Forum Gündemi:

Her Türlü Destek, Şikayet, Reklam İçin Whatsapp

Konu Başlığı : Facebook'un Instagram ile en son entegrasyonları, düzenleyicilerin şirketi parçalamasını zorlaştırabilir

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : berhank
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Kidemli Üye
*
494
mesajlar
494
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye
05-01-2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#1
14-11-2020, Saat: 23:26

Bugün, büyük bir şeye dönüşebilecek birkaç küçük şeyden bahsedelim.

Ocak 2019'da Mike Isaac, New York Times'ta Facebook hakkında kayda değer bir gelişme bildirdi. Önümüzdeki aylarda Facebook'un Facebook, Instagram ve WhatsApp'a güç veren teknik altyapıyı birleştireceğini söyledi. Kullanıcı için bu değişiklikler görünmez olacaktır. Ancak Facebook'un kendisi için uygulamaları birleştirmek için açık stratejik zorunluluklar vardı. Bunların arasında: Hareket tam da ABD hükümetinin şirketi dağıtma çabasını düşünmeye başladığı sırada geldi.

O zamandan bu yana yaklaşık iki yıl içinde hükümetin çabaları hızlandı. 15 Eylül'de Wall Street Journal, şirket aleyhine bir antitröst davasının yıl sonuna kadar gelebileceğini bildirdi. Ancak Facebook ’un uygulama ailesini arka uçta tek bir yazılım smoothie haline getirme çabası da arttı. Ve bu hafta bu cephede iki önemli gelişme oldu.

Birincisi, Facebook şu anda hangi uygulamalara giriş yaptığınızı gösteren birleşik bir "hesap merkezini" test ediyor. Ashley Carman'ın The Verge'de belirttiği gibi, bu, tek bir yere bir kredi kartı eklemenize ve Facebook uygulamalarını kullandığınız her yerde kullanmanıza olanak tanır:

Yeni merkez iki amaca hizmet eder.

Artık bunu otomatik olarak ve Facebook içinde yapabilirler. İkincisi, ödeme bilgilerini kaydetmek, insanların Facebook ve Instagram'da alışveriş yapmasını kolaylaştırır. Her iki hizmete de kredi kartı eklemek küçük bir engeldir, ancak yine de bir ürün satın almak için bir engel teşkil eder. Facebook Pay senkronizasyonu sayesinde, insanlar reklamı gördükleri platformdan bağımsız olarak doğrudan satın almaya başlayabilirler.

İki ve tartışmaya açık bir şekilde daha fazla ilgi gören şirket, bugün çapraz Facebook ve Instagram arasında platform mesajlaşması. İşte The Verge'den James Vincent:

Facebook, çeşitli mesajlaşma platformlarını entegre etme konusunda şimdiye kadarki en büyük adımını atarak Messenger ve Instagram'daki seçkin kullanıcıların uygulamadan diğerine mesaj göndermesine olanak tanıdı. Platformlar arası mesajlaşmanın kullanıma sunulmasının yanı sıra Instagram, Messenger'dan alınan özelliklerle genişletilecek olan DM sisteminin de büyük bir revizyonunu alıyor.

Yeni Instagram mesajlaşma araçları arasında kaybolan mesajlar, selfie çıkartmaları yer alıyor. , özel emoji, sohbet renkleri, istenmeyen mesajları engellemenin yeni yolları ve bir video görüşmesi sırasında arkadaşlarınızla video izlemenizi sağlayan Messenger'ın Birlikte İzle özelliğinin tanıtımı.

Baktığınız her yerde, Facebook ve Instagram biraz daha aynı hale geliyor.

"Federal Ticaret Komisyonu Facebook'u WhatsApp ve Instagram'ı yaymaya zorlamayı planladıysa," diye yazdım, "Şirketin artık 'WhatsApp' veya 'Instagram' diye bir şey olmadığını açıkladığını hayal edebilirsiniz. isimler yalnızca ilgili grafik kullanıcı arayüzlerine atıfta bulunacaktır. Perdenin arkasında sadece Facebook var. ”

Shira Ovide bugün haber bülteninde bu konuyu ele alıyor. "Şu anda olanlar Facebook, Google ve Amazon gibi süper yıldız şirketlerin gücünü kontrol etmenin zorluğunu gösteriyor" diye yazıyor. "Yaptıkları küçük değişikliklerin etkisi belirgin hale geldiğinde, bu konuda bir şey yapmak için çok geç olabilir."

Elbette, Facebook uygulamalarını birleştirme sorusuna bir bakış açısıyla yaklaşırsanız bir düzenleyici yerine kullanıcı, burada beğenilecek çok şey var. Pek çok kişi hem Facebook'u hem de Instagram'ı kullanıyor ve Instagram'da çok fazla mesaj gönderirseniz, emrinizde bir dizi Messenger özelliğine sahip olmaktan keyif alabilirsiniz.

"Yapmaya çalıştığımız şey Instagram şefi Adam Mosseri geçen hafta Messenger görüntülü sohbetinde bana anlattı.

Messenger'a yaslanmak Instagram'ın, şirketin Instagram'ın doğrudan mesajlarına "nihayet" olarak adlandırdığı çeşitli özellikler eklemesine olanak tanır - örneğin yalnızca en son mesajlar yerine tek tek mesajları yanıtlamanıza veya mesajları iletmenize izin verir.

