Forum Gündemi:

Her Türlü Destek, Şikayet, Reklam İçin Whatsapp

Konu Başlığı : Facebook, Trump'ın kabul etmeyi reddetmesiyle siyasi reklam yasağını bir ay daha uzattı

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : social
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Kidemli Üye
*
473
mesajlar
473
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye
16-10-2019
(Kayıt Tarihi)
Gizli
(Cinsiyet)
#1
14-11-2020, Saat: 23:22

Çarşamba günü Facebook, COVID-19 nedeniyle seçim sonuçlarındaki gecikmelere ve benzeri görülmemiş posta ve devamsızlık oranlarına atıfta bulunarak, siyasi reklam yasağının en az bir ay daha uzatıldığını duyurdu. Uzantı, konuyla ilgili orijinal blog gönderisinde yayınlanan bir güncellemede duyuruldu.

"ABD ’de siyaset ve sosyal konularla ilgili reklamlara geçici olarak ara verme, seçimleri korumaya yönelik devam eden çabalarımızın bir parçası olarak devam ediyor. Güncellemede, reklamverenler bunun bir ay daha sürmesini bekleyebilir, ancak bu reklamları daha erken devam ettirme fırsatı olabilir, "ifadesini kullanıyor. Koronavirüs (COVID-19) salgını ve daha fazla kişinin postayla oy kullanması nedeniyle bu yıl ABD seçim sonuçlarını almak önceki seçimlere göre daha uzun sürebilir. Seçimlerin bütünlüğünü korumaya ve kafa karışıklığı veya istismar fırsatlarını azaltmaya yardımcı olmak için bir dizi politika ve ürün getirdik. "

Facebook'un açıkça bahsetmediği şey, mevcut ABD başkanlık yarışının çoktan Başkan Donald Trump, seçim hile iddialarını kabul etmeyi reddetti ve muharebe eyaletlerindeki yasal zorlukları aşmak ve sonuçları tartışmak için seçim sahtekarlığı iddialarını kullanırken, Başkan Joe Biden lehine çağrıda bulundu.

Ve Trump'ın kabul etmeyi reddetmesi ve bu kararın sonuçları ancak önümüzdeki aya ve muhtemelen Açılış Günü'nden Ocak ayına kadar uzanabileceğinden, Facebook'un reklam yasağı, şirketin yanlış bilgilerin daha fazla yayılmasını önlemek için ihtiyaç duyacağını düşündüğü bir araç gibi görünüyor. sosyal ağ. Reklam yasağı, Trump'ın Facebook'u yanlış zafer ilan etmek için kullanmasını engelliyor

Facebook'un siyasi reklam yasağı Ekim ayı başında duyuruldu ve Seçim Günü'nde yürürlüğe girdi. Bu, şirketin yönetici saflarında aylarca süren tartışmaların ve eleştirmenlerin eylemsizliği, yanıltıcı seçmen dolandırıcılığı iddialarıyla dolu bir seçim döngüsünün en iyi nasıl ele alınacağı, COVID-19 salgınıyla ilgili doğrulanmamış mesajlaşma ve politik olarak yüklü diğer konular.

Facebook, Twitter ve YouTube gibi, o zamandan beri ağına gönderilen yanıltıcı ve yanlış bilgiler nedeniyle, en belirgin şekilde başkana ve kampanyasına karşı, yüksek profilli bir köstebek vurma oyununa girişiyor. 4 Kasım. Yine de reklam yasağı yürürlükte olduğu için Facebook, Trump'tan gelen gönderileri, mesajlar siyasi reklamlarla desteklenmiş olsaydı bunu yapamayacakları şekilde etiketleyebilir.

Facebook reklamları olmadan parti yetkilileri, seçmenleri çevrimiçi olarak harekete geçirmek için Biden ’ın başkanlık galibiyetinden elde edilen ivmeyi kullanamayacaklarından endişe ediyorlar.

"Facebook ve Google, Georgia Senatosu reklamlarını, platformlarında ücretli dezenformasyon baraj kapılarını açmadan gerçekten inceleyip güvenli bir şekilde yayınlayamıyorlarsa, bu kendi iş modellerinin lanetleyici bir suçlamasıdır" dedi yönetici Nicole Gill teknoloji politikası savunuculuk grubu Accountable Tech'in direktörü yaptığı açıklamada. “Bu şirketler, seçimlerimizi gayri meşrulaştırmak için tasarlanmış komplo teorilerinin viral yayılmasını zaten engelleyemiyorlar. Her zaman olduğu gibi, aldatıcı organik içerik - toksik algoritmalarla güçlendirilmiş - sosyal medyanın dezenformasyon krizini tetiklemeye devam ediyor; ücretli olmayan içerik. Gürcüleri bu kritik ikinci tur seçimlere nasıl ve neden katılacakları konusunda bilgilendirmek için reklamların yayınlanmasını önlemek, demokrasiye aktif olarak zararlıdır. "

Yasağın yürürlüğe girmesinden bu yana, Facebook'un dahili izleme araçları da artış kaydetmeye başladı. "Şiddet ve kışkırtma eğilimleri." Şirket, bu tür verileri insanların platformdaki bağlantıları nasıl organize ettiklerinin, tartıştıklarının ve paylaştıklarının bir yansıması olarak sıralıyor ve Seçim Günü'nden bu yana daha endişe verici hale geldi ve Trump ve kampanyası, iktidarı barışçıl bir şekilde devretmeyi reddetme konusunda retoriği artırmaya başladığından beri .

Satın Al


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Facebook, AI'nın nefret söylemi baskısını körüklediğini söyledi LazyMt 0 0 19-11-2020, Saat: 21:29
Son Yorum: LazyMt
  Facebook, İçeriği Seçim Günü civarında şiddeti durdurmak için kısıtlayabileceğini söyledi chaitra 0 0 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: chaitra
  Facebook sızıntıları, Mark Zuckerberg'in kararlarını öfkeli çalışanlara savunduğunu gösteriyor hoppa 0 0 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: hoppa
  Facebook, Kasım ayında erken zaferini iddia eden siyasi reklamları reddedecek berhank 0 0 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: berhank
  Facebook, yüzlerce aktivistin hesabını "yanlışlıkla" askıya aldığını söylüyor hoppa 0 0 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: hoppa

Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once 1 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
7 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 6 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 3 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.