Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Google Pixel Buds incelemesi: ikinci kez çekicilik
Yorumları: 1,536
Konuları: 1,536
Kayıt Tarihi: 18-10-2019
Rep Puanı: 7
#1

Google'ın orijinal Pixel Buds, şirketin hala bir donanım üreticisi olarak ayağa kalktığı bir zamanda geldi. 2017'de kötü bir ekrana sahip bir Pixel 2 XL ve o çok garip Clips kamerayla birlikte gönderildiler. AirPod'lardan sonra piyasaya sürülmesine rağmen, Google, endüstrinin gerçekten kablosuz kulaklıklara geçişini inatla görmezden geldi ve Pixel Buds arasındaki kumaş kablosu, onları ne zaman kaldırmak istediğinizde bir angarya haline geldi. Orada bazı iyiler vardı - esas olarak Google Asistan'ın derin entegrasyonu - ancak genel bir "meh" paketini telafi etmek için yeterli değildi.

Google, yeni ikinci nesil Pixel Buds ile etkileyici bir iş düzeltme kursu gerçekleştirdi. 179 ABD doları fiyatıyla artık tamamen kablosuz, iyileştirilmiş ses kalitesine sahip ve eller serbest Google Asistan ses kontrolleri sunan ilk gerçek kablosuz kulaklıklar. Ancak bu Piksel Tomurcukları, orijinallerinden daha fazla rekabetle karşı karşıya ve Google mükemmel ilerleme kaydetmiş olsa da, onları rekabetin biraz gerisinde bırakan hala bulunacak kusurlar var. Yani, bu fiyattaki diğer kulaklıkların sergilemediği sık bağlantı sorunları var.

Google Pixel Buds (2020) incelememiz Verge Score 10 üzerinden 7 İyi Şeyler Çok geliştirilmiş tasarım Kablosuz şarj Eller- ücretsiz Google Assistant Android telefonlarda kolay eşleştirme Kötü Şeyler Bağlantı kararlılığıyla ilgili endişeler Sabitleyici ark, uzun süreli dinlemeden sonra rahatsızlığa neden olabilir Ortalama pil ömrü Havalandırmalı tasarım, makul miktarda dış gürültüye izin verir

Google'dan 179,00 $ 'dan Best Buy'dan 179,00 $' a B&H'dan Satın Alın. Fotoğraf

Pixel Buds öncüllerine benzer; hala kulağına bir parça Mentos şekeri takmak gibi.

Bana göre daha da büyük bir artı var: diğer birçok kablosuz kulaklık kulaklarımdan rahatsız edici bir şekilde çıkma eğilimindedir, ancak bunlar çok ince. Rakipler arasında ender görülen bir şekilde sıyrıklar ve bana doğrudan bakarak onları giydiğimi söyleyemezsin.

Bu yinelemede yeni olan şey, Pixel Buds'ın kulaklarınızda sabit kalmasına yardımcı olmak için her kulaklıkta bulunan yumuşak bir "dengeleyici yay" (silikon kanatçık gibi düşünün). Rahatlıkla ilgili hiçbir sorun yaşamadım ama birkaç çift Piksel Tomurcuğu test ediyorduk ve Dieter ve Becca her ikisi de arkın uzun süreli dinleme sırasında biraz acıya neden olduğunu söyledi.

Google'ın Piksel Tomurcukları entegre kanat ipuçlarına sahiptir. Fotoğraf: Becca Farsace / The Verge

Mat beyaz oval biçimli şarj kutusu bana biraz bilim kurgu gibi geliyor (iyi bir şekilde). Genel boyut olarak bir AirPods kılıfından çok uzak değildir, ancak Pixel Buds'ı dar bir kot pantolon cebinde taşıyorsanız, eklenen kalınlık fark edilebilir.

Çanta, kablosuz şarjı destekler ve kulaklıkların 24 saatlik toplam pil ömrüne ulaşması için yeterli miktarda su içerir.