Ve Facebook birden fazla mesajlaşma uygulamasına sahip olduğu için, bu çalışmayı sgramuz bir şekilde çoğaltmak yerine, onları yalnızca bir kez oluşturabilir ve küçük değişikliklerle her yere dağıtabilir.

Elbette, tekelci uygulamalar genellikle yararlı ve kullanışlıdır. Bir tarayıcıyı Windows ile birlikte paketlemek Microsoft için yararlı ve elverişliydi - o zamanki hükümete göre bu aynı zamanda yasa dışıydı. Ve bu nedenle ek kolaylık, Federal Ticaret Komisyonu'nu davadan atmak için yeterli olmayacak ve aslında Facebook üzerindeki baskıyı artırabilir.

Mosseri, rekabet endişelerine iki yanıt verdi. İlki ve muhtemelen daha sıradan olan, basit işletme verimliliğidir. Bir şeyi bir kez inşa etmek, onu iki kez inşa etmekten daha ucuzdur. Mosseri, "Özellikle daha küçük bir ekip olan Instagram tarafında sürekli olarak kaldıraç arıyoruz," dedi, "ve şirkette başka bir yerde insanları veya teknolojiyi kullanarak istediğimiz bir şeyi nasıl yapabiliriz."

Teklifinin ikinci nedeni, Facebook'un Amerika Birleşik Devletleri dahil birçok ülkede mesajlaşma uygulamaları arasında baskın bir konuma sahip olmamasıdır. Bu hafta açıklanan hamlelerin Facebook'un mesajlaşma pazarında rekabet etmesine yardımcı olması için gerekli olduğunu söyledi.

"Ve bu yüzden sunduğumuz mesajlaşma hizmetlerini olabildiğince çekici hale getirmek için elimizden gelen her şeyi yapmamak çılgınlık olur. İnsanların sevdiğini bildiğimiz özellikleri bir deneyimde diğerine taşımamak aptalca olurdu. "

Mosseri, Instagram'ın iOS'un bir parçası olduğu için iMessage'a göre rekabet açısından dezavantajlı durumda olduğunu söyledi.

"iMessage varsayılan olarak yüklenir, varsayılan olarak açık bildirimler vardır ve Apple'ın buna yatırım yapmaya devam edeceğinden eminim" dedi. "Çünkü stratejik açıdan son derece önemli - Android'e geçiş yapmayı çok daha zor hale getiriyor, değil mi? Çünkü kimse yeşil baloncu olmak istemez ve tüm grup sohbetleriniz sona erer. "

Elbette, bu tartışmayı biraz daha ileri götürün ve Instagram'ın neden var olmaya devam etmesi gerektiğini sorabilirsiniz. Uzun vadeli geleceği basitçe Facebook için alternatif bir arayüz mü?

Mosseri, merkezi bir yapının oluşturulmasından alıntı yaparak, "Birleştirme uygulamalarının insanlar için daha fazla değer yarattığı alanlarda bunu yapacağız" dedi. örnek olarak tüm şirket için platform bütünlük ekibi. "Ancak farklılaşacağımız başka alanlar da var. Instagram gerçekten de bu yükselen kültür fikrine odaklanıyor.

Ve böylece Mikrolar, içerik oluşturucu araçları ve yaratıcı araçlar gibi şeylere daha fazla odaklanacağız. [Temel] feed'e göre hikayeler daha yüksek öncelikli olacaktır. Dolayısıyla pek çok farklılık olacak. "

Mosseri ise hamlelerin zorunluluktan kaynaklandığını söyledi.

"Bu gerçekten birincil neden - rekabet etmeye çalışıyoruz" dedi. Ve bunun iyi olduğunu düşünüyorum. Şirketlerin daha ilgi çekici teklifler bulmaya çalışmasını istiyorsunuz, çünkü birbirleriyle rekabet ediyorlar ve ardından insanlara seçim hakkı tanıyorlar. "

Hükümet Facebook'u dağıtmaya çalışırsa tüketiciler bir gün daha fazla seçeneğiniz var. Ancak bu haftaki hamlelerden sonra, böyle bir eylem çok daha zor görünecek. Ve bunun tasarımdan kaynaklandığına inanıyorum.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Patent, Instagram'ın bağlantılara başlık eklemek için bir ücret talep edebileceğini öne sürüyor enis 0 0 14-11-2020, Saat: 23:29
Son Yorum: enis
  Kim Kardashian West protesto için Instagram ve Facebook hesaplarını bir günlüğüne donduruyor hoppa 0 0 14-11-2020, Saat: 23:29
Son Yorum: hoppa
  Muhafazakar grup, Twitter ve Facebook denetiminden kaçınmak için bir grup genci kullandı Tolga 0 0 14-11-2020, Saat: 23:29
Son Yorum: Tolga
  Facebook, yaratıcıların AR efektlerini Messenger ve Portal'a koymasına izin verecek enis 0 0 14-11-2020, Saat: 23:29
Son Yorum: enis
  Facebook, Messenger ve Instagram sohbetlerini küçük işletmeler için yeni uygulamada birleştiriyor chaitra 0 0 14-11-2020, Saat: 23:29
Son Yorum: chaitra

Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once 1 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
7 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 6 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 3 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.