Forum Gündemi:

Her Türlü Destek, Şikayet, Reklam İçin Whatsapp

Konu Başlığı : Facebook'un Jones Ana da dahil olmak üzere sol eğilimli haber sitelerinin trafiğini tıkadığı bildirildi

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : KennethFoups
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Kidemli Üye
*
406
mesajlar
406
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye
13-11-2019
(Kayıt Tarihi)
Gizli
(Cinsiyet)
#1
14-11-2020, Saat: 23:29

Wall Street Journal'ın bildirdiğine göre Facebook, Mother Jones gibi sol eğilimli haber sitelerinin platformundaki görünürlüğünü azaltmak için 2017'de haber akışı algoritmasında değişiklikler tasarladı ve CEO Mark Zuckerberg planları kişisel olarak onaylamıştı.

Ancak Mother Jones büyüme ve strateji başyazarı direktörü Ben Dreyfuss, Facebook yöneticileriyle 2017 ve 2018'de yapılan birçok toplantıda, trafiğin azalmasına rağmen "olumlu veya olumsuz bir şekilde değil" konusunda güvence verdiklerini yazdı. tek bir yayın veya yayıncı sınıfı. "

WSJ'ye göre, Facebook'taki bazı politika yöneticileri 2017'de Daily Wire gibi sağa eğilimli haber sitelerinde daha büyük bir etkisi olabileceğini düşündükleri haber besleme algoritmasında bekleyen değişikliklerle ilgili endişelerini dile getirdi. Bu nedenle mühendisler, algoritmada sola eğilimli sitelere gelen trafik üzerinde daha büyük bir etkisi olacak değişiklikler yaptı.

Bir Facebook sözcüsü Wall Street Journal'a "Bireysel yayıncıları etkilemek amacıyla değişiklik yapmadık" dedi.

2019'da Mother Jones editörleri, sitenin Facebook kitlesinde keskin bir düşüş gördüğünü ve bunun 18 ayda yaklaşık 600.000 dolarlık bir kayba dönüştüğünü yazdı. CEO Monika Bauerlein Cuma günü tweet atarak, bu düşüşün organizasyonun pozisyonları dolduramayacağı veya bazı projeleri takip edemeyeceği anlamına geldiğini söyledi. Jones Ana'da kendisinin ve diğerlerinin sitenin özellikle hedeflenmediğini düşündüğünü ekledi: "Bunun bu kadar sinir bozucu olmasının bir nedeni, Facebook'a şüpheden biraz fayda sağlamakta bu kadar uzun süredir ısrar etmem. Daha geniş yörüngelerinin rastgele bir zayiatı olduğumuza, ön camlarında bir sinek olduğumuza ikna olmuştum. Ama her zaman, her zaman daha kötü. ”

Toplantılara geri dönmeden önceki son şey, bunun çok sinir bozucu olmasının bir nedeni Facebook'a şüpheden biraz fayda sağlamakta çok uzun zamandır ısrar ettim. Daha geniş yörüngelerinin rastgele bir zayiatı olduğumuza, ön camlarında bir sinek olduğumuza ikna olmuştum. Ama her zaman, her zaman daha kötü.

- Monika Bauerlein (@MonikaBauerlein) 16 Ekim 2020

Facebook'un haber işiyle gergin bir ilişkisi olduğunu söylemek yetersiz kalıyor. Reklam işi ve haber akışında yapılan sürekli değişiklikler, özellikle yerel haberler olmak üzere endüstri üzerinde doğrudan bir ekonomik etki yarattı.

Gazetecilik endüstrisi ile ortak olma girişimlerinin çoğu büyük ölçüde olağanüstü başarısızlıklar oldu; Google AMP'nin rakibi Instant Articles ve dijital medya şirketlerinde toplu işten çıkarmalarla sonuçlanan orijinal video için büyük baskı vardı. Facebook'un video ölçümlerini şişirdiği ortaya çıktı. Facebook, 2016 yılında Trending Topics bölümünde tanıttığı makalelerde anti-muhafazakar önyargılı olmakla suçlandı, bu da bölümün tamamen kaldırılmasına yol açtı ve tartışmalı kaynaklardan her türlü şüpheli içeriğin kapısını açtı.

1976'da kurulan bağımsız bir kar amacı gütmeyen site olan Mother Jones, siyasi yolsuzluk, özel hapishaneler ve çevreyle ilgili çok sayıda soruşturmaya liderlik etti. Eylül 2012'de, Mitt Romney ’in “yüzde 47” sözleriyle ilgili hikayeyi kıran, Jones Ana'ydı. Bir video, GOP başkan adayı, özel bir bağış toplama etkinliğinde konuşurken Başkan Obama'yı destekleyenlerin yüzde 47'sinin gelir vergisi ödemediğini ve ne olursa olsun Obama'yı destekleyeceğini söyledi. Romney, halkın "kurban olduklarına inanan ve hükümetin onlarla ilgilenme sorumluluğu olduğuna inanan hükümete bağlı" olduğunu söyledi. Romney daha sonra yorumlarının "tamamen yanlış" olduğunu söyledi.

Facebook, Cumartesi günü The Verge'den gelen yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Satın Al


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Facebook, AI'nın nefret söylemi baskısını körüklediğini söyledi LazyMt 0 0 19-11-2020, Saat: 21:29
Son Yorum: LazyMt
  Facebook, İçeriği Seçim Günü civarında şiddeti durdurmak için kısıtlayabileceğini söyledi chaitra 0 0 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: chaitra
  Facebook sızıntıları, Mark Zuckerberg'in kararlarını öfkeli çalışanlara savunduğunu gösteriyor hoppa 0 0 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: hoppa
  Facebook, Kasım ayında erken zaferini iddia eden siyasi reklamları reddedecek berhank 0 0 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: berhank
  Facebook, yüzlerce aktivistin hesabını "yanlışlıkla" askıya aldığını söylüyor hoppa 0 0 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: hoppa

Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once 1 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
7 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 6 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 3 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.