Kasa kablosuz şarjı destekler. Fotoğraf Chris Welch / The Verge Ayrıca kapattığınızda çok tatmin edici bir tıklama yapar. Fotoğraf: Chris Welch / The Verge

Şarj kutusunda kendi pili için bir durum ışığı ve her iki kulaklık için de şarj olduğunu gösteren tek bir LED bulunur. Çiftlerden yalnızca birinin şarj olduğu bazı gerçek kablosuz kulaklıklarda yaşadığım rastgele pil sorunlarından sonra, herhangi bir belirsizliği ortadan kaldırmak için her kulaklık için ayrı ışıklar görmek isterim.

Sol ve sağ Piksel Tomurcuklarının farklı oranlarda, bazen önemli miktarda boşalma eğiliminde olduğunu fark ettim.

“İki kulaklık, pili en üst düzeye çıkarmak için farklı zamanlarda farklı işlevler sunduğundan, bir kulaklık diğerinden daha fazla pil tüketebilir. Algoritma, her iki kulaklıktaki durumu izliyor ve yüksek kaliteli bağlantı ve oynatma performansına akıllıca öncelik verirken daha fazla güç tüketen işlevleri desteklemek için her iki kulaklığı da değiştirebiliyor ”dedi. “Sesli aramalarda, algoritma sesi kesilmekten kaçınmak için daha muhafazakar. Bu nedenle, uzun bir aramadan sonra bir fark fark edilebilir olsa da, daha sonra ses akışına veya diğer işlevlere geçerseniz, muhtemelen pil seviyesinin düştüğünü göreceksiniz. "

Yeni Pixel Buds artık kulağınızda silikon uçlar, ancak Apple gibi Google, bazı insanların çok rahatsız bulduğu tıkalı kulak hissini önlemek için bir havalandırma sistemi entegre etti. Son derece iyi çalışıyor. Bu kulaklıklarda aktif gürültü iptali yoktur, ancak Amazon’un Yankı Tomurcukları dışında, 200 doların altında ANC görülmesi nadirdir. En azından AirPods Pro ve Sony 1000XM3'lerde yaşanabilecek "kulak zarı emmesi" ile karşılaşmayacaksınız. Pixel Buds, şimdiye kadar taktığım en rahat kulaklıklar arasında yer alıyor - ancak bu rahatlık bir değiş tokuşla birlikte geliyor.

Bunu yapmak için tasarlanmışlardır, ancak burada Jabras veya Samsung’un tomurcuklarında olduğu gibi aynı düzeyde gürültü yalıtımı elde edemezsiniz. Koşucular ve diğer dış mekan meraklıları bu mekansal farkındalığa sahip olmaktan hoşlanacaklar; Huzurlu bir tren yolculuğu isteyen insanlar muhtemelen bunu yapmayacak. Gürültü kayması, normal AirPod'larda veya daha eski Pixel Buds'larda olduğu kadar kötü değildir - conta, dışarıda olanların bir kısmını boğar - ancak akılda tutulması gereken bir şeydir.

Google, Pixel Buds'ın özel olarak tasarlanmış 12 mm sürücüler içerdiğini söylüyor, ancak bunların boyutunun ortaya çıkan sesin ne kadar etkileyici ve cesur olduğunu belirlemesi gerekmiyor. Örneğin, Jabra Elite 75t tomurcukları 6 mm sürücülere sahiptir, mükemmel ses çıkarır ve güçlü baslar üretir. Öyleyse teknik özelliklere takılıp kalmayalım. Ancak Piksel Tomurcukları kulağa oldukça hoş geliyor. Gönderildikleri sırada bas bir zayıflıktı ve düşük seviye EDM, funk, metal veya alçak tonlarda ağır olan diğer türler için yeterince etkili değildi. Ancak Ağustos ayının sonlarında Google, "bas artırma" EQ ayarı içeren yeni bir donanım yazılımı güncellemesi yayınladı. Açıldığında, bas güçlendirme, orta ve yüksek tonları bulanıklaştırmadan ses kalitesinde fark edilir bir iyileşme sağlar - daha önce eksik olan bir patlama sesi vardır.

