildirildi ve bağımsız olarak Vice tarafından doğrulandı.

"Yüz eşleştirme ... bana bir fışkırtma bul"

Çalışanlar IPVM'ye satış ekibinde liderlik pozisyonlarında bulunan ve birçoğu büyüdü Danville'de oynadı ve lisede birlikte futbol oynadı, cinsiyetçilik kültürüne katkıda bulundu.

Vice raporuna göre, satış müdürü Slack'te "Yüz eşleşmesi ... bana bir fışkırtma bul" diye yazdı. Gönderi, çalışanların Verkada güvenlik kameralarından alınan görüntülerinin yanında paylaşıldı. Vice, "" Yüz arama "denildiği gibi, yüzler denizindeki bir kişiyi tam olarak tespit edebilir," dedi. "Bu örnekte nokta atılan yüz, ağzı sonuna kadar açık bir Verkada çalışanına aitti."

Slack olayı İK'ya bildirildikten sonra, Verkada CEO'su Filip Kaliszan, Slack kanalındaki çalışanlara bir seçenek sundu: şirketten ayrılmak veya hisse senedi opsiyonlarını azaltmak. Vice'e göre, hepsi kalmayı ve hisse senedi opsiyonunu kesmeyi seçti. "Şok olmuştum. Bir çalışan IPVM'ye verdiği demeçte, bana göre bu sadece ateşlenebilir bir suç değil, kariyeri sona erdiren bir suç ”dedi.

23 Ekim'de Kaliszan, olayı ele alan çalışanlara bir e-posta gönderdi. "Liderlik olayın farkına varır varmaz, ne olduğunu ve kimin sorumlu olduğunu anlamak için kapsamlı bir soruşturma başlattık" diye yazdı. "Bu soruşturma, olayı kışkırtmaktan bir kişinin sorumlu olduğunu ve ekibin diğer dokuz üyesinin Slack kanalının bir parçası olduğunu ortaya çıkardı. Biz farkına vardığımızda, Slack kanalı silinmişti; kurtarmaya çalıştık ama başaramadık. Bununla birlikte, tüm katılımcılar derhal olaydaki rolleriyle orantılı cezalarla cezalandırıldı. Şirketimizin tarihindeki en büyük mali cezayı kışkırtıcıya verdim ve diğer katılımcıların her biriyle bireysel disiplin tartışmaları yaptım. "

Verkada yönetim kurulu başkanı Hans Robertson, kasıtlı olarak bir" satış ekibi tuttuğunu "söyledi. atletler ”ve Verkada'nın stratejisi" kültürü gerçekten eğlenceli hale getirmektir. "

Verkada, Juul Labs, Equinox ve Red Lobster'ı da içeren müşterilerinin olduğunu söyleyerek kendisini Amazon'un gözetim sistemi Ring'den ayırmaya çalıştı. , kolluk kuvvetleriyle çalışmayın. Ancak "kanun yaptırımı için Verkada" adlı bir YouTube videosunda şirket, Batı Virginia'daki Parkersburg polis departmanında çalıştığını söylüyor.

Bir Verkada sözcüsü The Verge'e e-posta ile gönderilen bir açıklamada şunları söyledi: “Verkada cinsel tacize veya uygunsuz davranışlara müsamaha göstermez. Bu münferit olay araştırıldı ve ilgili tüm bireyler buna göre disipline edildi. Bu süreç, bu olaydan etkilenen kadınlarla birlikte çalışan İK departmanımızı içeriyordu. Hareket tarzımızı desteklemelerini ve işlerinde kendilerini güvende ve rahat hissetmelerini sağlamak için profesyonel ve kişisel kaynaklar sağladı. "

<

Satın Al


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YouTube ’un en büyük çocuk yıldızı Amazon'da kendi şovunu yapıyor niggaTR 0 0 19-11-2020, Saat: 21:32
Son Yorum: niggaTR

Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once 1 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
7 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 6 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 3 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.