Forum Gündemi:

Her Türlü Destek, Şikayet, Reklam İçin Whatsapp

Konu Başlığı : Facebook yanlışlıkla bazı kullanıcıları yeni Oculus kulaklıklarından kilitliyor

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : soulmy
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Kidemli Üye
*
455
mesajlar
455
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye
07-12-2019
(Kayıt Tarihi)
Gizli
(Cinsiyet)
#1
14-11-2020, Saat: 23:50

Facebook, alıcıların Facebook hesapları askıya alındığı için sanal gerçeklik kulaklıklarını kullanamadıkları yönündeki bir dizi raporun ardından, "az sayıda" müşterinin yeni Oculus Quest 2 kulaklıklarının kilitlendiğini söylüyor. Twitter'da, kullanıcıları sorunları olursa Oculus ile iletişime geçmeye çağırdı.

UploadVR'nin dün bildirdiği gibi, kullanıcılar Quest 2'yi kurmaya çalışırken belirsiz nedenlerle askıya alındıklarından şikayet ettiler. Örneğin Oculus subreddit, bir Facebook sayfasını ilk kez oluşturup mevcut bir Oculus hesabıyla birleştirdikten sonra yasaklanmayı açıkladı. "Sosyal medya sitesini gereğinden fazla kullanma niyetim olmadığından ve hesapları birleştirip profil ayarlarını değiştirdikten sonra dakikalar içinde profilimi kilitlemek için Facebook'un web sitesine giriş yaptım ve hesabım herhangi bir sebep gösterilmeden veya yapabileceğim herhangi bir sebep olmaksızın yasaklandı. kullanıcı bir e-postayla The Verge'e verdiği demeçte, Quest 2'yi "yeni bir beyaz kağıt ağırlığı" haline getirdi. Alt dizindeki diğer kişiler, kendi deneyimlerinden mahrum kaldılar.

Az sayıda müşteriler Quest 2'yi Facebook hesaplarıyla kullanırken sorun yaşıyor. Kurulum konusunda sorun yaşayan birkaç kişiden biriyseniz, yardım etmeye hazırız. Bize ulaşın ve bir destek talebi başlatın: https://t.co/W0iGW16GqS

— Oculus Desteği (@OculusSupport) 15 Ekim 2020

Quest 2, Ayrı bir Oculus hesabıyla giriş yapmak yerine Facebook girişi. Mevcut birçok müşteri, önceki kulaklıklarda Oculus hesaplarını kullanıyordu ve Quest'i kurmak, bazı kullanıcılar için sorunsuz olmaktan çok uzaklaşan bir süreç olan birleştirmeyi gerektiriyordu. Oculus, UploadVR'ye yaptığı açıklamada, bunun satın alınan oyunlara erişimi kalıcı olarak tehlikeye atmayacağına söz verdi. Bir sözcü, "Birisi Facebook hesabıyla Quest 2'ye giriş yapmakta sorun yaşarsa içeriğe erişimde geçici olarak sorun yaşayabilir, ancak bu giriş sorunları çözüldüğünde içeriğine erişebilir" dedi.

Halihazırda aktif Facebook kullanıcıları olan yeni Oculus alıcıları, herhangi bir hesabı birleştirmeye gerek kalmadan Facebook üzerinden kaydolmaları istendiğinden daha az sorun görebilirler.

Kilitlenme potansiyeli, Eylül ayında duyurulan ve dün sevk edilen Oculus Quest 2. Facebook, insanların hizmetinde gerçek adlarını kullanmalarını ister ve gerçek olmadığına inandığı hesapları askıya alır. Kullanıcılar ehliyet resimlerini veya diğer kimlik kanıtlarını gönderirse eski haline dönebilir, ancak Facebook'un devasa ölçeği sayesinde süreç yavaş, kişisel olmayan ve isabetli olabilir.

<
Satın Al


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Facebook, AI'nın nefret söylemi baskısını körüklediğini söyledi LazyMt 0 0 19-11-2020, Saat: 21:29
Son Yorum: LazyMt
  Facebook, İçeriği Seçim Günü civarında şiddeti durdurmak için kısıtlayabileceğini söyledi chaitra 0 0 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: chaitra
  Facebook sızıntıları, Mark Zuckerberg'in kararlarını öfkeli çalışanlara savunduğunu gösteriyor hoppa 0 0 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: hoppa
  Facebook, Kasım ayında erken zaferini iddia eden siyasi reklamları reddedecek berhank 0 0 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: berhank
  Facebook, yüzlerce aktivistin hesabını "yanlışlıkla" askıya aldığını söylüyor hoppa 0 0 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: hoppa

Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once 1 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
7 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 6 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 3 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.