Fotoğraf: Chris Welch / The Verge

Pixel Buds, çok keyifli bir dinleme deneyimi sunuyor. Enstrümanlar, çevreleyen bir ses sahnesiyle güzel bir şekilde katmanlanmıştır. Phoebe Bridgers imzalı “Scott Street”, her zaman ayrıntıları ölçmek ve kulaklıkların ne kadar etkileyici olduğunu görmek için iyi bir yol. Ve burada, vokalleri şarkının kreşendosunda olan diğer her şeye asla kaybolmaz. Pixel Buds, Jason Isbell ve 400 Unit'in "Dreamsicle" gibi akustik odaklı parçaları iyi bir şekilde sergiliyor. Bas kuvvetlendirme olmadan, Sabit Tut çalma listeme geçersem, yankılanan elektro gitarların arkasında aradığım sürüş gücünden yoksunlar. Benzer şekilde, Post Malone’nin "Çevrelerini" dinlerken bir şeyin eksik olduğunu hissediyorsunuz. Ancak bununla birlikte, aniden güçlü düşük frekanslar ortaya çıktı.

Google daha önce bana "donanım, yazılım ve genel akustik açısından, düşükleri, orta ve yüksekleri daha da artırmak için yerimiz var" demişti. ve bas güçlendirme şirketin yalan söylemediğini gösteriyor. Piksel Tomurcukları şimdi piyasaya sürüldüklerinden çok daha iyi ses çıkarıyor.

Yine de Piksel Tomurcuklarını kontrol etmenin biraz daha az konsantrasyon gerektirmesini diliyorum. Orijinal Pixel Buds gibi, bunlar da müziği duraklatmak ve parçaları atlamak için dokunuşlara güveniyor.

Her şey işe yarıyor ve Google'ın olabildiğince fazla işlevsellik oluşturmaya çalıştığını takdir edebilirim. Ancak kaydırma hareketi kontrollerine dayanan diğer kulaklıklarda olduğu gibi, bu kontrolleri kullanırken kasıtlı ve hassas olmanız gerekir. Sesi değiştirmeye çalışırken duraklatmak nispeten kolaydır ve parmak hareketlerinize dikkat etmezseniz bunun tersi de geçerlidir. I

Google, kontrollerin hiçbirini özelleştirmenize izin vermez, ancak her iki tarafta da aynı şekilde çalışırlar. (Evet, bir arama veya bisiklete binmek için sol veya sağ Pixel Bud'ı ayrı ayrı kullanabilir ve diğerini durumda bırakabilirsiniz.) Bu boyuttaki kulaklıklarda yapabileceğiniz çok fazla şey ve arada sırada yanlış okunan hareket var. asla aşırı sinir bozucu olmaz, ama olur. Kontrolleri çok güvenilmez bulursanız, bunları Pixel Buds uygulamasında devre dışı bırakabilirsiniz. Sürekli olarak ses seviyesiyle uğraşmaktan kaçınmanıza yardımcı olmak için Piksel Tomurcukları, ortamınıza göre sesi otomatik olarak ayarlayan Adaptive Sound adlı bir özelliğe sahiptir. Bir şehirde dolaşırsanız müzik daha yüksek olur, ancak sessiz bir yere giderseniz alçalır. Ses seviyesini kendiniz ayarlamak, çevreniz değişene kadar Adaptive Sound'u geçici olarak devre dışı bırakır ve efektten hoşlanmıyorsanız istediğiniz zaman tamamen kapatabilirsiniz.

DEVAM ETMEYİ KABUL EDİN: GOOGLE PIXEL BUDS (2020)

Artık her akıllı cihaz, onu kullanabilmeniz için bir dizi şart ve koşulu - kimsenin gerçekten okumadığı sözleşmeleri - kabul etmenizi gerektiriyor.

