Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Google mühendislerinin bile Google'ın gizlilik ayarları konusunda kafası karışık.
Yorumları: 447
Konuları: 447
Kayıt Tarihi: 19-09-2019
Rep Puanı: 0
#1

Google'ın gizlilik ayarları yalnızca kullanıcılarının kafasını karıştırmakla kalmıyor, aynı zamanda Google'ın veri toplama davasında mühürlenmemiş dahili belgelere göre çalışanlarının da kafasını karıştırıyor.

"Mevcut kullanıcı arayüzü, İşleri mümkün kılsa da, insanların çözemeyecekleri kadar zor, ”dedi bir Google çalışanı, bugün yeni açılmış olan büyük ölçüde düzeltilmiş belgelere göre. Dava ilk olarak Mayıs ayında Arizona Başsavcısı Mark Brnovich tarafından açılmıştı; Mühürsüz belgelerdeki yeni bilgiler ilk olarak The Arizona Mirror tarafından bildirildi.

"Üst düzey Google çalışanları bile Google'ın hangi koşullar altında konum verilerini topladığını anlamıyor."

Brnovich ve ekibi şikayette, "En üst düzey Google çalışanları bile Google'ın konum verilerini hangi koşullar altında topladığını anlamıyor," diye yazdı.

Arizona soruşturması, 2018 yılında bir Associated Press makalesi ile başlatıldı. Google hizmetlerinin, "Konum Geçmişi" adlı bir ayarı "duraklatsanız" bile Android cihazınızdan veya iPhone'unuzdaki konum verilerini depolayacağını göstermek. Bu ayar kapalı olsa bile, bazı Google uygulamaları konumu ve zaman damgasıyla birlikte otomatik olarak depolar.

Bir Google çalışanı bugün yayınlanan belgelerde "Makaleye katılıyorum" diye yazdı.

Google sözcüsü Jose Castaneda, "Gizlilik denetimleri uzun zamandır hizmetlerimizde yerleşik olarak bulunuyor ve ekiplerimiz bunları tartışmak ve iyileştirmek için sürekli çalışıyor" diyor. "Konum bilgileri konusunda geri bildirim aldık ve gizlilik kontrollerimizi iyileştirmek için çok çalıştık. Aslında, bu kiraz toplanan yayınlanmış alıntılar bile, ekibin hedefinin "Konum Geçmişi Ayarları ile ilgili kafa karışıklığını azaltmak" olduğunu açıkça belirtiyor. "" Konumuna bağlı olarak reklam almayı devre dışı bıraktığını düşünen bir kullanıcı yanılıyor iki sayı. "

Google'ın fazladan konum ayarlarını “Web ve Uygulama etkinliği” ne (Google hesap ayarlarının derinliklerinde) gizlemesinden kaynaklanan öfke, sonunda şirketin gizlilik geçişlerini ortaya çıkarma biçimini iyileştirmesine yol açtı. Son birkaç yıldaki küçük değişiklikler, Google'ın yeni kullanıcılar için varsayılan olarak otomatik konum ve arama geçmişini silme politikasıyla sonuçlandı. Mevcut kullanıcıların, ayarlarını değiştirmek için yine de Etkinlik Kontrolleri sayfasını ziyaret etmesi gerekir.

Ancak Google değişiklikler yapmış olsa da, hâlâ yapabileceği çok şey var. Arizona davasındaki belgeler, kullanıcıların yaşadığı kafa karışıklığını açıkça ortaya koyuyor.

Bir ayarı kapatarak reklam kişiselleştirmeyi kapatmak mümkündür - ancak şikayet Google'ın size bulunduğunuz yere bağlı olarak reklam sunmasını engellemeyeceğini savunuyor, bu yalnızca Google'ın yerine genel olarak üç kilometrelik bir alan içinde olduğunuzu varsayacağı anlamına geliyor. Harita üzerinde tam GPS konumunuzu kullanarak.

Dahası, bu ayarı kapatmak, Google'ın diğer web sitelerinde reklam göstermek için kullanılan diğer reklam hizmeti DoubleClick'i değiştirmiyor. Bu reklamlardan konum bilgilerini kaldırmak için farklı bir kullanıcı arayüzü gerekir ve Google, kullanıcıları hedeflemek için yine de genel konum bilgilerini kullanır.

Şikayet, DoubleClick ayarlarının Google reklamının kişiselleştirilmesi üzerinde hiçbir etkisi olmadığını söylüyor. "Bu nedenle, konumuna bağlı olarak reklam almayı devre dışı bıraktığını düşünen bir kullanıcı iki konuda yanılıyor: Google, her gün böyle bir ayar sunarak, konuma dayalı reklamlarını (kaba konumuna göre) sunmaya devam ediyor." şikayet okur. "Aynı zamanda, bu aldatıcı ve adaletsiz eylemler ve uygulamalar yoluyla Google, kullanıcıların istediği takdirde Google'ın konum bilgisi toplamasını anlamlı bir şekilde devre dışı bırakmasını imkansız olmasa da imkansız hale getiriyor."

< Güncelleme 26 Ağustos 18:55 ET : Google sözcüsünün yorumlarını ekler.

İlgili

Android 101: Konum izleme nasıl durdurulur Android'de konum paylaşımı nasıl etkinleştirilir ve devre dışı bırakılır .

Satın Al
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  DuckDuckGo, Bing'e yenildikten sonra Google'ın Android arama motoru açık artırmasını "temelde kusurlu" olarak nitelendir LazyMt 0 452 15-11-2020, Saat: 23:14
Son Yorum: LazyMt
  Bu 160 dolarlık Mandalorian Xbox kumandası beskar çelikten bile yapılmadı niggaTR 0 410 15-11-2020, Saat: 22:42
Son Yorum: niggaTR
  Hayır, gelecekteki Pixel telefonlar Google Foto ’dan para kapma hizmetinden muaf değil KennethFoups 0 946 14-11-2020, Saat: 23:18
Son Yorum: KennethFoups
  Google, VR saha gezisi uygulaması Expeditigram'ı kapatıyor chaitra 0 388 14-11-2020, Saat: 00:15
Son Yorum: chaitra
  Google'ın, Nest Audio hoparlörlerini Chromecast akış cihazlarına bağlamak için çalıştığı bildiriliyor KennethFoups 0 386 14-11-2020, Saat: 00:15
Son Yorum: KennethFoups

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi