Forum Gündemi:

Her Türlü Destek, Şikayet, Reklam İçin Whatsapp

Konu Başlığı : Facebook, QAnon'u tamamen yasakladı ve onu "militarize bir sosyal hareket" olarak nitelendirdi

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Tolga
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Kurumsal Üye
*****
769
mesajlar
770
konular
0
REP PUANI
Kurumsal Üye
29-12-2019
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#1
15-11-2020, Saat: 00:07

Facebook, radikal uç komplo grubu QAnon ile ilgili her tür içeriği yasaklayarak, yanlış bilgilendirmeye karşı mücadeledeki en dramatik yükselişini ve Facebook'un "askerileştirilmiş toplumsal hareketler" olarak adlandırdığı şeyi işaret etti. Şirket, değişikliği web sitesinde, Ağustos ayında 1.000'e yakın QAnon grubunu yasaklayan önceki denetim taramasına bir güncelleme olarak duyurdu.

"Bugünden itibaren QAnon'u temsil eden tüm Facebook Sayfalarını, Grupları ve Instagram hesaplarını, şiddet barındıran içerik barındırmasalar bile kaldıracağız. Bu, Ağustos ayında QAnon ile ilişkili Sayfalar, Gruplar ve Instagram hesaplarını, hareketle ilişkili diğer Sayfaların, Grupların ve Instagram hesaplarının erişimini sınırlandırmak için bir dizi kısıtlama getirirken, olası şiddeti tartışırken kaldıran ilk politikadan bir güncellemedir. " şirket güncellemesinde yazıyor.

Facebook, gizli bir pedofil topluluğunun ABD Başkanı Donald Trump'a karşı plan yaptığı iddia edilen QAnon içeriğinin, mevcut kuralları uyarınca yasaklanmış olan "tanımlanmış bir Militarize Toplumsal Hareketi" temsil ettiğini söylüyor. Başka bir deyişle, Facebook, QAnon'u aşırılık yanlısı bir milis grubundan farklı olmayan, ancak tam olarak bir terör örgütü veya tam teşekküllü bir nefret grubu düzeyinde değil olarak yeniden sınıflandırıyor.

Facebook, QAnon'u aşırılık yanlısı bir milis grubundan farklı bulmuyor

"Bu güncellenmiş politikayı bugün uygulamaya başlıyoruz ve buna göre içeriği kaldırıyoruz, ancak bu çalışma zaman alacak ve önümüzdeki günlerde ve haftalarda devam etmesi gerekecek, Facebook yazıyor. "Politikamızı uygulama ve bunun platform üzerindeki etkisini inceleme konusunda tedbirli davrandık, ancak bugünün güncellemesine yol açan birkaç sorun gördük. Örneğin, şiddeti öven ve destekleyen QAnon içeriğini kaldırırken, batı kıyısındaki orman yangınlarının belirli gruplar tarafından başlatıldığına dair son iddialar da dahil olmak üzere, gerçek dünyadaki farklı zarar türlerine bağlı diğer QAnon içeriği gördük. yerel yetkililerin yangınlarla savaşmasını ve halkı korumasını engelliyor. "

QAnon'un yayılmasını önlemek için daha proaktif önlemler alan diğer sosyal platformlardan farklı olarak Facebook, komplo hareketinin sosyal ağlarındaki hızlı büyümesini aşamalar halinde istikrarlı bir şekilde ele alıyor. Bu, birçok eleştirmenin şirketi yanlış bilgilerin yayılmasına ve QAnon gibi hareketlerin diğer potansiyel olarak tehlikeli gerçek dünyadaki yan etkilerine yataklık etmekle suçlamasına neden oldu.

Facebook en son, kullanıcıların platformda çocuk güvenliği içeriği ararken bulmaları için "güvenilir" bilgiler enjekte ederek QAnon ’un #savethechildren hashtagini ele geçirmesiyle mücadele etmeye çalıştı. Ayrıca hareketi ve diğer "milis ve anarşist" grupları öven reklamları da yasakladı.

Satın Al


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Facebook, AI'nın nefret söylemi baskısını körüklediğini söyledi LazyMt 0 0 19-11-2020, Saat: 21:29
Son Yorum: LazyMt
  Facebook, İçeriği Seçim Günü civarında şiddeti durdurmak için kısıtlayabileceğini söyledi chaitra 0 0 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: chaitra
  Facebook sızıntıları, Mark Zuckerberg'in kararlarını öfkeli çalışanlara savunduğunu gösteriyor hoppa 0 0 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: hoppa
  Facebook, Kasım ayında erken zaferini iddia eden siyasi reklamları reddedecek berhank 0 0 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: berhank
  Facebook, yüzlerce aktivistin hesabını "yanlışlıkla" askıya aldığını söylüyor hoppa 0 0 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: hoppa

Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once 1 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
7 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 6 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 3 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.