Ancak, cihazları incelerken tam olarak kaç kez "kabul et" seçeneğine basmanız gerektiğini saymaya başladık, çünkü bunlar çoğu insanın okumadığı ve kesinlikle pazarlık yapamayacağı anlaşmalardır.

Eşleştirebilir ve hiçbir şeyi kabul etmeye gerek kalmadan Google'ın Pixel Buds'larını dinleyin. Ancak Pixel Buds uygulamasının yüklenmesi bir dizi zorunlu sözleşmeyle birlikte gelir:

Google Hizmet Şartları Google Gizlilik Politikası Google Cihaz Tahkim Sözleşmesi (ABD müşterileri için)

Google Asistan ayrıca "cihazınızdaki kişiler veya Google Asistan aracılığıyla daha iyi, daha yararlı yanıtlar sağlamak için Google siteleri ve uygulamalarında etkinlik. Google Asistan dahil olmak üzere Google hizmetleri aracılığıyla bu hizmetleri kullanmayı seçtiğinizde üçüncü taraf hizmetleri de kendi gizlilik politikalarına uygun olarak Google ile bilgi paylaşabilir. "

Son çetele: isterseniz en az üç zorunlu sözleşme Pixel Buds'dan en iyi şekilde yararlanmak için.

Piksel Tomurcukları, rakip kulakiçi kulaklıklardan daha kötü bağlantı kararlılığı sorunlarından muzdariptir.Kulaklıklardan birini çıkarmak müziğinizi duraklatacaktır. Telefonumda video izlerken, herhangi bir ses senkronizasyon sorununu anlayamadım. Telefon (veya Yakınlaştırma) aramalarına gelince, Piksel Tomurcukları, çene hareketini (ve dolayısıyla konuşmayı) algılamak için hüzmeleyen mikrofonlara ve bir ivmeölçere sahiptir ve bu, ilgisiz sese izin vermeden diğer uçtaki insanlara net ses çıkarmanız için iyi bir iş çıkarır. . En iyisi değiller (Becca’nın videosunda da duyacağınız gibi), ancak sesiniz en azından tutarlı bir şekilde anlaşılır olacaktır.

Yazılım tarafında, Pixel Buds, Google Asistan'ı kulağınıza yerleştirmek için hala yararlı bir numaraya sahiptir ve geldiklerinde telefonunuzun bildirimleriyle ilgili sizi bilgilendirmeye devam edebilir. Ancak artık kolaylık daha iyi Asistan ile ellerinizi kullanmadan konuşabilirsiniz. "Hey Google" dedikten sonra bir zil sesi duyarsınız ve ardından hava durumunu sorabilir, belirli bir şarkı listesi talep edebilir, Asistan'a akıllı ev gadget'larınızı kontrol etmesini söyleyebilir veya normalde yaptığınız her şey için komutlar basabilirsiniz. Elleriniz meşgulken bunu yapabilme yeteneğine sahip olmak güzel bir yetenek. Pixel Buds, AirPod sahiplerinin bir iPhone'da aldığı sorunsuz kurulum sürecini taklit eden Android'de Fast Pair'i de destekliyor.

Kasayı cihazınızın yakınında açarsanız, hem kılıf hem de kulaklık için pil durumunu görüntüleyebilirsiniz. Piksel Tomurcuklarını bir Android telefonla eşleştirmek çok kolay.

Orijinal Pixel Buds'da olduğu gibi, bu yeniler de size yurtdışında konuşma modu aracılığıyla Google Çeviri ile yardımcı olabilir, ancak telefonunuz hala tüm gerçek işi yapıyor. Sonuçlar mükemmel olmasa bile kullanılabilir olması güzel bir özellik, ancak aynı zamanda Google Asistanlı diğer kulaklıkların da yapabileceği bir şey. Pixel Buds ile kazandığınız ana yeni işlev eller serbest sesli komutlardır. Google ayrıca, kulaklıklar acil durum sirenleri veya ağlayan bebek gibi belirli sesleri algıladığında ses seviyesini otomatik olarak düşüren "dikkat uyarıları" gibi diğer özellikleri de deniyor.

