Forum Gündemi:

Her Türlü Destek, Şikayet, Reklam İçin Whatsapp

Konu Başlığı : Facebook, Joe Biden ’ın oğluyla ilgili tartışmalı bir New York Post hikayesinin erişimini azaltıyor

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : omer.dundar
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Kidemli Üye
*
439
mesajlar
439
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye
07-01-2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#1
14-11-2020, Saat: 23:50

Facebook, doğruluk kontrolü incelenene kadar Başkan Yardımcısı Joe Biden ’ın oğlu Hunter hakkında tartışmalı iddialarda bulunan bir New York Post hikayesinin erişimini azalttı. "New York Post'a kasıtlı olarak bağlantı vermeyecek olsam da, bu hikayenin Facebook ’un üçüncü taraf doğruluk kontrol ortakları tarafından kontrol edilmeye uygun olduğunu açıkça belirtmek isterim. Bu arada, platformumuzdaki dağıtımını azaltıyoruz ”dedi. Facebook politika iletişim müdürü Andy Stone tweetledi.

Bugün yayınlanan Post makalesinde, kendisine ait olduğu iddia edilen bir dizüstü bilgisayardan e-posta ve video alındığı iddia ediliyor. Hunter Biden. Ancak bazı gazeteciler, Post'un Başkan Donald Trump'ın avukatı Rudy Giuliani ve eski danışman Steve Bannon'un yardımıyla sağlandığını söylediği bilgilerin doğruluğunu sorguladı. Bu arada makale sosyal medyada geniş bir şekilde dağıtıldı. CrowdTangle verilerine göre, Facebook'ta 40.000'den fazla etkileşim ve Instagram, Reddit ve Twitter'da çok daha az sayıda etkileşim topladı. Bir dizi başka kanal da hikayeyi bir araya getirdi ve Facebook'un bu makalelerin erişimini de kısıtlayıp kısıtlayamayacağı belli değil.

İnternet viral yarı gerçekler, dürüst hatalar, düpedüz yalanlar ve diğer güvenilmez bilgilerle doludur. Ancak çoğu durumda, birkaç basit kuralı izleyerek kaosun üstesinden gelebilirsiniz .

Facebook, çeşitli doğruluk kontrol kurumları ve Kısmen veya tamamen yanlış olarak değerlendirilen içeriği küçümseyerek bir uyarı etiketi ekler ve kullanıcıların bunu görme olasılığını azaltır. (COVID-19 hakkında yanlış iddialar da dahil olmak üzere zarar vermesi muhtemel gördüğü bazı içerikleri kaldırır.) Ancak Rupert Murdoch'un kurduğu News Corp'un sahibi olduğu büyük bir tabloid olan Post, klişeleşmiş Facebook "sahte haberlerinden" çok daha fazla nüfuza sahiptir. sayfalar. Stone'un açıklaması, bu son eylemin daha geçici ve potansiyel olarak geçici olduğunu öne sürüyor.

Facebook, COVID-19'un bir Çin laboratuvarından kaçtığına dair büyük ölçüde desteklenmeyen teorisini destekleyen bir fikir parçası olan en az bir önceki Post hikayesini kısıtladı. Post'taki bir takip makalesine göre, etiket daha sonra kaldırıldı. Ancak bu hikaye, bir haber kepçesinden çok kamuya açık bilgilere dayanan bir fikir parçasıydı. Tek bir haber kuruluşu tarafından elde edildiği iddia edilen belgelere dayanan bir haberin doğruluğunu kontrol etmek daha zordur - ki bu, bir araştırma raporu için alışılmadık bir durum değildir.

Siyasi gazeteci Judd Legum'un Twitter'da belirttiği gibi, Post'un hikayesi çoğunlukla, gönderdiği e-postaların doğru bir şekilde çerçevelenip çerçevelenmediği, gerçekte Hunter Biden'a ait bir bilgisayardan gelip gelmediği ve saygın bir kaynak aracılığıyla sağlanmıştır. (Diğer şüpheli faaliyetlerin yanı sıra Giuliani, COVID-19 ile ilgili desteklenmeyen iddiaları öne sürmüş ve Bannon, multimilyon dolarlık bir kitle fonlaması kampanyasının destekçilerini dolandırmakla suçlanmıştır.) Facebook, etrafına kaos ve yanlış bilgi yayabilecek gönderileri çökertme sözü verdi. Yine de 2020 başkanlık seçimi - ve bir başkan adayının oğluyla ilgili kışkırtıcı bir hikayeye ara vermek bu çabanın bir parçası gibi görünüyor.

Satın Al


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Facebook, AI'nın nefret söylemi baskısını körüklediğini söyledi LazyMt 0 0 19-11-2020, Saat: 21:29
Son Yorum: LazyMt
  Facebook, İçeriği Seçim Günü civarında şiddeti durdurmak için kısıtlayabileceğini söyledi chaitra 0 0 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: chaitra
  Facebook sızıntıları, Mark Zuckerberg'in kararlarını öfkeli çalışanlara savunduğunu gösteriyor hoppa 0 0 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: hoppa
  Facebook, Kasım ayında erken zaferini iddia eden siyasi reklamları reddedecek berhank 0 0 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: berhank
  Facebook, yüzlerce aktivistin hesabını "yanlışlıkla" askıya aldığını söylüyor hoppa 0 0 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: hoppa

Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once 1 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
7 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 6 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 3 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.