Ancak bu ilk incelemeden sonra yapılan genişletilmiş test sürecinde, Pixel Buds'ın önemli bağlantı sorunları olduğu bana daha açık hale geldi. Bırakmalar başlangıçta çok azdı ve kulaklıkları iç mekanda kullanıyorsanız neredeyse yoklar, ancak Pixel Buds'ı dışarıda kullanırken bunlardan çok şey yaşadım - ve bu deneyim paylaşıldı birçok alıcı tarafından.

Ancak bu, Pixel Buds fiyat aralığındaki diğer çoğu gerçek kablosuz kulaklığın aynı derecede olması gerekmeyen bir sorundur. Google'ın rekabeti, yaklaşık aynı fiyata Jabra Elite 75t kulaklıkları içeriyor. Fotoğraf: Chris Welch / The Verge

Google'ın yeni, ikinci nesil Pixel Buds, hem konsept hem de uygulama açısından eskiye göre büyük bir gelişme. Tasarımları çok daha mantıklı ve kullanımı çok daha kolay, giymeleri rahat ve çoğu temel özellikteki rekabete tam olarak ayak uyduruyorlar. Ve şirket, bas kuvvetlendirmenin eklenmesiyle ses kalitesinde etkileyici iyileştirmeler yaptı. Ancak bağlantı sorunları devam ediyor ve Google'ın bunlarla tam olarak başa çıkamaması endişe verici.

179 $ 'dan Pixel Buds, Jabra'nın Elite 75t kulaklıkları ile aynı şekilde fiyatlandırılıyor; bu kulaklıkları daha dinamik sesleri, daha iyi stabiliteleri ve siz de kaçırmadığınız için yine de kişisel olarak seçeceğim sahip olduğunuz telefona bağlı olarak özellikler.

Bununla birlikte, artık Pixel Buds'ın satışa çıkmasından bu yana birçok alıcının yaşadığı Bluetooth kararlılık sorunlarını da hesaba katıyor. Şirket, bu sinir bozucu sorunu henüz tam olarak çözmedi. Sonuç olarak, Pixel Buds için inceleme puanı 7,5'ten 7'ye düştü.

Vox Media'nın bağlı ortaklıkları var. Bunlar editoryal içeriği etkilemez, ancak Vox Media bağlı kuruluş bağlantıları aracılığıyla satın alınan ürünler için komisyon kazanabilir. Daha fazla bilgi için etik politikamıza bakın.

YouTube'da The Verge

Exclusive ilk olarak yeni teknolojilere, incelemelere ve Dieter Bohn ile İşlemci gibi şovlara bakıyor. Abone ol!

.

Satın Al
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  DuckDuckGo, Bing'e yenildikten sonra Google'ın Android arama motoru açık artırmasını "temelde kusurlu" olarak nitelendir LazyMt 0 446 15-11-2020, Saat: 23:14
Son Yorum: LazyMt
  Surface Laptop Go incelemesi: Maliyet düşürmede bir vaka çalışması LazyMt 0 434 15-11-2020, Saat: 23:11
Son Yorum: LazyMt
  Microsoft Surface Pro X (2020) incelemesi: ARM daha fazla güç kazanıyor sercantelli 0 440 15-11-2020, Saat: 22:42
Son Yorum: sercantelli
  Dell XPS 13 (2020 sonu) incelemesi: mükemmellik, iyileştirilmiş hoppa 0 408 15-11-2020, Saat: 22:40
Son Yorum: hoppa
  Hayır, gelecekteki Pixel telefonlar Google Foto ’dan para kapma hizmetinden muaf değil KennethFoups 0 941 14-11-2020, Saat: 23:18
Son Yorum: KennethFoups

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi